Doğum günü meselesi

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.893
3.015
Kızlar merhaba,

Buraya daha önce de bununla alakalı bir konu açmıştım. 10 senelik çok samimi arkadaşımla aramız bozuldu. Ama ortada ne kavga ne tartışma var. Sadece çok dolduğum için biraz saçma bir anda patladım. Özetlemek gerekirse, başka bir arkadaşımdan gelen doğum günü hediyesiyle alakalı bir soru sormuştum onun olduğu gruba. Napabilirim bakamıyorum ölüyor diye, o da anlatmaktan bıkmadığı sevgilisinden konuyu açıp baak aynısını bana x aldı, bende de var bakması çok kolay, benimkine bak ne güzel oldu vs diye anlatmaya başlayınca ben de yeter diye yükseldim biraz ama dediğim gibi hiç tartışma vs olmadı ve o gündür bugündür toplamda 5 aydır konuşmuyoruz.
Anladığım kadarıyla o bana kırıldı, ama ben de onun sevgilisini dinlemekten o kadar çok yoruldum ki, bu bizim aramızdaki olay yaşanmadan bir önceki güne kadar, tam 1 ay boyunca problemleri vardı ve Her gün her dk, kavgaları küfürleri bilmem nelerini anlatıyordu ertesi gün de baaaak bunu bana x aldı bilmem ne diye hiçbir şey olmamış gibi yine onu dahil edince ya yeter artık oldum. Çok sıkıntılı ilişkileri var kavga,küfür kıyamet, ayrıl barış şeklinde. Ve gündeminde bundan başka olay yok. İyi kötü ne olsa sadece ondan ve ailesinden bahseder.
neyse uzatmayım ben durumumuzdan memnunum. Küs,kırgın olmak hoş değil ama en azından cahillik mutluluk getiriyor. Her gün o kavgaları dinlemiyorum ya kafam nasıl huzurlu.
Ama diğer yandan da, yakın zamanda doğum günü var. Kutlasam mı kutlamasam mı diye kararsızım.
Ben onun olduğu şehre gittim, bana hiç yazmadı acaba benim yazmamı mı bekledi bilmiyorum ama hayatına dair bir şey öğrenmemek için iletişime geçmek istemedim. İlk iletişime geçen olmak da istemiyorum.
Çünkü o kavga gürültü senelerdir böyle iki tarafın da ayrılmaya niyeti yok, bu hikayede yanan ben oldum. Özellikle kapanmalar da sürekli bunları dinliyordum. Okul vs varken de buluşunca sürekli bu muhabbetler dönüyordu. Yani bu mayın tarlasına girmeden konuşmak imkansız arkadaşımla. Sevdiğim bir şeyden bile bahsetsem aaa x de sever diye başlıyor anlatmaya. Ya da kısa süreli bir işe girmiştim ilk onu aradım haber vermek için,aaaaa xin ailesi de böyle iş kurmak istiyor diyip başladı x’in annesini babasını amcasını anlatmaya....offfff şimdi tekrardan bunlara maruz kalmak istemiyorum.Bu arada bana anlatma demişliğim de var ama o zaman da ee kime anlatayım diyordu...
Bilemiyorum 10 yıllık arkadaşım, kavga gürültü yok kutlasam mı doğum gününü diğer yandan da 5 aydır aramamış beni demek ki yokluğumda bir sıkıntı yapmamış boşver böyle kalsın diyorum.
Siz olsanız ne yapardınız?

10 yıllık dostluğa ben bir doğum günü mesajını çok görmezdim şahsen.

Şimdi size soralım, bu 10yillik arkadaşlığın sizce ne kadarında gerçek bir arkadaşlık kurdunuz? Ne kadarlik bir süre için iyi ki var demiş olabilirsiniz?

Şimdi size soralım, bu 10yillik arkadaşlığın sizce ne kadarında gerçek bir arkadaşlık kurdunuz? Ne kadarlik bir süre için iyi ki var demiş olabilirsiniz?
Bunu ben de çok düşündüm, genelde hoş sohbetlerimiz olmuştur ama hani bir iki dostunuz olur ya en dar anda da ararsın en mutlu anda da her şeyini paylaşırsın, tüm mutluluğunu hüznünü... İşte onunla öyle olmuyordu çünkü konu hep bi şekilde onun hayatına bağlanırdı.Ama gerçekten çok iyi bir insan ondan bir kötülük gelmeyeceğini bilirsiniz bunu da ekliyim.

Siz anlatmayın demişsiniz de ama en yakın arkadaşı sizsiniz başka kime anlatacak ki en mutlu ve en mutsuz zamanlarını... Bide ayrılacaklari yok demişsiniz niye ki onlar mutlu hallerinden onların ayrılması sizi mutlu mu edecek??? Sanki birazcık arkadaşınızı kıskanmış gibisiniz... Bence doğum gününü bir msjla kutlayabilirsiniz uzak durmak istiyorsanız bu şekilde mesafeli durun...

Süre olarak uzun olsa da aslında derin ve kaliteli bir arkadasliginiz yoktu. Sizin yerinizde olsam tekrar başıma sarmazdim. Muhtemelen o da sizi derdini boşaltmak için kullanmış. Bence kendinize bunu yapmayın, yapmasına da izin vermeyin

Mutlu anları yok ki ama hep kavga gürültü şiddet. Beni arayıp ayrılacağım yemin ederim yürümüyor diyor. Sonra ertesi gün barıştık diyor benim karışmak haddime değil ama şiddetin küfürün olduğu ilişkiyi de onaylamıyorum elbette. Şöyle anlatma dedim, çünkü max 1 ayda barışıyorlar her şeyi unutuyor, ailesinin ettiği hakaretleri, çocuğunkileri ben unutmuyorum ve sağlıklı bakamıyorum ilişkilerine o yüzden anlatma madem aranızda kalsın demiştim.

Offf durum bu kadar zorsa bence sakın doğum günü diyerek msj atayim deme. Benimde vardı öyle bir arkadaşım kendi sevgilisinden ayrılınca bana hadi sende sevgilinden ayrıl diye yalvarirdi ölmüş babaannesinin üzerine yeminler ederdi barışmicam diye baktım bizimde aramızı bozacak tabii farklı meselelerde vardı hemen kendimi geri çektim asla da görüşmüyorum... 9-10 yıl olmuştur görüşmeyeli gayet rahatım. Ben sevgilimle evlendim o da asla barışmicam diye yeminler ettiği sevgilisiyle evlendi şimdi diyorum ki bazen hâlâ arkadaş olsaydık kesin yuvamı yikardi çünkü aramızı kaç kere bozmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…