Aile Planlaması DOĞUM KONTROL HAPININ KORUMASI ACİL YARDIM!!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kuzujuk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
13
2
Drosetil isimli doğum kontrol hapı kullanıyorum bu ikinci kutum bir hafta öncesinde klindan isimli antibiyotik kullanmıştım. Eşimle ilişkiye girdim fakat sonrasında okuduğumda antibiyotik kullanımında Doğum kontrol etkisini kaybediyor diyor. Sizce bir hafta öncesinde kullandığım antibiyotik hapımın etkisini yitirmiş midir? Korur mu? lütfen yardım

İnternette 5 günden sonrasında birşey olmayacağını söylüyor ama bende ikilemde kaldım sizde böyle söyleyince kesin mi korumuyor ki?

Ah canim 3.bebegime dogum kontrol hapini saati saatine duzenli icerken tek bir antibiyitik ya da agri kesici dahil hic bir ilac kullanmamisken ve adetin bittigi ilk gun tek bir iliski ile hamile kaldim.ustelik ilk 2 benefit(ikizlerim var)3 sene doktor doktor gezip en sonunda tup bebek ile olmusken.ama 8.haftada kalbi durdu kurtah oldum maalesef.simdi ayni zamanda esimde korunuyor

Çok ıyı bılıyorum canım bu duyguyu için içini kemiriyordur simdi senin acaba hamilemiyım dıye test yap derım ben ama daha çok erken testte cıkarmı bılemem

Kullandiginiz antibiyotigin icerigi de onemli. Eger elinizde hala prospektusu varsa icerigine bakin. Eger antibiyotiginiz rifampin, griseofulvin gibi maddeleri ihtiva ediyorsa, hapinizin etkisi azalmis oluyor. Yani korumasi tamamen bitmeyip, etkinligi azaliyor.

Hemen ufak capli bir arastirma yaptim ve yukaridaki bilgiye ulastim guvenilir kaynaklardan. Korkmayin, cogu dogum kontrol hapi antibiyotiklerin coguna karsi dayanikliymis bu guvenilir kaynagin soyledigine gore.

Buraya Ingilizce olmasina ragmen baglanti adresini birakayim, baska arkadaslar ararsa da bakmak isterse tiklasin.

http://www.nhs.uk/Conditions/contraception-guide/Pages/antibiotics-contraception.aspx

Umarim istemediginiz bir sonucla karsilasmazsiniz ama okudugum kadariyla bu yolla gebelik ihtimali yirtik kondomdan kacan velet ihtimaline denk gibi:) E bu kadar da azimli ciktiysa, birakin aramiza hos gelsin. Hak etmis arkadas.

KOrur hic merak etmeyin bende kullandim ayni sekilde birsey olmadi

Ya günlük hapla uğraşacağına iğneyle korunsaydın keşke bu arada hapla hamile kalan çok

Benim kullanmamdan baya geçmişti 6-7 gün falan ve hep saatinde almaya özen gösteriyorum antibiyotikte iğne olaraktı içindede o dedikleri maddelerden yok bilemedim böyle herkes farklı deyince

Koruyor sanırım.. Ben diş tedavisi görürken bi kutu antibiyotik kullanmıştım, d. kontrol hapı da kullanıyordum.. Bi hamilelik durumu falan olmadı..

Benim gibi en ufak ihtimalle hamile kalan bir tipseniz korumayabilir.hayirlisi olsun inşallah birşey olmamıştır.bir daha antibiyotik kullanma durumumuz olursa kondom da kullanirsiniz

Bende diş tedavisinde apse için kullanmıştım 4 iğne kullandım diğerlerini kullanmadım fazla değildi yinede kafam karıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…