Aile Planlaması doğum kontrol haplarının yan etkisini gören varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
herkeste ara kanama olmuş bende ise tam tersi yasmin kullandım bende bırakalı 2/3 ay oluyor . 1 seneden uzun kullandım adetim kesildi desem yeridir.
1/2 gün akıntı şeklinde oluyordum. doktor normal olduğunu söyledi ama hastalanmadıkça kilo almaya başladım. o yüzden bıraktım
onun haricinde herhangi bir yan etki görmedim.
yasmin piyasadaki hormn seviyesi en düşük hap yeni evlilerin çoğuna yasmin öneriyorlar

canım bende doqum yapalı 5 ay oluyo doqum kontrol hapı kullanıyorum yasmin dıye ama 2 ay ıcınde 3 kere adet oldum ama ben esımle ılıskıye qırceqım aksamlar 1 saat oncesınden ıcıyorum yanı duzenlı ıcmıyorum ama yan etkısı kesınlıkle oluyo adet duzensızlıqı ve qenelde tüylenmede yapıyo bazı kısılerde aylık ıqne vurulmayı dusunuyorum en mantıklısıda o en azından unuttum derdı olmaz qunu qeldıqınde saqlık ocaqında vurul

Doğum kontrol haplarının bu şekilde kullanılmadığını , hatta içerisinde almayı unutursanız aklınıza geldiği an alın dendiğini, 2 gün üstüste almazsanız ek korunma yöntemlerine geçin dendiğini sanırım biliyorsunuz.

Siz hamile kalmamış olabilirsiniz muhtemel ki bu süt verdiğiniz içindir. Prolaktininiz yüksek olduğu için adet olmasınız bile kaliteli yumurtlamıyorsunuzdur.

Bu tür %100 yanlış bir bilgi nasılsa yapan var denir uygulanırsa çok kişinin başını yakar.

Lütfen yanlış bilgi vermekten kaçınalım.

Son düzenleme:
Bence adı üstünde ilaç kimyasal sonuçta bir şekilde yan etkisi muhakkak vardır Neden eşiniz korunmuyor acaba .. Siz neden bu kadar riske giriyorsunuz..İlerki hayatınızda bir şekilde saglıgınızı düzeninizi etkileyecek şeyler bunlar olarak düşünüyorum..

3 aylık iğnede olsa her gün alınan d.kontrol hapı da olsa bence zararlı, ben de sağlıkçıyım ve içilen bi ağrı kesicinin bile yan etkisi oluyo mecbur kalmadıkça içmiyorum,kimyasal neticede, eşim korunuyo, vücuduna herhangi bi zararı yok ilişki sırasında takıp çıkaracak bitti, ama hap kullansan her gün içeceksin bana göre değil

hatun kişi 20 yaşında evlense 30 senelik aktif bi cinsel hayatı olacak olsa 30 sene kimyasal mı yükleyecek vücuduna, kanserden koruduğunu söyleyenler var ama aksini iddia eden doktorlarda var, kolesterol hapı hikayesi gibi,ayrıca yememe içmeme dikkat ederek düzenli sağlık kontrolleri yaptırarakta korunabilirim kanserden dimi

3 aylık iğnede olsa her gün alınan d.kontrol hapı da olsa bence zararlı, ben de sağlıkçıyım ve içilen bi ağrı kesicinin bile yan etkisi oluyo mecbur kalmadıkça içmiyorum,kimyasal neticede, eşim korunuyo, vücuduna herhangi bi zararı yok ilişki sırasında takıp çıkaracak bitti, ama hap kullansan her gün içeceksin bana göre değil

katılıyorum eşimde bende istemedik bu tarz hapları çocuk sahibi olucağımız zaman bir etkisi olmasından korktuk . etkisi var yada yok sonuçta ilaç kimyasal en güzeli erkeğin korunması

katılıyorum eşimde bende istemedik bu tarz hapları çocuk sahibi olucağımız zaman bir etkisi olmasından korktuk . etkisi var yada yok sonuçta ilaç kimyasal en güzeli erkeğin korunması

valla canım bilimsel olarak açıkça söylemiyolar ama tabiki etkisi var çok gördüm çok duydum şu kadar zaman hap kullandım çocuğum olmuyo diye, hap kullanmasan herşey yolunda olsa bile çocuğun olmuyo bazen, yediğimiz içtiğimiz herşey hormonlu, bide üstüne hapla vücuduma doğurmama mesajı veremem, bide öyle ezbere ilaç verilmemeli, yurtsışında bi dolu test yapıp veriyolarmış bu hapı, ya da sana bu yöntem uygun diyip onu öneriyolar ama bizde her isteyene yazılıyo, bi öğrenmişler yasmin yasmin yasmin, zaten yumurtlaması düzgün olmayan bi kadına hap vermek bence onun geleceğiyle oynamak olur

ben kullanamıyorum mideme dokunuyor sürekli ağrı ve istifra ediyorum.
Aynı zamanda kilo aldırabiliyor.
Bazılarına baş ağrısı yapıyor.
Sorunsuz kullananda var.
Vücuddan vücuda değişir:KK14:

bir sağlıkçı olarak önerebileceğim en iyi korunma yöntemi ilaç kanseri önlüyo en azından yasmin kullanabilirsin ilk kullanmalarda bu tarz sorunlar normal ( 6 ay kadar ) sonra düzene girer ara kanamalar olabilir yani iğne hormon bozukluğuna yol açar çok tavsiye etmem yasmin bitkisel bir ilaç olduğu için kıllanma sinir veya cinsel isteksizlik olarak normal diğer ilaçlarda gösterir ama yasminde göstermez bence devam et

benim de endişem cinsel isteksizlik yapıyor diye duymuştum bu ilaçlar..
ama yasmin farklı diyorsunuz yani
ben yinede korkuyorum ilerde çocuğum olmasına engel olursa diye :26:

size katılıyorum ama tak çıkarıda eş istemiyo.başım ağrıdan çatlasa bile hap içmeyen birisiyim ama ne yazıkki d.kontrol hapını içmek zorundayım.her ilaç her bünyede farklı şekilde kendini gösteriyo.ikizlerim var ve rahim ağzı yetmezliği olduğu için çocuk düşünmüyoruz tabi Allah bilir.

aman keşke 5 6 kilo olarak dönse bana ama yok.bende ara kanama olarak gösteriyo kendini

aman keşke 5 6 kilo olarak dönse bana ama yok.bende ara kanama olarak gösteriyo kendini
5 6 kgyle kalmıo ıste ben 52 53 kgyken 65e çıkmıstım hıc bısey yemeyıp ıcmeme ragmen ara kanamada olmustubi kez. bana bıde en az kılo aldıranını vermıstı dr.um yasmin kullanıodum ben

5 6 kgyle kalmıo ıste ben 52 53 kgyken 65e çıkmıstım hıc bısey yemeyıp ıcmeme ragmen ara kanamada olmustubi kez. bana bıde en az kılo aldıranını vermıstı dr.um yasmin kullanıodum ben

oo siz baya kilo almışsınız.olsun takmayın kafaya verirsiniz.şimdi hangisini kllanıyosunuz?

ben bekarım adet sancıları ve cok sık adet görme şikayetiyle doktora gittim.yumurtalık kisti tedavisi için diane 35 verdi.o sancıları çekerim ama bir daha o hapı kullanmam.ayyy nasıl iğrenç bi ruh haline bürünmüştüm sürekli ağlıyodum kötü şeyler düşünüyorum sebebini bir türlü çözemiyodum meğer hormon ilaçlarından kaynaklanıyomuş.artı yüzümde göğüs uclarımda kıllanmalar yüzümde sivilceler tavan yaptı,göğüsler kocaman oldu bir daha mı aslaaaaaaaaaaaaaaaaa

3 aylık iğnelerin gerçekten çok ciddi zararları olduğunu okumuştum ama aylık iğnelerin zararını duymadım pek ama genede bilemiyorum

Arkadaşlar ben 3 gün önce Yazz kullanmaya başladım ama bir garip hissediyorum. Normalde de en falz 3 gün regl oluyorum ama ilk gün birazcık kan geldi, akşam ilk hapı kullandım, sonra durdu. Resmen durdu yani 2 damla belki geldi gelmedi. Sorun yoktur dimi :KK43:

arkadaşlar hangi d.kontrol hapını kullansam yan etkisi oluyo.günlerce hatta 1aya yakın ara kanamam oluyo aynı durumu yaşamış arkadaşlar varmı?

mrb,bende yazz kullanıyorum,kötü bir etkisini görmedim doktor tavsiyesi ile kullanıyorum ama 5 ay oldu,son gunlerde sıvılce cıkmaya başladı sureklı acaba ılaçtanmıdır bılmıyorum:KK43:

her ilacın olduğu gibi doğum kontrol haplarınında yan etkılerı muhakkak olur.

X