diyet günlüğüm

fee fi fo

Ya hep ya hiç
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2014
2.071
3.420
bir yıldır normal kilomun üzerindeyim. yaklaşık 5 kg aldım ve veremiyorum. işin kötü yanı göbek kısmım daha berbat yağlandı. yarından itibaren diyet sürecine başlıycam. buraya günlük olarak kendimi motive etmek için yediklerimi ve takribi aldığım kaloriyi not edicem. ayda bir de tartılacağım bakalım. kendime bol şans ve motivasyon diliyorum. daha önce yaptın yine yapacaksın, pes etmek yok diyerek bismillah yarın başlıyorum.
edit: güncel kilo 56. hedef 1 eylül'e kadar 54 kg sonrasında ise her ay bir kg vererek 1 ocak 2025'te 50 kg olmak. ayda bir kilo vermek için günde 1470 kaloriyi geçmemem gerekiyor. tabii sağlıklı içerikler olmak kaydıyla. kilo bildirimini her ayın 1'inde yapıcam.

Son düzenleme:
Bugün toplam 1150 kalori aldım. sabah yumurta, peynir ve sebzeli bir kahvaltı yaptım.ekmek, makarna, pilav yemedim bugün. akşam yemeğim tavuklu wrap'ti. o yüzden 1 yufka ve yanında patates kızartması yedim ve ayran içtim. 25 dk da yüzdüm. bugün böyle geçti. gece yatana kadar sadece çay, su gibi sıvı tüketicem. çayın yanında az da olsa abur cubur yerdim. bugün hiç bir şey yemiycem.

bugün klasik kahvaltı yaptım. öğlen yeşil üzüm, akşama mercimek çorbası ve sebzeli tavuk yedim. toplam 940 kalori aldım. yarım saat yüzdüm. yatana kadar sadece çay içerim o kadar. motivasyonum daim olsun.

bugün toplam 900 kalori aldım. sabah omlet ve yanında sebzeler, az peynir, zeytin, ceviz akşam da tarhana çorbası ve steak salata yedim. 35 dk da yüzdüm. ayın 15'nde tartılacağım. heyecanlıyım

bugün 2100 kalori aldım ve 40 dk yüzdüm. akşam pizza kola ve dondurma yedim. çünkü dün açlıkta gözlerim kararmaya başlamıştı ve başım ağrıdı. bugün fazla kalori aldım. yarın ve öbür gün 1000 kaloriyi geçmeden dengelemek hedefim.

Bugün 1200 kalori aldım. Kahvaltıda zeytin, peynir, 2 yumurta, domates, salatalık, 2 ceviz, kırmızı pancar yedim. akşam 3 ızgara köfte, yarım lavaş, 2 porsiyon yeşil salata ve az bi miktar patates kızartması yedim. çay içerken de biraz fıstık yedim. 45 dk yüzdüm. bugün göbeğimin şişi bir miktar indi. bu beni mutlu etti. ve regl oldum. perşembe günü tartılacaktım. umarım tartıda yüksek çıkarsam motivasyonum düşmez.

Bugün 1515 kalori aldım. içinde patates kızartması ve yarım dilim çikolatalı pasta da var. spor yok.

X