Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

xxbademxx bence 50 ytl ye diş temizletme yaptırmışsın sen yani diş taşı temizleme.Çünkü kimyasal işlemle diş beyazlatmak çok ayrı bir konu.(bleaching işlemin adı)

tuzlada ovabilirsin zararını bilmiyorum
beyazlatıyor dişleri,birazda miden bulanıyor ama o anlık...

lala1bahcesi o dediğin ürünlerle yüzeysel beyazlama oluyor.Benim derdim iç renklenme ki o ürün hiçbir işe yaramadı bende.Mecburen doktora gitmem lazım.450 dolar bencede fazla.Bağcılarda 250-300 ytl arasında lazer beyazlatma yapan bir doktor buldum.Oraya gitmeyi düşünüyorum.

bende yaptırmak istiyorum. sigara kullanmıyorum ama iş yerinde cok cay içiyorum.

sevgili laleler merhaba
diş hekimine gittinmi bilemiyorum ben yoruma gec kaldım:)
diş hekiminin yanında 10 senedir calıstıgım için sana bildiklerimi söyleyebilirim
beyazlatma 2 şekilde
1-kendin evinde yatarken taktıgın plak ile uyguluyorsun
2-muayenehanede ışın ile beyazlatılıyor.uzun sürüyor yanı birz sıkıcı:=)
ama sonuç her 2 sindede aynı.tabi sigara kahve ve cok çay içiyorsan malesef eski haline geri dönüyor paralar havaya uçuyor.istersen tlfla arayıp doktor ile görüşebilirsin ve ücretsiz muayene olabilirsin.sandıgından daha sabırlı emin ol:))
diş temizligi ayrı bişey diş beyazlatma daha ayrı bişey.inş istedigin gibi bişey olur
yerimiz leventte istedigin zaman arayıp bilgi alabilirsin
sevgilerle

saol aysemelek cumartesiye randevu aldım doktorumdan.
gidicem bakalım inşallah işe yarar.Çok heveslendim doğrusunu söylemek gerekirse :1rolleyes: :sm_confused:

bende yaptırmak istiyorum. sigara kullanmıyorum ama iş yerinde cok cay içiyorum.

senem ben bi deniyim işe yararsa sanada tavsiye ederim.Ama emin ol dışarda satılan ürünler hiçbir işe yaramıyor.Yüzeysel temizliyo, içine işlemişse lekeler ve sarılık pek beyazlatmıyo.Kime sorduysam doktora git dedi.Bakalım artık hayırlısı yerimseniben

İnci gibi dişlere sahip olmak günümüzde hiç de zor değildir. Gelişen diş teknolojisi hem koruyucu önlemler hem de tedavide çığır açmış durumda.

Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan dişlerin beyazlatılması işlemi, estetik kaygılarla dişhekimine müracaatların neredeyse önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Ancak her işlemde olduğu gibi son derece masum gibi görülen beyazlatma işleminde de dikkatli olunması çağrısında bulunan İstanbul Dişhekimleri Odası Bilim Kurulu, “Diş beyazlatma yönteminin sakıncalı olduğu kişiler kesinlikle böylesi bir işleme heveslenmesinler” uyarısı yapıyorlar.

Kimler İçin Sakıncalı
Dış kaynaklı ve iç kaynaklı nedenlerle normalde beyaz olan rengi sarıdan kahverengi hatta griye kadar değişebilen dişlerin beyazlatılmasında değişik yöntemler uygulanıyor. Prof. Dr. Andrej Kielbassa, yaptığı açıklamada beyazlatmanın sakıncalı olduğu durumlar şöyle sıralanıyor:

· Geniş pulpalı dişler
· Dişeti çekilmeleri
· Ortodontik hareket sonucu aşırı hassasiyet gösteren dişler
· Ağır mine kaybı olan dişler
· Ağızda porselen, kuron gibi pahalı restorasyonların olması
· Hamilelik ve emzirme döneminde bulunmak
· Hidrojen peroksit alerjisi olan kişiler

Beyazlatma yöntemleri canlı ve cansız dişlerde yapılabiliyor. Bunun yanısıra hidrojen peroksit kullanılarak ya da aşındırırlarak yapılan beyazlatma türleri bulunuyor.

Günümüzde hidrojen peroksit kullanılarak yapılan iki beyazlatma yöntemi bulunuyor.

Birincisi “In Office bleaching” diğeri ise “Night Guard Vital Bleaching”. Son yıllarda “Night Guard Vital Bleaching” yöntemi, uygulama kolaylığı ve olası yan etkisinin azlığı nedeniyle en sık başvurulan beyazlatma yöntemi.

Bu yöntem ev beyazlatması, matris beyazlatması ya da evde beyazlatma isimleri ile de anılıyor. Yöntem vakumla şekillendirilmiş ağız içi aygıta yerleştirilen beyazlatma maddesinin gün boyunca uygulanması esasına dayanıyor.

Mekanik aşındırmayla beyazlatma yöntemini önermeyen uzmanlar, minenin kimyasal olarak aşındırılması yönteminin ise bazı tür renklenmelerde etkili olduğunu vurguluyorlar.

CADIARZU:uhm::uhm::uhm:

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

bende de o sorun var agustosda temizlettim . kasımda gittim yine oluşmuş. hemde epey olusmus sanki hiç temizlememişim gibi. ki ben dişlerimi öle bi fırcalarım ki sanki diş etlerimi koparacak o derece de özen gösteririrm ama gel gelelim diş tası işte:S:S:S lanet olasıı:KK43::-)(

ben diş beyazlatma yaptırdım evet çook memnun kaldım baya farkediyo ama bi süre sora yine eskisi gbi oluyo kalıcı diil yani....

ada çayını deneyen varda bana solesin alıp denemek istiyorum ama o yaprakları küçük küçük mü parçalıcaz yayılsın die nasıl yapcaz deneyip iyi sonuç alanlaaaaaarrrr......

ben hafta içi dişçiye gittim dişlerimi beyazlatmayaa ve temizlwetip diş taşı aldırmayaa.. benim dişlerim aşırı beyazz ama yinede seviyorum beyaz görünmeyi oyüzden dikkat ediyom .. şimdi fiyat olarak eger normal hastanede yağtırırsan sadece temizlik tarzı bunu yaptırabilirsin zaten biliyorsunki dişçiler randevulu çalışıyolar yanii 2-3-4 defa gelip gidiyon ..

dişçilerin beyazlatmak için uyguladıkları bir yötem var ağzını bi makine gibi bişeyle açıyolar ve oraya mavi bi ışık sürekli vuruyolarr 15-20 dakka belkide öyle bekliyon ve dişlerin bembeyaz oluyo fiyatı ise burda 400 - 600 ytl arası ...

evet sensodyn çok iyi bi macun ama düzenli kullanmak lazım ilk 2,3 seferde bile farkettiriyo.....

mavimatem ne kadar sürede yapıldı peki.polikliniğin ismini verirsen sevinirim.

canım onun dedigi işte diş taşı aldırıp bi ilaç sürüyolarrr onun fiyatı uygun .. aslında diş taşın varsa yada sarılık dişlerinde bunu yaptırabilirdin devlet hastaneleride yapıyo bunu.. ve bunu normal bi insan senede 1 yaptırmalı .. ama benim dedigim diş rengini değiştiriyoo beyazlatıyoo o pahalı sadece özel muayenehaneler yapıyo..

ben yaklaşık 1.5 sene once yaptırdım. 900 milyona. lazerle 40 dkk da beyazlatıldı.lazerde dişteki pigmentlerin rengi acılıyo, yani boyama, diş taşlarını temizletme gibi bişi değil. doktorum böle sölemişti. sonuç cok güzel oldu ama zaman içinde ilk günkü beyazlıgını kaybediyor ne kadar iyi baksanız da. yine de suanki hali lazerden onceki halinden hala daha beyaz. yaptırcak arkadaşlara tavsiyem, çekilcek agrıyı göze alsınlar, güzel olmanın da bir bedeli var. bir gün boyunca o kadar cok diş agrısı çektim ki, bi daha dersenizz, pek cesaret edemiyorum :)

kızlar bnde karbonatla fırçaladım 2 3 kez beyazlattı ama snraki günlerde diş etimde yara oluştu ona göre.....

arkadaşlar selam...sizi bir aydınlatayım dedim...
ben evde beyazlatma yöntemini uyguladım daha yeni bitti...
bi plaka veriyolar ilaçı ona sürüp dişinize takıyosunuz 10 gün boyunca.sonuç nemi?
iyi karar vermek lazım özellikle para sıkıntısı çeken arkadaşlara deymez yaptırmayın derim.ben böyle bem beyaz dişler bekliyodum ama sonuç beklediğim gibi olmadıgiderken beklentilerinizi çok yüksek tutmayın dişleriniz sadece bir iki ton açılıyo o yüzden deymez dedim zaten...

arkadaşlar limonu tuzlayıp dişlerinize sürerseniz oda beyazlatıyo bi deneyin isterseniz.

bende dişlerimi beyazlatmayı düşünüyorum izmirde ya da manisada iyi bir diş hekimi arıyorum yardımcı olabilecek var mı please???

X