Diş tellerimle maceram resimli :)

hilkad

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2016
172
210
37
Merhabalar yeni uyeyim bende sizlerle diş tellerimle olan maceramı paylaşmak istiyorum... 29 yasında evliyim ust cenemde bir disim usten cıkmisti estetik olarak hic hos durmuyordu ve gulemiyordum nerdeyse bitun resimlerde agzım kapalıydı taki 7 ay once karar verene de!!!
evimin yakınlarında bir dis poliklinigine giderek muayene oldum rotgen cekindim ve 10 ay icin anlastim 3 gun icinde braketlerim takildi ilk gunler cok tuhaf hissetsemde zamanla alıştım mevsimin kıs olmasida benim icin dev avantajdi genel olarak evdeydim
Aylar aylari kovaladı ilk 3 ay ayda bir sonra 3 haftada bir ve simdi tekrar ayda bir kontrole gidiyorum her gittigimde teller yenileniyir lastiklerde tabi bu surecte 3 kez braketimi kırdim ikisi erik 1 de zeytin yuzunden oldu : kırilca bisey olmuyor randevu alip gidiyorum tekrar dise yapistiriyorlar aylik kontrollerde tek sıkıntı dislerde 2 gun baskıdan dolayı hafif uyusukluk gibi bir his oluyor sahsen benim hosuma gidiyordu bu durum : diger konu ise yandaki tellerin batmasi iste o kotu acitiyor tel saga sola kayiyor du zamanla formulu ogrendim teli saga sola kaydiriyordum duzeliyordu tel maceram hala devam ediyor 3 ayım kaldi ay ay sizlerle resimleride paylasmak istiyorum resimerle ilgilibyorumlarinizi bekliyorum sevgiler....

ön dişlerinden 1 tanesi aşağıda aynı benim gibi. Doktora dedin mi bunu? inşallah çözülecek bi sorundur estetiği çok bozuyo dişler düz olsada.

ön dişlerinden 1 tanesi aşağıda aynı benim gibi. Doktora dedin mi bunu? inşallah çözülecek bi sorundur estetiği çok bozuyo dişler düz olsada.
Evet malesef bide aralarinda dolgu var ondanada olabilir tel bittikten sonra esitletebilirsem oyle yapicam

Çok iyi olmuş. Yerine yerleşmiş.
Ben de istiyorum yaa. Öndeki bir dişim yan dönmüş şekilde. Kafaya takınca tam takıyorum.

Bu arada sizin gülüşünüzü Gizem Karaca'ya benzettim.

Çok iyi olmuş. Yerine yerleşmiş.
Ben de istiyorum yaa. Öndeki bir dişim yan dönmüş şekilde. Kafaya takınca tam takıyorum.

Bu arada sizin gülüşünüzü Gizem Karaca'ya benzettim.
Tesekkur ederim canim az kaldi tam oturur yerine insallah eger taktirmak istiyorsaniz ertelemeyin derim tek cene takiliyor olmasi dez avantaj eskisi gibi surelerde uzun degil guzel disler hepimizin hakki :)

Rahat rahat gülmek gibisi yok ya

Eklentiler

• 2016-05-23 12.52.45.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 310
benim böyle dişlerim olaydı ne isterim carpık carpık tel takıldı ama daha arkaya takıldı dişi kaydırmam lazım sonra öne takıcam dedi daha önlere gecemedik bilee

Ay harika canım ya ne güzel erken bitmiş senin tedavi ve dişlerin maşallah müthiş olmus bende 2 yıl takcam şubatta başladım daha cook yolum var hamileyim bide inş zorlamaz beni tellerim komple takılınca şuan sadece ust dişler telli yakında alt ust komple olucak çok ağrı hissettinmi ?

benim böyle dişlerim olaydı ne isterim carpık carpık tel takıldı ama daha arkaya takıldı dişi kaydırmam lazım sonra öne takıcam dedi daha önlere gecemedik bilee
Canim resimlerde gormussundur 5. Aya kadar tek dise tel takilmadi yer acmak icin dis asagı indi 5. Ayda taktı eger yeniyse tellerin biraz daha bekle yer acmak uzun suruyor duzelmesi 2 ay

Cok tesekkurler canim :) benim tek ust cene azimda varligini bile hissetmedim cogu zaman agrı sizi da olmadi cok sukur aylik kontrollerde ufak sizlama oluyor oda 1-2 gunde geciyor ama gunluk yasantini etkileyecek bir sizlama digil sert seyler yiyemiyorsun okadar umarim istediginiz gibi olur disleriniz mutlu gulusler dilerim :)

senin şikayetçi olduğun diş çin de mi japonya da mı bi yerde modaydı

Aynı ben
Çok teşekkür ediyorum:))

Canim resimlerde gormussundur 5. Aya kadar tek dise tel takilmadi yer acmak icin dis asagı indi 5. Ayda taktı eger yeniyse tellerin biraz daha bekle yer acmak uzun suruyor duzelmesi 2 ay
2 ay olcak canım arka dişime tel takılalı valla bi an önce önlere gecelim de ön dişlerim düzelsin diye can atıyorum :)))

2 ay olcak canım arka dişime tel takılalı valla bi an önce önlere gecelim de ön dişlerim düzelsin diye can atıyorum :)))
2 ayda düzeliyo dişler dümdüz. Sıkma canını. Banada önce üstlere taktı altlara takmadı. Cumartesi günü sağ alt tarafa taktı, orta alt ve sol altta tel yok şuan. Ağzımın sağ tarafı şişmiş gibi duruyo dışardan bakınca. İdare edecez artık.

Insallah cabucak gecersin canim bende biran once ciksin diye sabirsizlaniyorum son 2.5 ay kaldi

Güzel olmuş dişleriniz, biraz bilgi verir misiniz, çok soru soracağım kusura bakmayın :) Toplamda ne kadara maloldu, öncesinde diş çekimi vs yapıldı mı, 20likleriniz mesela? Bir de gizli tel deniyor sanırım içe takılıyor ya da gece takılan şeffaflar var, o tarz alternatifler önerildi mi, direk bunu mu uygun gördüler? Baş ağrısı vs yapıyor mu? Ağzınızda yara vs oldu mu, bazı arkadaşlarım yara olduğunu söylemişti. Teşekkürler şimdiden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…