Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

hayır diş ipi kullanmıyorum. zaten önceden günde 3 kez kullanıyordum diş hekimim çok fırçalıyosun günde 2 kere fırcala dedi artık 2 kez fırçalıyorum

dişlerinizi fırçalarken çok bastırıyor olabilir misiniz hekim arkadaş belki o yüzden azaltmıştır fırçalamanızı bir şer diyemeyeceğim bu konuda, sanırım görüş ve eğitim farkı. ama en azından gece yatmadan önce diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin, dişlerinizin daha az sarı gözüktüğünü fark edeceksiniz.

teşekkür ederim önerinizi dikkate alıcam :)

Bir kez diş taşı temizletince hem temizletmek gerekir, diye bir düşünce var. Doğru mudur çok merak ediyorum.

Bir kez diş taşı temizletince hem temizletmek gerekir, diye bir düşünce var. Doğru mudur çok merak ediyorum.

hayır doğru değil.

bu sadece daha önce diş taşı temizliği yapılmamış ağızda bir kere temizlik yapılınca kişi dişinin o beyazlığına alışıyor daha önce oluşan diş taşından daha azı bile oluştuğunda hemen dikkatini çekiyor.
normalde 1 yıl aralıklarla diş taşı temizliği yapılması önerilir. 6 ayda bir kontrol edilmesi ve yeni oluşum varsa o zaman alınması iyi olur. 6 aydan erken temizlik yapılması tavsiye edilmez ama taş oluşursa temizlenmeli.
önemli olan diş taşı temizlendikten sonra yeniden oluşmasını önlemek.
günde en az 3 kere diş fırçalamak, gece yatmadan önce diş ipi kullanmak gazen ağız çalkalama sulaırı kullanmak diş taşı oluşumu önlemek için faydalıdır.

beyazlatma disleri hassas yapiyor evet cok acili oluyor soguk suda veya meyvelerde ama zamanla geciyor tabii dis beyazligi da geciyor :)

ayrıca diş taşlarımı temizlemeye gitmiştim ve temizlettikten sonra bile biraz beyaz geldi yanıldım mı acaba

bende dişlerimi beyazlatmak istiyorum ne kadar tutar acaba ki

ayrıca diş taşlarımı temizlemeye gitmiştim ve temizlettikten sonra bile biraz beyaz geldi yanıldım mı acaba

diş taşı temizliği dişlerinizin üzerindeki renklenmeleri temizler ve dişinizin asıl renginin ortaya çıkmasını sağlar. bir de diş ipi kullanırsanız dişlerinizi sürekli daha beyaz gözüktüğünü fark edersiniz.

Benim tellerim yeni çıktı, çıkmışken dişlerimi de beyazlatayım dedim. doktor 300tl dedi ama çok bir etkisi olmayacağını söyledi. biz tek seans yapıyoruz ve geri dönüşü çabuk oluyor onun yerine size evde bir kür veriyoruz haftada bir onu uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız vs dedi. ben de sadece diş taşlarımı falan temizlettim lazer yaptırmadım. ama hala yaptırmak istiyorum:)

diş beyazlatma yöntemlerinden şu an en çok tercihe edileni ve en kalıcı olanı önce en az 1 seans muayenehane beyazlatma yapılıp sonra evde devam edilen sistemdir. beyazlatmanın en uzun süre kalıcı olanı bu yolla elde edilir.bu sistemde muayenehanede ya hiç ışık kullanılmaz ya da yeşil ışıklı laser kullanılabilir. diğer laserli sistemler dişte daha fazla hassasiyet oluşturmaktadır.ayrıca size çok çok ucuz bir ücret söylenmiş başka yerde bu fiyata bulamayabilirsiniz.

diş taşı temzlğinde ckan renk disimzn asl rengi mi ama sarartıları var bende dismn rengi böyle değildi önceden beyazlıkta onlar gider mi sonradan olusan seylrms gibi geliyor bana

sorumu size sordum cevabınızı merakla bekliyorumm:)

diş taşı temzlğinde ckan renk disimzn asl rengi mi ama sarartıları var bende dismn rengi böyle değildi önceden beyazlıkta onlar gider mi sonradan olusan seylrms gibi geliyor bana

Diş taşı temizliği diş üzerindeki renklenmelerin tamamını almakta yetersiz kalabiliyor. Ama ortaya çıkan renk dişinizin asıl rengi olur daha beyaz bir çıkmaz ortaya.Özellikle dolgular varsa onlarda oluşan renklenmelerde, dişin dış yüzeyinde değil içine işlemeye başlamış renklenmelerde etkili olmaz. Bir de aslında çürük başlangıcı olan ama renklenme olarak değerlendirilen sararma-kahverengi değişiklikler olabiliyor. Bunlara onarıcı İCON tedavisi yapılması gerekiyor.
Dişlerinizdeki sarılıklar çürük başlangıcı değil ise beyazlatma tedavisi ile geçerler.

cok tesekkür edermm cevabınız icin..su ana kadar gittiğim doktorlar cürük belirtisi yok diyorlar dislerinde..sağlam ve sağlıklı buluyorlar..hic dolgumda yok tek sorunum dis tartarları ve sarartılarama kendi rengi böyle sarı değildi bndan eminim yani...dislerimi yıkatıyorum iki hafta gecmeden tartar olusmaya baslıyor rengi de acılmıyor ben anladm ki dis ipi ve gargara ömrüm boyunca kullanmalıym artk..denemek istiyrm en azndan umudm var bilgiler icn sağoln olmazsa icona da bakarm sayenzde öğrendm

evet karbonat gerçekten beyazlatır ama dişlerin çizilmesine neden olur ciddi anlamda saglık sorunları yaratabilir bu yöntemi kullanmamak en dogrusudr

benimde bu diş beyazlarmayla ilgili merak ettigim bir şey var diş hekimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim şimdi bu beyazlatma yöntemi yapıldı diyelim bunun belli bir süresi var diyorlar geri eski haline felan dönüyormuş eski haline döndügünde dişlerimiz daha mı kötü oluyor yoksa beyazlatmadan önceki hali gibi mi kalıyor birde diş taşlarının temizlenmesi birazda olsa dişin rengini açar mı şidmi bir diş doktoruna gittigimizde çokda objektif cevaplar alamıyoruz para kazanmak için insanlar önermiyorum diyemiyor sizce diş beyazlatmanın eksi yönleri neler artıları malum dişlerimiz benbeyaz oluyor ve daha rahat gülebiyoruz ama buda geçici belli bir süre
ekranda insanların düşlerini görüyorum gerçekten çok muazzam hem düzgün hem beyaz ama nedense çevremde böyle dişlere sahip insanlar pek yok gibi

Son düzenleme:

diş taşlarının temizlenmesi dişinizin kendi asıl rengi ne ise onu ortaya çıkarır. sigara çay kahve vs ile oluşan en kaba renklenmeyi alır.

diş beyazlatma seansları sonrası 6 ay ya da senede 1 defa beyazlatma evde gece plakları ile tekrarlandığı zaman- doktorunuzun kontrolünde,onun önereceği yoğunlukta ilaçlar ve sizin dişinize özel hazırlanmış plaklarla- beyazlatma 10-11 sene sonra bile aynı haliye kalabilmektedir. ancak beyazlatmanın ne kadar geri döneceği ve ne kadar zaman dayanacağı sizin yeme içme ve ağız bakımı alışkanlıklarınızla doğrudan ilişkilidir. dişinizin ne kadar beyazlayacağı da dişinizin şu an ki renk tonu ile ilgilidir. sarıya yakın tonlar daha rahat beyazlar ama griye yakın tonlar daha uzun zamanda ve daha az beyazlar. dişinizin renklenme sebebi de beyazlamanın derecesi ve geri dönüşünü etkileyecektir. en doğru bilgi beyazlatılacak dişlerin muayenesi sonrası verilebilir.

Butun mesajlari okuyamadim ama dis tasi temizligi dis ve diseti sagligi icin mutlaka yaptirilmasi gereken bir uygulama ben dis hekimligi 5. Sinif ogrencisiyim ve staj yaparken gelen 30 yas ustu hastalrin cogu sapagsaglam dislerini yogun distasinin yarattigi kemik yikimi yuzunden kaybediyor dislerinizde curuk olmadigi halde ufak da olsa sallanma oluyorsa hemen distasi temizligi yaptirmalisiniz dis beyazlatma ise tamamen estetige yonelik diseti sagligina etkisi olmayan bi uygulama

merhaba ben hataylıyım ve istanbulda diş beyazlatma işlemini yaptırdım isteyen soru sorabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…