Diyetisyenimin insulin direnci hipotiroidi anemi ıcin verdiği liste

petitjoueur

Yiğidom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2011
1.037
748
Kızlar sizinle dün gittiğim diyetisyenimin verdiği listeyi paylaşıcam.her türlü yorumlarınıza açığım.bu arada 106.1 kiloyum 170 boyum var.
Sabah
3 ince dilim tam tahilli ekmek
1 adet haşlanmış yumurta veya yağsız sebzeli sade de olabilir omlet(yumurta varsa peynir yarıya dusurulecek)
3 dilim az yağlı peynir ya da 1.5 dilim yağlı peynir
Domates salatalık
Çay
Ara
4 adet ceviz ya da 10 badem
1 porsiyon meyve
Öğle
Kurubaklagil 12 yemek kaşığı ya da 5 köfte kadar et tavuk balık vs.
3 dilim ekmek veya 1 kepçe corba
Salata
Ara
1/2 paket diyet bisküvi ya da 1 çay bardağı leblebi ya da 1 adet grissini
1 su bardağı sütlü şekersiz kahve
Ara
1 porsiyon meyve
Akşam
5-6 yemek kaşığı sebze yemeği
1 kase yoğurt
3 dilim ekmek
Salata
Gece
1 şu bardağı süt
3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 porsiyon meyve
Sizce nasıl bu liste ile kilo verebilir miyim? Bir de tsh 6.45 cıktı aşırı hipotiroidi yok degil mi yani kilo vermeme engel olacak kadar?
Yorumlarınızı ve değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Diyetisyeniniz uygun gordugune gore mutlaka kilo verirsiniz merak etmeyin. Ben de 80 kiloyum acaba yemek ve ekmek miktarini ne kadar azaltip denesem. Benimde tipki sizinle.ayni hastaliklarim cunku. Suan dietisyene gitmeye hic vaktim yok malesef. Gidene kadar onlem olurdu bana da

Çok tatlı isterse canın bitter ye küçük bir parça ben insülin direnciyle yıllarca savaştım kiloyla oda gidiyo

Tebrik ediyorum. İnşallah daha çok verirsiniz. Bende de insülin direnci var bende başladım bakalım nasıl olacak sonu

Merhaba,
Daha önce bir diyetisyene gidiyordum ve oldukça kısıtlı bir diyet listesi ile zayıflamaya çalışıyordum. Hatta burada bir de topik açtım. ama iş yoğunluğum nedeniyle çok uğrayamıyorum. İlk diyetisyenimin verdiği liste o kadar kısıtlı idi ki haftanın beş günü uyuyorsam iki günü kesinlikle fire verdim. Kısacası diyetisyen işe yaramadı. (hiç kendimi suçlamıyorum )Bu arada bende de insülin direnci var ve glifor kullanıyorum.
Devlet hastanesine rutin bir doktor kontrolüne gittim. İnsülin yine yüksek çıktı. Doktor hemen diyetisyene yönlendirdi. diyetisyen sizinkine benzer bir liste verdi. Önceki diyetisyenimin listesi ile karşılaştırınca neredeyse yediklerim iki katına çıkıyordu. Önceki diyetisyenin sebze yemeğini bile 4-5 kaşık verirken bu 12 kaşık verdi. Hele ekmek... Her öğün üç dilim ekmek ne demek... Ben yıllardır öğünde bir dilim ekmek yiyorum. Diyetisyene bunları söyleyip itiraz edince güldü... Yemediğin için kilo veremiyorsun dedi.
Ben miktarlar fazla geldiği için listeyi hiç uygulamadım. Sonra da araya ramazan girdi. Sizin sayfanızı görünce şaşırdım. Benzer bir liste ve siz çok güzel kilo vermişsiniz. Şimdi uygulayamam ama ramazandan sonra uygulamaya karar verdim. En azından bir ay uygulayayım. Bakalım sonuç ne olacak...

Tavsiyemdir kesin uygulayın metabolizma öyle bir hızlanacak ki siz bile şaşıracaksınız.hatta el ele verip beraber verelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…