Aile Planlaması doğum kontrol haplarının yan etkisini gören varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bahes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2012
117
1
arkadaşlar hangi d.kontrol hapını kullansam yan etkisi oluyo.günlerce hatta 1aya yakın ara kanamam oluyo aynı durumu yaşamış arkadaşlar varmı?

canım bende doqum yapalı 5 ay oluyo doqum kontrol hapı kullanıyorum yasmin dıye ama 2 ay ıcınde 3 kere adet oldum ama ben esımle ılıskıye qırceqım aksamlar 1 saat oncesınden ıcıyorum yanı duzenlı ıcmıyorum ama yan etkısı kesınlıkle oluyo adet duzensızlıqı ve qenelde tüylenmede yapıyo bazı kısılerde aylık ıqne vurulmayı dusunuyorum en mantıklısıda o en azından unuttum derdı olmaz qunu qeldıqınde saqlık ocaqında vurul

içimi rahatlattın çok sağol ya.inan bu ay azııttı yani nerdeyse bir aydır kanamam oluyo.dra gitmeyi bile düşündüm kist falanmı var acaba diye.aylık iğneler nasıl oluyo duymamıştım daha önce?yasmini bende kullandım ondada yan etkisi oldu

canım eczaneden qıdıp alıyosun doqum kontrol ıqnesı dersen verırler 12 tl falan saqlık ocaqı yada hastaneye qıdıp vuruluyosun okadar daha mantıklı yanı :))

canım eczaneden qıdıp alıyosun doqum kontrol ıqnesı dersen verırler 12 tl falan saqlık ocaqı yada hastaneye qıdıp vuruluyosun okadar daha mantıklı yanı :))

ignelerinde cok yan etkileri var,

benim annemde kullandi 3 aylik ignelerden ama cok asiri sekilde ara kanamalari oldu sonrasnda rahmi alindi,

yine kk da jinekoloji toipiignde bir bayanin yazdigini görmüstüm birdaha bebegim olmayacak igneler yüzünden diye

haptan kat be kat yan etkileri var

bir sağlıkçı olarak önerebileceğim en iyi korunma yöntemi ilaç kanseri önlüyo en azından yasmin kullanabilirsin ilk kullanmalarda bu tarz sorunlar normal ( 6 ay kadar ) sonra düzene girer ara kanamalar olabilir yani iğne hormon bozukluğuna yol açar çok tavsiye etmem yasmin bitkisel bir ilaç olduğu için kıllanma sinir veya cinsel isteksizlik olarak normal diğer ilaçlarda gösterir ama yasminde göstermez bence devam et

ammanın o daha kötüymüş.napcaz biz ya?sprial de korkutuyo beni.adet günlerim zaten çok uzun.spiral dahada uzatıyo bildiğim kadarıyla.yani arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla öyle

şu ara kanamalarım bu kadar uzun ve karmaşık olmasa hap benim için en ideali ama ara kanamalar normal adet günüm hepsi birbirine giriyo.çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

ammanın o daha kötüymüş.napcaz biz ya?sprial de korkutuyo beni.adet günlerim zaten çok uzun.spiral dahada uzatıyo bildiğim kadarıyla.yani arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla öyle

eğer takılmaktan korkuyosan şimdi anestezi uygulanarakta takılıyo rıa ama dediğin gibi kanamalar daha artıyo ve her bünyedede aynı olmuyo çıkabiliyoda tutmayadabiliyo

ben de bir kere kullandım ve kanamam 1 ay aralıksız devam etti bu nedenle bıraktım böyle bir yan etkisi var ama siz korunacaksanız her yöntemin yan etkisi oluyor...

herkesde farklı bana yasmin yan etki yapmamıştı yazz kullandım acillik oldum bütün vücudum parça parça kabardı

eğer takılmaktan korkuyosan şimdi anestezi uygulanarakta takılıyo rıa ama dediğin gibi kanamalar daha artıyo ve her bünyedede aynı olmuyo çıkabiliyoda tutmayadabiliyo

inan benden çıkar bünyem okadar anormalki.herkezde gayeet normal olan şeyler anormal seyredebiliyo bende:)bişey daha sormak istiyorm size.ara kanmalarım uzun sürdüğü için kanamayı erteleyen haplardan kullandım yan etkisi olurmu sizce?

bünyeden bünyeye yan etkiler farklı olabiliyor, ben kilo aldığım için bırakmıştım.

yasmin i bu şekilde kullanmanızı dr mu söyledi acaba? yanlış bilmiyorsam, her gün düzenli almak lazım. düzensiz kullanımda gebelik olabiliyor.

bir de dr, doğum kontrol iğnelerini genç yaşlarda tavsiye etmiyoruz, demişti. daha sonra istediğinizde, gebe kalmada sorunlar yaratabiliyormuş. başka çocuk düşünmeyenlerde kullanılması daha uygun demişti...

Son düzenleme:
..............................

Son düzenleme:

afedersiniz ama dogum kontrolu ilacını dogru içmiyorsunuz. o yüzden ilacın yan etkileri diye belirtileri yazmanız yanlış. bu sizin ilaçları doğru içmemenizin sonucu. çok zararlı o yüzden alıntılayarak yazmak istedim. kusura bakmayın.

yanlış bir uygulama bunu tekrarlamayın düzenli olarak ilaca devam edin sağlık kuruluşunda bir ebeye danışın yaşınızı kilonuzu çocuk sayınızı bilmediğim için çok yorum yapamıyorum

yalniz dogum kontrol hapi o sekilde kullanilmiyor.. boyle yaparak hamile kalma riskiizi arttirmis oluyorsunuz. duzenli kullanmadiktan sonra hapin %100 koruyuculugu olmaz!

Bende ilk günden beri DKH kullanıyorum. İlk bir iki ay ara kanamam oldu ama sonra tekrarlamadı canım. Ben çok düzgün kullanıyorum ilk gece hamile kalmamak için düğünden önce başlamıştım 7 ay oldu.
Hiç doğum yapmadıgım için ileri de bebek sahibi olmak istedigimde sorun çıkar mı diye düşünüyorum ama en güvenilir ve rahat yöntem bu geldi o yüzden de ilaç kullanmaya devam ediyorum inşaallah sonra bir sorun olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…