Aile Planlaması Dogum kontrol hapı, Yasmin gercekden tehlikelimi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

benim eşim sorun çıkarmıyo canım,seninkini bilemem tabi pek oralı olmadı dedin bi yorumunda, ne düşünür bilemicem, ama bu haberlerden tedirgin olduğunu söyleyebilirsin, ayrıca isteksizlik ve kuruluk yaptığını biliyorum ki bunlar büyük sorun

Aynı fikirdeyim. Bende hiç kullanmadım. Eşim korunuyor . Kendi dengemi bozup her gün kimyasal almakansa bu yöntem çok daha doğal bence.

eşin sorun çıkarmasa bile aradan kaçan bir azman ufaklık hedefe ulaşabilir

Çok düşük bir ihtimal bu. Zaten olacağı varsa bir şekilde oluyor.
Erkekler prezervatife çok sıcak bakmıyor sanırım genelde.
Ama hem güvenilir hemde daha sağlıklı bence.

Doğum kontrol ilaçlarının hepsinde birtakım risk faktörleri ve yan etki olasılığı mevcut ama doktorunuz bu ilaçları tavsiye ederken bu riskleri göz önünde bulundurmuştur. Söylentilere değil bilimsel verilere kulak vermekte yarar var.
Konumuz değil ama yeri gelmişken söylemek istedim, doğum kontrolü konusunda sorumluluğun yalnızca kadına yüklenmesi, haksızlıkların en büyüklerinden biri hakikaten. Sağlık sorunlarına yol açması ise cabası. Tereddütleriniz var ise eşinizle konuşup yönteminizi değiştirebilirsiniz belki de. Kadın olmamız bu yükü sadece bizim yüklenmemizi gerektirmiyor sonuçta.

hoş gelir

Bu konuda sanırım ısrarcı davranirsam, ve korktuğumu söylersem kabul edecektir, ama erkeğin umarım sevk konusunda bir sorunu olmaz ve pek fark etmiyordur.. şaşırdım iyice ya! bunu iyice araştırmalıyım..

canım %100 değilde %90 zevk alıversin ölmezya, sağlığından önemli mi, sana değer veriyosa önemsemicektir

Yorumunuz için teşekkür ederim. Zadece kulanma istegim, artık adet dönemlerinde ağrılarının olmamasaydı. Onun dışında, dediğiniz gibi, Zadece bayanın kulanmaya teşvik etmelerini bende pek hasmedemiyorum..

düğünden 2 ay önce kullanmaya başlaman gerekiyor çünkü doğum kontrol hapları birinci kutuda tam koruma sağlamıyor ikinci kutu da başlıyor o yüzden
eğer birinci kutudan sonra birlikte olmaya kalkarsan o zaman ek korunma yöntemi kullanman şart

canım %100 değilde %90 zevk alıversin ölmezya, sağlığından önemli mi, sana değer veriyosa önemsemicektir
Dogru
zaten bende almıyorum, oda dediğin gibi 10% Ali vermezsin..
kendimi ne kadar kötü şartlandirip, korkutuyorum ya, sanki heb biz kadınlar Zadece tatmin etmeliyiz onları
Bu mantık düşüncemi kesinlikle hemen değiştirmem gerekiyor!

Öyle düşünme canım o zaman soğursun iyice hem. Zararlı olduğundan falan bahsetsen belki kullanır. Hem prezervatif sadece korunmak için değil sağlık içinde önemli çiftlerde.

Anlıyorum canım. Çok yapabileceğin bir şey yok sanırım o zaman.
Kullanmazsına gerek yok sanırım, şu diyer yöntem bana mantıklı geldi
kabul eder ya sanırım, bu adam oturup benimle sarma bile sarıyor, bunumu sorun eder? Zadece sevk konusunda bir sorun çıkartamazsın yeter:26: burda bir yerde okumuştum,sırf akıntı yuzundenden hamile kalınıyormuş, bu dogrumu kızlar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Akıntı değil spermden önce gelen zevk suyu dedikleri bir sıvıdan olabiliyor ama düşük ihtimal o da canım.

Akıntı değil spermden önce gelen zevk suyu dedikleri bir sıvıdan olabiliyor ama düşük ihtimal o da canım.
Sevk suyu, Himmm peki!
kulaga hiç hoş gelmedi ya
Ama neyse bak, neler öğrendik!

Herkese teşekkürler, öneri ve fikirleriniz için

canım ya o çıkar at tarzı dediğin şey.prezervatif yani işte ondada bazı sıkıntılar olmuyormu ?

ben 5-6 yıldır ara vererek te olsa bu ilacı kullanıyorum canım hiç bir yan etkisini görmedim hatta ilk adet düzenlemek için kullanmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…