Diyetisyen Tartisi+Evdeki Tarti

limonlusodaaa

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2016
514
230
30
Kizlar diyetisyende tartildigim kilomla evdeki tarti arasinda 2.5 kilo var neredeyse. Bunun sebebi ne olabilir neyi baz alicam ben kilo vermedim mi verdim mi basina boyle bisey gelen var mi?

Tartınız dijital mi? Eğer değilse dijital bir tartı edinmeniz daha sağlıklı olur. Bir de tartıyı koyduğunuz zemin çok önemli. Tercihan sert bir zemin olmalı ve yerini değiştirmemelisiniz hep aynı yerde ve zemin üzerinde tartılmalısınız. Evdeki tartınızda mutlaka sabahları aç karnına, tuvalet sonrası tartılmalısınız yoksa sonuç yanıltıcı olur. Diyetisyendeki tartı ile evdeki tartınız arasındaki fark sabit ise önemli değil. Neticede diyetisyen tartısında 2 kilo verdiyseniz kendi tartınızda da 2 kilo eksilmiş görünmelisiniz. Diyetisyen zaten kilo takibinizi yapacaktır. Siz evde kendiniz kilo takibi yapmak istediğinizde bu hususlara dikkat ederek kilonuzu kontrol edebilirsiniz.

evdeki tartınızda emin olduğunuz bir ağırlığı tartın. mesela bende iki tane 5 kg'lık dambıl var, onları tartıyorum. bazen 4,9 bazen 5 kg çıkıyor. tartım güvenli diyorum o zaman. siz de böyle tartıp baskülünüzden emin olabilirsiniz.

X