Diyetisyen Sena Melek diyet hakkında sorularınızı cevaplıyor

merhabalar rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi,bende hamile kalmak için tedavi görüyorum dr um kilo vermem gerektiğini söylediğinden bu yana 8 kg verdim sporla ama zar zor gitti düzenli adet görmüyorum malesef 3 ana 3 ara beslenip 3 lt yakın su tüketimim var haftada en az 4 gün spor ama hiç adet olmadığım ay gram veremiyorum ne yapmalıyım sizce

Merhaba Hocam, bende iki haftadır diyet yapıyorum lakin tartılmadım hiç korkudan o rakamı görüp üzülmek istemiyorum günlüğüm var oraya yazmaya çalışıyorum benim sorum şu kilom baya yüksek ve yağ yakımını hızlandırıcak yiyecek içecek ne varsa yada nasıl bir öğün düzeni getrimem gerek ? kısaca şöyle bahsediyim ben sabah kahvaltısında peynir zeytin domates salatalık ve yumurta yemeğe çalışıyorum çavdar yada tam buğday ekmeği kepek ekmeğini pek sevmem :) ara öğünde form bisküvi :) öğlen hazır şirketten geliyor yemek pilav makarna tarzı olanları almıyorum bazen bulgur plavı 2 3 kaşık kadar alıyorum ekmeksiz ymk yiyiyorum. şöyle bir sıkıntım var iş çıkışı okula gidiyorum akşam ve eve geç saatte dönüyorum o saatte bişey yemiyorum bazen yemek yemeği unuttuğumda oluyor :) su içmeye çalışıyorum 2 litreyi daha geçemedim sanırım :) 4 de çıkmadan öncede form bisküvinin kalan ksmını yiyiyorum :) kısa dedim ama baya uzun sürdü sanırım. şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. Rabbim hayırlısıyla bebeğiniz kucağınıza almayı nasip etsin.

Sizin ara öğünler oldukça fazla :)
Kahveyi ara öğün olarak düşünmeyin, eğer sade içerseniz istediğiniz zaman içebilirsiniz kahveyi. Süt tozuyla kahve içmeyin zaten yağ oranı oldukça fazla. Sabah kalkar kalkmaz en az 2 bardak su için. Akşam yatmadan da 2 bardak su. Sular ılık su olsun ve isterseniz içine biraz limon da sıkabilirsiniz.
Açlıktan uyuyamanız oldukça ilginç :KK70: iştahınız oldukça iyi maşallah. ara öğünleri kesmezseniz kilo verme zorlukları yaşarsınız. isterseniz şu yazıya bir göz atın. Ara öğün yemeyin dememi daha iyi anlayacaksınız.
Ara öğünler yerine şekersiz çay, şekersiz sade kahve, bitki çayları içebilirsiniz biraz daha fazla tutabilir.
Öğlen ve akşam yemeklerinizi yavaş yemeniz de bir diğer tavsiyem :KK70:

Çok teşekkür ederim önerilerinize uymaya çalışacağım:KK54:

Oncelikle tebrik ederim. Umarim sağlıklı bir gebelik ve dogum sureci gecirirsiniz.
Ben su an 82.300 kiloyum, 1.5 ay da yaklasik 4.5 kilo verdim. Karatay usulu beslenmeye ozen gosteriyorum ve suyu ortalama 2lt tuketiyorum. Size egzersizle alakali sorum olucak, ben leslie 4 ml ve 1 saat pilates yapiyorum. Bazen birgun pilates 1 gun leslie bazen ikisi birden, 25 tam mekik, 40 yarim mekik, 35 squat yapabiliyorum simdilik. vaktim oldugun da da spor salonuna gidiyorum. Pilates yaparken karnimda, kalcam ve bacaklarda oldugu kadar yanma hissedemiyorum haremeti dogru yaptigimdan emin olmama ragmen. Karin bolgem cok yagli oldugu icin olabilirmi? Ve karin bolgem baya oldugu icin yeterince sıkamıyorum da sanirim. Sizin spor olarak oneriniz nedir bana ? Hangisi bana daha iyi gelir daha iyi bir oneriniz var mi ? Yoksa simdilik iyimi? Benim icin hizli kilo vermekten ziyade kalici ve saglikli kilo vermek daha onemli. Tahlillerimi yaptirdim hersey yolunda. Tavsiyeleriniz varsa buyuk bir umitle bekliyorum.. Uzun oldu kusura bakmayino_O

merhabalar rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi,bende hamile kalmak için tedavi görüyorum dr um kilo vermem gerektiğini söylediğinden bu yana 8 kg verdim sporla ama zar zor gitti düzenli adet görmüyorum malesef 3 ana 3 ara beslenip 3 lt yakın su tüketimim var haftada en az 4 gün spor ama hiç adet olmadığım ay gram veremiyorum ne yapmalıyım sizce

Merhabalar canım,
Kilo vermek motivasyon işidir iyi odaklanmalısınız öncelikle. Adet sıkıntısı kendini şiş hissetmene, kasık ağrılarına sebep olabilir. Vücudun dengesini sarsarak kilo vermende sıkıntılar yaratabilir. Sen en iyisi adet düzenleyici bitkisel bir çözüm olan soğan kürünü bir dene. Soğan kürü ile adetin düzene gireceği gibi kilo verme hızında artabilir. Ara öğünleri kesip güçlü ana öğünler yapmanı öneriyorum dayanabilirsen. Bol su içmeye ve spora devam :KK70:
İnşallah Allah sana da bir bebek nasip eder.

Merhabalar canım,
Kilo vermek motivasyon işidir iyi odaklanmalısınız öncelikle. Adet sıkıntısı kendini şiş hissetmene, kasık ağrılarına sebep olabilir. Vücudun dengesini sarsarak kilo vermende sıkıntılar yaratabilir. Sen en iyisi adet düzenleyici bitkisel bir çözüm olan soğan kürünü bir dene. Soğan kürü ile adetin düzene gireceği gibi kilo verme hızında artabilir. Ara öğünleri kesip güçlü ana öğünler yapmanı öneriyorum dayanabilirsen. Bol su içmeye ve spora devam :KK70:
İnşallah Allah sana da bir bebek nasip eder.
evet aynen söylediğiniz gibi çok fazla şiş hissediyorumm kendimi soğan kürü denedim işe yaramadı malesef..öneriniz için teşekkürlerr:KK200:

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Özel bir şirkette 5 yıldır diyetisyen olarak çalışıyorum. Gelen insanlara diyet listeleri, spor programları hazırlıyorum. 7 aylık hamileyim ve ücretsiz izne ayrıldım. Hamilelikten sonra da 1-2 yaşına kadar kadar çocuğumu büyütmek istiyorum. Bu arada da aralarda girip en azından doğuma kadar burada sorularınıza cevap vererek hem kendimi geliştireyim, hem de yıllardır okuduğum forum sitesine ve sürekli gebeliğimi de takip ettiğim siz değerli okurlara faydam dokunsun istedim.
Diyetler, egzersizler, zayıflama kürleri, hesaplamalar her türlü soruyu sorabilirsiniz. Çok fazla talebe çok hızlı cevap veremezsem kızmayın canlar :KK70: Malum sürekli bilgisayar başında değilim ve hamileyim :) idare edin beni biraz arada.

Merhaba hocam yazdım ama cvp vermediniz? sayfa 7 de yazım :KK43:

Bu şarlatanlara nasıl inandınız ?

Ben başta hiçbir diyetisyen 3 öğün vermediği için kuşkulandım ama bu diyetisyenin özel yöntemi böyledir herhalde dedim. Bir de eğer gerçek olmasaydı bölüm yönetimi izin vermezdi veya bir süre sonra açığa çıkarırdı diye düşündüm. Nitekim birkaç gün sonra ortaya çıktı. Teşekkürler.

Merhabalr 20 yasinda 165 boyunda ve dogum kilolarimla birlikte 74 kilyoyum diyetiseyen ayca kaya ayda 8 kilo diyetini uyguluyorum acaba bu benim icin uygunmudur ? Sabah kahvaltisi maydonoz limon 1 dilim ekmek ara ogun sut oglen 3 kofte veya sabah yenmesiyse haslanms yumurta tekrar ara ogun 2 dilim ekmek arasna peynr bir ayran ve pirtakal. aksamlari sebze yemegi ama ben sevmedigim.icin malesf sebze corbasi icmeye calisiyrm sadece gene bir kase yogurt ve boll salaka 1 dilim ekmek ne dersiniz zayiflayaabilirmiyim hee unutmadan hergun 1 bucuk saatte aerobik ? :)

Merhaba ben iki çocuk annesiyim yaşım 34 doğum Yapalı iki yıl oldu,kilom 83 .fakat en çok doğumdan kalan göbeğinden sikayetciyim.bunun için bana bi diyet listesi onerirmisiniz

Merhaba bebisiniz hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağıniza alırsınız bugün itibari ile insulin direnci olduğunu öğrendim test sonucunda. 174 boyun 112 kiloyum öyle deli gibi yemelerim yok benim hattâ herkes şaşırır kilo almama. Birde bundan 2 ay önce interolans testi yaptirdim dana eti nohut soğan çilek yer fistigi arpa ya karşı interolansim vsr dikkat etmeye çalışıyorum. Homa değerin 3.11 hap kullanmaya gerek var mı ? Birde nasıl bir program uygulamaliyim? Şimdiden çok teşekkürler

X