doğru bir karar mıverdim ?O nu nasıl unuturum?

kelebek07

fark var benimle senin ar
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
249
1
41
Ablacığım yardım et lütfen; ben 4 sene önce biriyle internette tanıştım.

BEN 25 yaşındayım eşim benden 2 yaş büyük.
Önceleri güvenmem çok uzun sürdü çünkü onunla internetten arkadaş olmuştuk. Sonra birbirimizi sevdik; sonunda buluştuk ve iyi anlaştık. Ailemle de tanıştı, burada kaldı. İnşaatta elektrik işine bakıyordu. Askerliğini de yaptı, döndü. Askerdeyken ona para yardımında bulundum; sıkıntıda olduğunda ona maddi manevi yardım ettim. Ailesi benimkinden çok farklıydı; oğulları için hiçbir şey yapmadılar. Ailesinden kopmuştu, "Hayatımda hep sen varsın" diyordu. "Sen olmazsan ölürüm" diyordu. Gerçekten de güzel bir birlikteliğimiz vardı. Evlendik hep benim ailem yardımcı oldu bize. Benim ilk gece korkularım vardı, o bir süre sabırlı oldu. Ama sonra "Ben de gider başka kadınlarla yatarım" demeye başladı. Sevdiğim adam neler söylüyordu? Yavaş yavaş korkum geçti, beraber olmaya başladık.

Kendi işi vardı ama doğru düzgün işe gidip gelmiyordu, evde yatıyordu. Üstelik kredi çekmişti düğün için, onları da ödeyemiyordu. Evin kirası, suyu, elektriği her şeyini ben karşılıyordum. Daha evliliğimizin ikinci haftasında internetten arkadaşlarıyla görüşmeye başladı; evde ben konuşmazsam o hiç konuşmuyordu; benimle hiç ilgilenmiyordu.

İşinde de sürekli internetten chat yapıyordu. Çok konuştum, şans verdim, "Ben böyle sürdüremem" dedim; "Birlikte bir şeyler yapalım" diye ısrar ettim. Oysa evleneli 3 ay olmuştu. "Bunalımdayım" diyordu, internette kadınlarla konuşuyordu, onlara "Ne güzelsin" gibi iltifatlar yağdırıyordu.

Ben de evi terk ettim, annemlerde kaldım, 3 gün sonra barıştık ama o hiç değişmedi. "Ben hep böyle olacağım, değişemem" diyordu. Sürekli evlendiği için pişmanlık içindeydi. Bunu açık açık söylemekten kaçınmıyordu. Geceleri saat 3'te bile hálá internet başında onunla bununla konuşuyordu. Sonuçta dayanamadım, "Boşanalım" dedim; "Bitti" dedim; hemen yüzüğünü çıkardı, bana attı. Seven insan hemen yüzüğünü çıkartıp atar mı? Oysa ben öyle çok sevmiştim ki onu; aklımdan çıkmıyor. Ne olur bana yardım et; yoksa aklımı kaçıracağım? O ise, ne arıyor ne soruyor? Sence doğru bir karar mı aldım boşanma konusunda?PEKİ ONU NASIL UNUTACAĞIM BUNU BANA SÖYLERMİSİN?delirmek üzereyim ablacım. 5 aydır ayrıyız ne arıyor ne soruyor ....

RUMUZ:kelebek07

Bu kadar şey yaşatmış sana resmen umurumda değilsin diyor sen nasıl unutum mu diyorsun ?

Bu yaptıklarını sürekli aklına getir bence ....

Ve doğru bir karar verdim mi diye sorarken ayrılmaktan bahsediyorsan bence geç bile kalmışsın

Son düzenleme:
yani çok üzüldüm,çok kızdım ...karışık duygular içindeyim...
o kadar doğru bir karar vermişsiniz ki boşanmak için hiçkimseyi bu kadar desteklememişimdir...
o kimde sana başka kadınlara giderim diyor daha yeni evliyken...ne üzüyorsun kendini yaa,iyikide bu adamı baba yapmamışsın sen...yakandan düşsün,asalak gibi adam ya...inanın hiç tarzım değil bu tarz yorumlar yazmak ama vallahi çok kızdım ya...boşan ve hayatını kendin için yaşa....
sevgiler...

İnsanlar için henüz acı anıların mutsuzlukların ilaçı cıkmadı be canım:teselli:
Zamanla unutacagına emin:teselli:
Biraz zamana bırak ve kendini pek fazla dinlememeye calış....(ona karşı duygularına ses verme kulak asma)

O bilgisayarıda kafasına gecirseydin evi terk ederkenÇok üzgünüm çoook:mymeka:

ya pes yani ne tuhaf bi adam ya bence sen onu er yada geç unutursun canım..... bide zor kadını oyna yani öyle bi hal alsınki pişman olsun yani kendi gelip yalvarsada boşver.. benim başıma bekarken geldi benzer bi olay ama şuan evliyim halen daha kardeşime ve arkadaşlarıma beni sorup duruyormuş......:) ya kaçan kovalanır misali yani anladınmı?? adam kendine bakmaktan aciz sen kalkmış UNUTAMIYORUM diyosun.. önce biraz düşün sana yaptıklarını söylediklerini ve sonra kendini onu sevmediğine inandır zorlanacaksın ama inan bana onu çooook rahatlıkla unutacaksın.....sen daha ne bekliyosunki bu adamdan anlamadım bırak gitsin yahu türkiyede adammı kalmadı ........ canım benim üzülme tamam mı valla yaptıklarının zerresini haketse tamam ama yok yok yaniiiiiiii öptüm canım

Bence çok doğru karar vermişsiniz daha evliliğinizin 2. haftasında chat yapıp başka bayanlara iltifat falan etmesi hiç hoş değil ve siz bunlara göz yummuşsunuz ayrıca çalışmıyormuşta bence o sizin sevginizi aşknızı hak etmiyor size çok çirkin sözlerde de bulunmuş başkalarıyla yatarım falan kararınızın arkasında durun ve bence daha fazla da o kişi için üzülmeyin DEĞMEZZa.s.

canım gereçkten çok üzüldüm ama szin ilişkiniz zaten basından beri zor bir ilişkiymiş.onun aile problemlerı olması bunun basında.zaten evide sen geçindiriyormussn.canım unut gitsin iyiki hamile felan değilsin yoksa neler olurdu düşünemiyorum bence oun peşini bırak zaten asla mutlu olamaz ve iş bulamaz.saana değer vermeyene sende verme.yolun açık olsun atlatırsın merak etme.

Hala doğru bir karar mi aldim diyorsun.kurtulduğuna sevin bence..yaptiklarida unutmaya yetecek zaten.açik söylüyorum o sizi sevmemiş kullanmiş.maddi açidan fazla yüz vermişsiniz.onun yapacaklarini siz üstlenmişsiniz.daha fazla vakit kaybetmeden iyikide bitirmişsiniz.

Biliyor musun, insan bu durumda aslında sevdiğinden ayrıldığına değil de, bunca zaman onun için harcadığın emeklere, yıllarına daha çok üzülüyor.
Oysa ben eminim senin de yüreğin bu adamın sevilmeye, bir ömür geçirmeye layık biri olmadığını çok iyi biliyor.
Mantıklı düşün, böyle bir insanla bir ömür geçirmek ister misin?
Böyle bir insandan çocukların olsun ister misin?
Seni tüketmesi ne kadar kısa sürer biliyor musun?
Değer mi?
Hepimiz "asla unutamam" düşüncesiyle ne aşklar yaşadık ama unuttuk mu? Unuttuk.
Kendini düşün... kıyma kendine de hayatına da.
Biraz canın yanar bir süre belki ama sonra geriye dönüp baktığında şükredersin kurtulduğuna.

Keşke deme....iyi ki de. Allah seninle olsun.

ya tabiki doğru kara off çok üzüldüm yaaa peki ewlenmeden önceki davranışları nasıldı şüphe yaratacak haraketleri oldumu

güzelim erkek milleti evlenmeden önce farklı evlenince farklı.booşveeer yolu açık olsun...o üzülsün kaybettiğine sen değil.onun sıfatında insan arayınca çoook memlekette.sevgi hakedene verilmeli

Guzel kardesim sen bu adamdan kurtuldugun icin sukret bir girdap olmus yasamin farkinda degilmisin kangren olmus yara bacagina yayilmaya baslamis kesip at bekleme kendine hayri yok zaten seninle internette tanismis evlenmisin isin cazibesi kalmamis simdi baska arayisa girmis internet iliskilerinin adami is yok guc yok nereye kadar sen besliyceksin adam olsa ana baba sahip cikardi seni bulmus isi bitince kullanmaya baslamis hayirsiz biri bu adam seni arasa ne olur aramasa ne olur birak aramasin ki kurtul bak isin gucun ailen var gencsin dogru insan cikar karsina, seni sevmenin disinda saygi gosteren ,onemseyen ilgi gosteren sarip sarmalayan, bu evlilik devam ederse is daha kotu boyutlara varir gozunun onunde senden aldigi harclikla internetten buldugu kadinlara gider goz yummazsan seni hirpalaya bilir yazik degil mi sana seni bu gunlere getiren ailene kimbilir nasil uzuluyorlardir bir evlat kolay senin yasina gelmiyor emek ediliyor elin culsuzu ziyan etsin diyemi asla o kimki seni bu denli uzecek cahil kisiliksiz adam olmayi internette capkinlik yapmak zanneden bir yaratik tamam yapmisin bir yanlis secim ama bu secimle yaslanip tukenmek zorunda degilsin zaten seni sevse arar caba gosterirdi o coktan kapatmis sayfayi sende temiz bir sayfa ac ablacim onune bak adimlarini dikkatli at tekrar evlenir dogru kisiyle cok mutlu olup cocuk sahibi oldugunda da eminim aileni bu yazilari sana yazan biz annelerin anlatmaya calistiklarini anlarsin kendine deger ver cunku en degerli sey kendinsin sevgilerimle

terbiyesiz yaa, madem böle yapıcan nie evleniosun, git bekar bekar kimle gezersen gez! bu hayat böle geçmes arkadaşım, doru mu yapıorum diosun.. istersen vazgeç evine dön bakalım mutlu olucak mısın

yaa sen geç bile kalmışsınnnn!ben daha 2.haftası boşanma kararı alsaydın keşke.degmez bu adama be güzelim.o sevilmeyi hak ediyor mu ki bukadar düşünüyorsun.

Canım hiç mi hiç üzülme. En doğru kararı vermişsin bir çırpıda. Biran önce de boşanırsınız dilerim. Çünkü bu ilişki bir daha düzelmez. Gelse sana yalvarsa , yakarsa , ayaklarına kapansa da dinleme sakın. Böyle bir insan kesinlikle değişemez. Senin ve ailenin yaptıklarına nankörlük yapmış bu adam. Bu kadar fedakarlığı ve sevgiye haketmiyor. Bundan sonraki hayatında sizin gibi insanları da zor bulur. Artık kafasını duvarlara vurur ama iş işten geçmiş olur. Senin de daha iyi bir yaşantın olur. Boşver canım. Bu durumdan daha kötü bir durumda olamazsın. Daha iyiye doğru gideceksin. Üzüntün büyük , acın taze ; çünkü sevmiştin. Ama geçecek hepsi. Bunları haketmediğini , bu sevginin ona fazla olduğunu birkaç güne anlayacaksın. Sen daha değerlisin. Bebeğin de yokken ayrıl gitsin canım. Doğru karar vermişsin. Kutlarım..

Evet canım hiç üzülme bende 1 aylık evli iken boşanma davası açtım deymez bu tip şahıslar için üzülmeye, emin ol zaman herşeyin ilacı bugünlerde geçecek,eğer evliliğin devam etse benliğini yitireceksin bırak benliğin sende kalsın,böyle tiplere mutluluk haram olsun!

X