Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
kızlar laktik asit ne işe yarıyor....
nasıl kullanıyorsunuz?
Birazdan sipariş vericem doadan, işime yarar birşeyse laktik asitte sipariş vermek isterim...

tesekkürler ilgin için sedacım.. bence böyle böyle ürünler daha cok yorumlanır, talep artar , gelişir, katkımız olsun degıl mı bıze bunca iyiliği yapan doa ' ya..

Kesinlikle canım çok iyi şeyler hakkeden insanlar..Ben kendileri tanımaktan çok memnunum..Bu kadar uygun fiyata,ürünleri orjinal olarak bize ulaştırmaları takdire şayen..Allah yolları açık etsin..Bol kazançlar nasip etsin...

kızlar laktik asit ne işe yarıyor....
nasıl kullanıyorsunuz?
Birazdan sipariş vericem doadan, işime yarar birşeyse laktik asitte sipariş vermek isterim...

Kimyasal peeling uygulamalarında kullanılıyor tatlım, ama tca gibi değil mikro peeling diyelim %20liği kullanıyorum ben 1 haftadır tavsiye ederim

of ya gül suyu nasıl çıkar, daha bugün geldi yeni siparişlerim, almicam işte, tutucam kendimi. bana sandal ağacı ile gül solidlerini göndermişler. tam olarak beğenemedim. sandal ağacı erkek parfümü gibi kokuyor:120: lady sen onu baz olarak kullanıyordun, acaba çiçekli bi koku mu gider ona yoksa şekerli tatlı bi koku mu? gül solid fena değil ama çok yoğun kokuyor, baydı biraz, baz olarak değerlendircem ama.

Canım sandal ağacı solidi angel, lady million ve one million a baz olarak kullanıyorum cildime yedirip üstüne bunlardan birini sıkıyorum
Gerçi chanson d'eau ile de denedim gayet başarılı

Süpersin şekerim..Bu gece bir başlıyoruz..:)

Kimyasal peeling uygulamalarında kullanılıyor tatlım, ama tca gibi değil mikro peeling diyelim %20liği kullanıyorum ben 1 haftadır tavsiye ederim

Canım peki güneşten sakınma gibi bi durum söz konusu olucak mı
Yani güneşte lekelenme falan yapmaz dimi :)

Canım sandal ağacı solidi angel, lady million ve one million a baz olarak kullanıyorum cildime yedirip üstüne bunlardan birini sıkıyorum
Gerçi chanson d'eau ile de denedim gayet başarılı

onlar nasıl kokuyor? ben pek öyle markalı parfümler kullanmadım da:78:

Evett bakalım bu lavanta yağının marifetleri neymiş öğrenelim hemen değil mi.. :44:

Lavanta Yağının Faydaları

Aromatik yağların en güzel kokanlarından biri de şüphesiz lavantadır. Lavanta yağının 1-2 damlası aklınıza gelmeyen yerlerde küçük mucizeler yaratabilir. Sağlıktan güzelliğe, ev temizliğine kadar pek çok yerde lavanta yağı kurtarıcımız olabilir.
Kuru ve çatlak deri lavanta yağı ile ovulursa nemlenir ve çatlakları kapanır.
Koltukaltına sürülen 1 damla lavanta yağı tüm dedorantlardan daha etkilidir ve gün boyu kalıcıdır.
Saç kepeğinde, kafa derisini lavanta yağı ile ovmak kepekleri giderir.
Çatlayan dudaklara 1 damla lavanta sürmek çoğu zaman yeterlidir.
Soğuktan olan uçuklara 1 damla lavanta yağı sürün.
Yanıklarda bir damla lavanta yağı acıyı azaltacaktır.
Ağrıyan ayakları içine 2 damla lavanta yağı eklenmiş bir leğende dinlendirmek yorgunluğunu alacaktır.
Kesik ve yaralarda bir kaç damla damlatılması bakterileri öldürür ve yarayı temizler.
Böcek ve arı sokmalarında şişme ve kaşınmayı azaltmak için üzerine 1-2 damla lavanta yağı koyulur.
Burun kanamasını durdurmak için bir beze birkaç damla lavanta yağı damlatılarak bir küp buza sarılarak burna dıştan koyulması yeterlidir.
Lavanta yağı damlatılan bir bezi sıkma esnasında çamaşır makinesine koyduğunuzda hem yumuşatacak hem de hoş koku verecektir.
Spreyli bir şişeye doldurulan suyun üzerine 5-6 damla lavanta yağı ekleyerek eve sıkmak mikropları öldürür ve evin hoş kokmasını sağlar.
Keten kumaşların arasına lavanta yağı damlatılmış bir peçete koyulması böceklenmesini engeller.
Göz yaşarması sıklığında burun üstünün lavanta yağıyla ovulması yeterlidir.
Bir kaç damla lavanta yağı karıştırılmış su güneş yanıklarına iyi gelir.
Taşıt tutmalarında kulak arkası ya da göbek deliği çevresine lavanta yağı bulantıyı engelleyecektir.
Egzama ve dermatitte sorunlu alanın lavanta yağı ile ovulması sorunu hafifletir.
1-2 damla lavanta yağı damlatılmış bir yastık uyku sorunlarını hafifletir.

Kızlar Laktik asit kullanmak istiyorsanız, güneşlenme planınız olmamalı ve evde yada kapalı alanda dahi olsanız yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısınız.
Tekrar uyarmak istedim

Son düzenleme:
Canım peki güneşten sakınma gibi bi durum söz konusu olucak mı
Yani güneşte lekelenme falan yapmaz dimi :)

Güneş koruyucu mutlaka kullanmalısın peeling neticede hele bunu güneşlenmeyi düşünmüyorsan kullanmalısın
onlar nasıl kokuyor? ben pek öyle markalı parfümler kullanmadım da:78:

Thierry mugler- angel (şekerli)
Lady million- çiçeksi
One million- şekerli ama birazda odunsu ''sandal ağacı var bu parfümün bazında''
Chanson d'eau- fresh
Gıvenchy pour homme- blue label (hafif şekerli fresh)

Mlek süpersinnnnn
Evde vardı aylar öncesinde Facede bir yazı okumuştum.Lavanta,gül ve sandal ağacı yağı almıştım..Şans iksiri yapmıştım onlarla bir kaç damla kullanmıştım gerisi öyle durup duruyordu..Ben şimdi evimi bir tütsüleyeyim lavanta yağı ile

teşekkür ederim, valla çok ilgilisin

O zaman gece kullansam iyi olur :)

Hayır canım olmaz yanlış mantık yürütüyorsun, sadece sürdüğün anda değil ertesi gün daha ertesi günde korumak zorundasın cildini.
İşte bu yüzden sizi tca ve laktik asit konusunda bilgilendirmek cesaretlendirmek istemiyordum, kullanacak ama koruyucuyu önemsemediğiniz için lekeleneceksiniz sonra vay efendim kimyasal peeling yaptım ama lekelendim
Cildini asitle peelinge tabi tabi tutacaksan (her ne kadar mikro peeling olsa da) alttan yeni ve taze cilt gelecek bunu korumak zorundasın, lekelenirsin.

Son düzenleme:
bence en mantıklısı laktik asidi eylülden sonra kullanmak zira ben öyle yapıcam çünkü koruyamam yüzümü güneşten çok tehlikeli zamanlardayız

çok güldüm yaaa gökyüzü indirmine

ya canım, sen laktik asiti ne ara kullanıyorsun, hafta 5 gün yağ bakımı yapmıyor muydun?
ben alacağım yağları da, laktik asit de alsam diyordum. haftada kaç gün, bana bi bakım günleri çıkarır mısın
şugün şu, bugün bu diye zor olacak ama bi planım olursa daha iyi yaparım, kendimi biliorum hemen bırakıveriyorum

bence en mantıklısı laktik asidi eylülden sonra kullanmak zira ben öyle yapıcam çünkü koruyamam yüzümü güneşten çok tehlikeli zamanlardayız

Kesinlikle öyle olmalı, ne kadar güzel karar almışsın.

Lütfen ben bir süre sonra ihmal ederim güneş kremi kullanmam diyenler eylül hatta ekim sonlarına doğru kullansın.
Bu laktik asitle peelingi o minik tanecikli peelingler ile bir tutmayın, evet tca gibi soymayacak ama cildin üst katmanını ince ince (tabiri caizse pul pul, minik minik sosyal hayatınızı engellemeyecek şekilde) uzun vadede soyacak.

Hayır canım 5 günü değil 3 gün yapıyorum yağ bakımlarımı bazen 2 ye düşürüyorum yoğunluktan.
Al tatlım 20lik laktik al bende onu kullanıyorum, 1 çay bardağı lavanta yada gül suyuna bir şişe %20lik laktik eklersin oranı gayet iyi oluyor.
Yağ bakımı yapmadığım gecelerde yüzümü naneli sabunumla yıkayıp (papatya suyu ile yaptım) onu sürüp uyuyorum, sabah rutin temizlik tekrar laktik asit karışımımla silip güneş koruyucusu sürüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…