diyetisyen hakkinda

nerisona

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2010
4.604
3.549
29 yaşındayken nisanliligimin uzun sürmesi dolayısı ile (habire dışarda buluşup yemek yemek) çokça kilo alıp diyetisyene gitmiş ve 3 ayda 12 kilo vermiştim. Hiçbir tahlil falan yapmamıştı ama ben vermiştim işte bir şekilde. Şimdi yaş 35 , o zamanki halimden 3 kilo eksiğim dolayısı ile vermek istediğim 9 kilom var aslında ideal olan 5 kilo vermem de her neyse ben 9 kilo vermek istiyorum. Hem orta yaş hem de ard arda iki hamilelik , her hamilelikte alınan 17-18 kilolardan sonra artık iyi bir diyetisyene ihtiyaç duyuyorum. İyi bir diyetisyen ne tür tahliller ister, neler yapar deneyimli arkadaşlardan fikir bekliyorum. O istemezse de ben önereceğim çünkü.

Hatırladığım kadarıyla Tiroid, kan Sayımı, şeker, insülin direncine bakılmıştı. Zaten bu tahlilleri istemeyen diyetisyene gitme. Ben troidimde nodul oldugunu bu sayede ögrendim. Randevu alırken Söylüyorlar hangi tahlilleri yaptırman gerektiğini. Yaptırıp ilk randevuya sonuçlarla gidiyorsun. Şekerin yüksekse ya da insülin direncin varsa onlara göre liste belirliyor

Hatırladığım kadarıyla Tiroid, kan Sayımı, şeker, insülin direncine bakılmıştı. Zaten bu tahlilleri istemeyen diyetisyene gitme. Ben troidimde nodul oldugunu bu sayede ögrendim. Randevu alırken Söylüyorlar hangi tahlilleri yaptırman gerektiğini. Yaptırıp ilk randevuya sonuçlarla gidiyorsun. Şekerin yüksekse ya da insülin direncin varsa onlara göre liste belirliyor
Teşekkür ederim

X