Dogum korkusu

Demekki ben orda olsaymisim beni doverlerdi :) zira ben ebenin boynuna dolamistim bacaklarimi acidan bide sıkıştırmistim:olamaz: sagolsun bisey demedi pis pis bakti sadece :KK70:....
Cok gecmis olsun ya...unutmaya calis gecti bitti neticede...bu arada 2.yapma bence :KK48:
Zira annelik degiil delilik yaptigimiz:KK48:
Cocuk bakmak cok zor
Özelde mi yaptınız dogumu

İnsallah :KK200:ama ilk önce ikinci cocuga ısınmam lazım. Cogu kadın 2. 3. Doguruyor nasıl Doguruyor nasıl cesaret ediyorlar nasıl ya niye benim kolay gecmezdi Niue bu kadar zorlandım oysa ben hep yürüdüm egzersizlerimi yaptım
Korkunu yenmek için hamile kalman Laz'ım. BEbeğinin kalp atışını görünce onu kucağına alma heyacanı isteği oluyor Doğum korkusu kalmıyor. Bende öyle oldu. Kızım 26 aylık ikinci kızım 19 günlük

Ben olcam varya o ebenin suratının ortasına geçiririm bitane. Derhal hastane değişikliği yapardım o suni sancı daki konuşmalar sırasında. Ve kesinlikle dava acmaliydin sürünsün.

Keske zamaninda sikayetci olsaydiniz.yazik bi insana boyle davranmaya ne haklari var ikinciyi epudral yaptirirsiniz artik secenek cok.bu arada cok uzuldum sizin adiniza

Ben olcam varya o ebenin suratının ortasına geçiririm bitane. Derhal hastane değişikliği yapardım o suni sancı daki konuşmalar sırasında. Ve kesinlikle dava acmaliydin sürünsün.
Canım inan bana ben kesinlikle haksızlığa gelemem ve çok kötü kavga da cıkarırdım ama orda bişey desem daha kötü olucak tı ve o sancıyla nasıl baska hastaneye giderdim dpgumdan sonrada dikiş arısı sancı derken aklımdan hep çıktı.

Off okurken dogurdum resmen !
Keşke böyle yazmadaydiniz doğum yapacak birsuru kadın var...

O an şikayetçi olmaliydiniz.

Olan olmus çok uzuldum sizin adınıza .illa normal dogum yapmak zorunda değilsiniz .ben sezeryan oldum .çok ta memnundum.ikincisi sezeryan olur.bazen kadinlar canları B ebeklerinin canları pahasına normal dogum yapacam diye direniyorlar hiç gerek yok hangisi hayırlısı ise gerekli si ise o olması lazım .gerçi sizin durumunuz farklı ama 2.yi sezeryan yapmanız daha iyi olur

Canim ben de seninkine benzer seyler yasadim hamileligin son haftalari yuruyememeye basladin doktor kocana naz yapiyorsun dedi meger kemik iligimde odem varmis dogum dersen kabustu asla gitmem devlet hastanesine param olmasa bile kredi cekerim yine gitmem

ben pendik devlet hastanesinde bundan çok daha kötü şartlar da doğurdum ,size iyi bile davranmışlar. Beni en çok yaralayan olaysa stajer kıyafetlerini isteyelim mi diye sordu ebeye. ebe de dur daha canlı doğacak mı bakalım demişti. Devlet doğum konusunda berbat.

Kizan kizsin yine belki ban yerim ama su ebe hemsilerde ki hava kimsede yok saglik ocagina gidiyoruz hepsinde ayri hava en son hatta doktor cikip fircaladi hepsini isinizi yapin diye... sikayetci olmamakla hata etmissiniz benim ailem olsa su tv de izleginiz olaylar yasanirdi hem suan yasadigim yerin yerlisiyim hem genis bi aileye sahibim ebenin basina yilarlardi hastaneyi

böyle bir şey yaşasam ben de ikinciye cesaret edemezdim :KK43:
yurt dışında nasıl kesisiz doğum yaptırıyorlar bilmiyorum, benim son dönem duyduğum bütün normal doğumlar bol kesili ve dikişli, sonrasında da estetik ve cinsel problemler yaşayanlar çok fazla.
sizin şu an bir sorununuz var mı peki? umarım yoktur, tekrar operasyon geçirmek zorunda kalmak çok daha kötü çünkü :KK43:

Hastaneden sikayetci olman lazimmis

Ve 2. Cocugu ozelde sezaryenle dogurursun ne olacak, o muydu engel :KK66:

Aynı şeyleri yaşamışız,benim ilk doğum ameliyathanede bitti,yoğun bakımda gözlerimi açtım...ama ikinciyi kendi isteğimle sezaryenle doğurdum...keşke ilki de sezaryen olsaydı...bence ikinci için endişelenme.özelde sezaryen olursun

Çocuk düşünüp düşünmemek sizin özel kararınız.
O durumdayken sizin davacı olmanız da beklenemez fakat çevrenizdekiler peşini bırakmamalıydılar.
Bu resmen iğrenç bir şey. Ve lütfen bir psikologdan yardım alın.

Allaha havale etmeyin siz bir şeyler yapın kim bilir kaç canı yaktı kimse bişey demediğinden emekli oldu çatır çatır yiyor parasını.

Ben doğum esnasında 'ne bağırıyorsun kocanın altında bağırırken iyiydi' diye kadını aşağılayan ebeler biliyorum.
Ne hakla ne hadle? Bunlara kim izin veriyor?
Kim biliyor musunuz; siz, ben, hepimiz izin veriyoruz.

X