Dişimiz Çıktı Teyzeleri

canancim masallah canim benim hayirli olsun disiniz..

görs sok oldumm kuuu 41 kere masallahhh

gec olsun güc olmasin insallah .. darisii dissizleree

Son düzenleme:
sağol canım
evet darışı dişi bekleyenlere
ne güzel duygularmış yaaa
allah sanada tattırsın inşallah bekersın heralde

canım gözünüz aydın ne güzeldir şimdi görüntüsü .. benim kız 10 aydan önce çıkarmaz heralde ablalarıda öle çıkarmıştı

benimkinde de daha tık yok.sürekli eli ağzında yada benim çenemi yakalıyor kaşıyorda kaşıyor.diş kaşıyıcısı var ama onun gözü benim çenemde :)))
heyecanla bekliyorum ilk incileri
sevgiler

sızınle paylasmak ıstedım anneler.zeynep rana da dıs cıkardı.bugun babası gordu cooook sevındım.eh ılk gorenler hedıye alır.dolayısıyla babamız bıze bı kunye borclandı:sm_cool:

canım gözünüz aydın inci gibi parlıyodur şimdi:))
bizde dört gözle çıkmasını bekliyoruz
bide herşeyi dişe yoruyoruz bi arkadaş yazmış bizde aynı durumdayız huzsuzlanıyo diş çıkaıyor diyoruz
uyumuyo diş diyoruz artık kendimizle dalga geçer olduk
hayırlısı bizde bekliyoruz.

canım gözünüz aydın inci gibi parlıyodur şimdi:))
bizde dört gözle çıkmasını bekliyoruz
bide herşeyi dişe yoruyoruz bi arkadaş yazmış bizde aynı durumdayız huzsuzlanıyo diş çıkaıyor diyoruz
uyumuyo diş diyoruz artık kendimizle dalga geçer olduk
hayırlısı bizde bekliyoruz.

tesekkur edıyoruz kızımla canım.evet bız de oyleydık.kı hala huzursuzlugumuz devam edıyor.bı kac gundur gece uyanıp kzızk sesle ınlıyordu.canlarım kım bılır canları nasıl acıyordur kuzularımızın

tesekkur edıyoruz kızımla canım.evet bız de oyleydık.kı hala huzursuzlugumuz devam edıyor.bı kac gundur gece uyanıp kzızk sesle ınlıyordu.canlarım kım bılır canları nasıl acıyordur kuzularımızın

cnm yaaa allah yardımcısı olsun minigin çok zor valla diş çıkarmak
ben yirmilik dişimi çıkartırken neler çekmiştim bunlar daha küçücük yaa.

Kızlar benim bildiğim Kendi çocuğumda da olduğu gibi diş çıkartma yüksek ateş ile başlıyor bebiş mızmız ve huysuz oluyor , herşeyi ağzına götürmek istiyor ısırmak için kaşıntıdan

DİŞLER NE ZAMAN ÇIKAR?
Ortalama olarak ilk diş 7. ay ortalarında belirir.Ancak bazan ilk diş üçüncü ayda erkenden ortaya çıkarken, bazan da on ikinci ay, hatta sonrasına sarkabilir. Dişlerin çıkışı genellikle kalıtsal düzene uyar, yani sizin veya eşinizin dişleri erkenden çıkmışsa bebeğinizde de aynı şekilde olması olasıdır

DİŞLER ÇIKARKEN NELER OLUR?
Diş çıkarma belirtileri dişlerin kendisinden iki-üç ay önce ortaya çıkabilir. Bu semptomlar çocuktan çocuğa değişir ve aslında bunların neler oldukları ve ne kadar ağrı verdikleri konusundaki görüşler de doktordan doktora değişmektedir. Ancak genellikle diş çıkaran bir bebeğin şu tecrübeleri yaşayabileceği kabul edilmektedir

1)Salya Akıtmak
2)Çene ya da yüzde kızarıklık
3)Hafif öksürük
4)Isırma
5)Ağrı ve bunun yanısıra Huzursuzluk
6)Beslenmeyi reddetme
7)İshal,Ateş,uykusuzluk
8)Kulak çekiştirme , yanak kaşıma

DİŞ ÇIKARKEN NELER YAPMALI?
1)Çiğneyecek bir şeyler vermek :
Burada besin değerinden çok dişetlerindeki basıncı rahatlatmak amaçlanmaktadır. Bu nedenle de çiğnenen şey soğuk olursa yararı artar. Dondurulmuş çörek, soğuk bir muz, veya havuç, bir tülbente sarılmış buz parçası, lastik bir diş halkası. Bebeğinize çiğnemesi için ne verirseniz verin mutlaka yanında bulunun ve oturur pozisyonda olmasını sağlayın.

2)Dişlerini kaşıyabileceği şeyler :
Bazı bebekler başlangıçtaki acı nedeniyle itiraz edebilir. Fakat bir süre sonra acı yerini rahatlamaya bırakır

3)Soğuk içecekler :
Bebeğinize bir biberon soğuk su verin. Biberonu reddederse bardakla vermeye çalışın. Bu sayede bebeğinizin su ihtiyacını da karşılamış olur ve ishal veya artmış salyayla kaybettiği sıvıyı yerine koyarsınız

4)Soğuk yiyecekler :
Buzdolabında soğutulmuş şeftali püresi, elma püresi, yoğurt, bebeğinize oda ısısındaki yiyeceklerden daha çekici gelebilir.

5)Ağrıyı azaltacak bir şeyler :
Başka hiç bir şey işe yaramazsa parasetamol işinizi kolaylaştıracaktır. Doz ayarlaması için doktorunuza danışın. Doktorunuz önermediği sürece bebeğinizin dişetlerine başka bir şey sürmeyin. Bunun içine alkollü içecekler de dahildir

arkadaşlar benim oğlumda 6 ay 5 günlük kaşıntısı var ama diş etlerinde kabarma felan yok.benim süt dişlerimden bazıları dökülüp yerine kalıcı dişlerim çıkmamıştı.Oğlumda öyle olmasından korkuyorum.geç çıkması iyiyemi işarettir.

arkadaşlar benim oğlumda 6 ay 5 günlük kaşıntısı var ama diş etlerinde kabarma felan yok.benim süt dişlerimden bazıları dökülüp yerine kalıcı dişlerim çıkmamıştı.Oğlumda öyle olmasından korkuyorum.geç çıkması iyiyemi işarettir.

gec degıl kı bence. benım kuzumun da altı bucuk aylıkken cıktı.cok sukur atlattık agrı ve sancıları.zaten cok da fazla bı agrısı olmadı cok sukur.o dıs kasıga degdıkce cok mutlu oluyorum

arkadaşlar bu gece farkettim, oğlumun üst dişlerine 2 yeni diş daha ekleniyor.. günlerdir uyumuyorduk, demek derdimiz buymuş! bugun de gün boyu durduk yerde ağlıyordu. hiç birşeyle avunmadı! bu dişler bizi baya zorladı.
erken ya da geç çıkması anormal bir durum değil. bebeğin genetik yapısı, annenin beslenme şekli vs gibi etkenlerle oluşuyor. 2,5 aylık bir bebeğin dişlerinin çıktığına şahit oldum. bunla beraber arkadaşımın kızı, oğlumdan tam 1 ay büyük ve 1 kesicisi daha yeni çıkmaya başlamış . başka bir arkadaşımın çocuğu 11 ayda çıkarmış. oğlum 4.5 aylıkken çıkardı ilk dişlerini, şimdi 6.5 aylık 6 dişi var. bebeklerin hepsi gayet sağlıklı. sonuçta bunun bir standardı yok.

benim kızım 7 aylık tık yok bu aralar çeneme yapışıyor yeni yeni çıkacak galiba :)

ayy sanırım benim kuzucuğumda diş cıkarıyor..cok huysuz 3 gündür sanki bunalımda ne oyuncaklar nede başka şeyler ilgisini çekmiyor..uyku yok,yemek yok::KK43:cok mutsuz..bende hastamı acaba diyodum..sizcede dişmi acaba?

X