Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullanmayın!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Derinee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
2.680
517
Editörlerin izni olursa paylaşmak istiyorum çünkü burayı çok fazla takip eden var.ben doğum kontrol hapı yüzünden ölümden döndüm demin biriyle daha tanıştım oda pko yüzünden kullanıyormuş 3 ay yoğun bakımda kalmış benim gibi hayata zor dönmüş. Evet herkes için yan etkili değil ama eğer size zarar verirse bunun şakası yok.bir kere vücudun kimyasını bozuyor.neden hep erkek zevki için fedakarlık eden biziz ki.esimin kuzeni doktor ve oda bana dediki hiçbir doktor kolay kolay doğum kontrol hapı kullanmaz dedi.Allah korusun arkadaşlar duyduğum örnekler çoğaldıkça sizinle de paylaşmak uyarmak istedim.maalesef kadın dogumcular hemen veriyor hapları.ama sonra doktorum itiraf etti birdaha asla dedi.ertesi gün hapları falanda aynı.bedeninizle yalvaririm oynamayın.yapabiliyorsaniz spiral taktirin yoksa eşiniz korunsun.kiymayın kendimize.ben kendimi tabiri caizse at gibi hatun olarak görürdüm aslan gibiydim.hayatim sondu neredeyse. Olabildiğince ilaçları hayatımızdan cikartalim allah hepimize sağlıklı günler versin

canım bende zamanında kullandım ucuz atlatmışım o zaman :/

doğum kontrol haplarının bazı kanserlerin riskini azalttığına dair bilimsel araştırmalar varken, bilemedim…

Sanırım kanınız yoğunlaştı ve pıhtı attı ya da beyin kanaması falan?
Aynısının ucundan ben de döndüm.
Hele sigara içerken hap kullanmak korkunç tehlikeli.
Uzun vadede kullanılacaksa muhakkak aspirinle alınmalı çünkü kanı yoğunlaştırıyor.
Ne hikmetse dediğiniz gibi bunu hiçbi doktor da söylemiyor.

Arkadaslar kanseri falan bilemiyorum ancak normalde genetik hicbir hastaligim.olmadığı halde akcigerime pıhtı attı ve solunum kesildi yaşadığımı bir ben bir Allah bilir.hertürlü test yapıldı ve tek sebep doğum kontrol hapı.hatırlarsınız yıllar önce bir tip öğrencisi ders çalışırken öldü diye habere çıkmıştı orada sorun ders çalışması değildi genç bir kızdı ve pko için doğum kontrol hapı kullanıyordu kızcağız öldü gitti.sınıf arkadaşından duydum bizzat.yani bir doktordan.ama tabiki bazı faydalarida var bende öyle biliyorum.ama yasadiklarimdan sonra bunu bir borç bildim.ille kullanacaksanizda bence doktorunuzla tam olarak bunları paylasin risk grubunda olmadiginizdan emin olun

Çok geçmiş olsun. Uyarınız için teşekkürler

Ben 7 aydır Qlairista kullanıyorum. Doktor önce yaş 35 altı mı ve sigara içiyor muyum diye sordu. Ayrıca ailede damar tıkanıklığı kalp krizi var mı diye de... bunlar hapın prospektusunde de yazıyor zaten. Ben yan etki de görmedim diye düşünüyorum. Ama yine de bazen acaba diyorum. 2 yıldan fazla kullanmamayı düşünüyorum.

Doğum yaptım ve daha doğru düzgün çocuğumu koklayamadan acılar içinde yoğun bakımda surundum.Allah kimseye yaşatmasın çok zor ben sadece 8 ay kullanmıştık gebelik oncesi

Bendede
Bendede o sıkıntıların hiçbiri yoktu ailedede yoktu sigarada yoktu.ama tabi benimki sadece bir tavsiye niteliğinde.herkes kararı kendi verir.ama su varki bu olmazsa olmaz bir ilaç değil bırakın eşiniz korunsun.ve eğer doğru korunursa emin olun gebelik olmuyor

Canım kocama sevgilerle
Nasıl koruncam die düşünürken; sana asla vücuduna zarar vercek bişey kullandırmam ,senin sağlığın en önemlisi deyip ,3sene condomla korunan canım kocam,seni sevyom...

Konu içinse ; kimyasal olan herşey zararlıdır,mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.tabi erkekler önce kendi zevkerini düşünürler

Çok geçmiş olsun.Bu konu hakkında ciddi anlamda uyarılar yapılmalı.
Bu işte çok büyük paralar dönüyor bence ve o yüzden bu tür hiç uyarı yapılmıyor.
Konu kapanmasın lütfen, ne kadar çok kişiye ulaşırsa kar.

Amacım olmazsa olmaz olmayan başka yolları olan bir durumu kendinize zarar vermeden halletmemiz için sizi uyarmak.Simdi bana ikinci gebelikte kesinlikle yasak ama kat i suretleilaçlar yasak.bırakın eşiniz korunsun.azcik daha az zevk alsın sagliginizdan olmayın.yada suda bir önerim olur bir uzmanla tam.olarak konuşun ve kan testlerinizi yaptırın sonrası size kalmis

Evet arkadaşlar emin olun bunu çok az insan biliyor.suda var kullanıp sağlığı yerinde olan birçok arkadasimda var.ama şöyle düşünün sizin hangi dilimde olduğunuzu bilemiyoruz.ayların gitti annelik hayallerim sondu hiç istedigim gibi bir anne olamadım sağlığımız uğraşmaktan.kendinizi seviyorsanız partnerizi korunma konusunda ikna edin.3 senedir esim korunuyor ve hiç gene kalmadım önemli olan dikkatli olmak

Doğum yaptım ve daha doğru düzgün çocuğumu koklayamadan acılar içinde yoğun bakımda surundum.Allah kimseye yaşatmasın çok zor ben sadece 8 ay kullanmıştık gebelik oncesi

Yani o sırada hapı kullanmıyorken mi akcigerinize pıhtı attı? Doğum yaptıktan sonra bir süre zaten kullanılamıyor diye biliyorum. Yanlış mı anladım? Eskiden 8 ay kullanmış olmanız ne kadar zaman sonra böyle bir şeye sebep oldu

Bende de Pkos var 9 ayda ben kullandım (yasmin) ama hiçbi yan etkisini görmedim aksine düzensiz olan adetlerim saatini şaşmamaya başladı,hormonlarım düzendm girdi ve bıraktıktan 4 ay sonra gebe kaldım

Herhangi bir ilaç kullanmadan önce prospektüsten etken maddesine bakın
Daha sonra google akademikte aratın
Ne tür zararlar verebilir hangi anlamda olumlu etkiler gösterir yapılan çalışmalardan bilgi sahibi olabilirsiniz

Evet arkadaşlar emin olun bunu çok az insan biliyor.suda var kullanıp sağlığı yerinde olan birçok arkadasimda var.ama şöyle düşünün sizin hangi dilimde olduğunuzu bilemiyoruz.ayların gitti annelik hayallerim sondu hiç istedigim gibi bir anne olamadım sağlığımız uğraşmaktan.kendinizi seviyorsanız partnerizi korunma konusunda ikna edin.3 senedir esim korunuyor ve hiç gene kalmadım önemli olan dikkatli olmak
tabiki kullanmiyordum önceden 8 ay kullandığım beni bu hale getirdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…