Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

arkadaşlar ben ayın 20'sinde özel muayenehaneye gittim dişlerimi temizlettim ve çok memnun kaldım keşke daha önce gitseydim dedim.o kadar çok diştaşı vardı ki yaklaşık 20 dk sürdü temizlemek ve sadece 50 lira verdim.ama tek kötü yanı dişlerim çok hassaslaştı heralde tam iyleşmedi ama temizletmeyi düşünen arkadaşlara öneririm kesinlikle :)

merhaba, ben dün adsm'de diş taşı temizlettim 4 gün sonra diş teli için randevum var temizletmem gerekiyordu, ama diş taşı nerdeyse yoktu bende, o yüzden çok kısa sürdü, 5 dakika anca. fakat alttaki ön dişlerim öyle bir sızladı ki koltukta nasıl kıvrandığımı hiç bilmiyorum, onun dışında diğer dişlerde hafif bir sızıdan öteye geçmedi, bir dişimin kenarında azıcık bir kanama oldu o da 10 dakikaya geçiverdi. kısacası dişlerimde zaten soğuğa karşı hassasiyet olduğu için temizletme olurken bayağı canım yandı, sprey kullanmadı çünkü doktor, temizletmeden sonra yeme içerken dişimde hassasiyet olmadı.

İki hafta önce diş taşı temizliği ve beyazlatma yaptırdım

Dişlerimde hala sıcak-soğuk hassasiyeti var, su bile içerken zorlanıyorum. Ve çok süratle sararmaya başladığını farkettim. İki hafta ya baktım yine sigara lekeleri başlamış.
Eski dişçim bu işlemin diş minelerine zararlı olduğunu ve sararmayı arttırdığını söylemişti ama dinleyen kim. 450 TL param havaya gitti ona mı yanayım, son sürat sararıyor ona mı yanayım :26:

dıslerın ne alemde.. sararma oldumu ıyıce. tekrardan beyazlattırdınmı

İki hafta önce diş taşı temizliği ve beyazlatma yaptırdım

Dişlerimde hala sıcak-soğuk hassasiyeti var, su bile içerken zorlanıyorum. Ve çok süratle sararmaya başladığını farkettim. İki hafta ya baktım yine sigara lekeleri başlamış.

Eski dişçim bu işlemin diş minelerine zararlı olduğunu ve sararmayı arttırdığını söylemişti ama dinleyen kim. 450 TL param havaya gitti ona mı yanayım, son sürat sararıyor ona mı yanayım :26:

Merhaba,

Temizletmenin mi zararlı olduğunu söyledi, yoksa beyazlatmanın mı?

Merhaba,

Temizletmenin mi zararlı olduğunu söyledi, yoksa beyazlatmanın mı?

Temizletmenin, diş minesine zarar veriyor dedi. Beyazlatmanın da bir fonksiyonu yok, çok pişman oldum, sapsarı şu an en azından eskiden bu kadar değildi =((

Temizletmenin, diş minesine zarar veriyor dedi. Beyazlatmanın da bir fonksiyonu yok, çok pişman oldum, sapsarı şu an en azından eskiden bu kadar değildi =((

Üzüldüm senin adına..
İnsan daha iyi olsun diye elinden geleni yapmaya çalışıyor ama sonucu olumsuz olunca pişman oluyor..
Benimde diş etlerimde sorun var.. Aşırı hassas ve sanki yara gibi..
Ayrıca sigara içmiyorum ve çay kahve kırk yılda bir içerim ama dişlerimde sarı lekeler oluştu
Bunlar diş taşı mı leke mi onu bile bilmiyorum, çünkü diş konusunda çok cahilim
Bir kaç dişimin etinde özellikle fırçalamadan sonra şişlik oluşuyor
Bende korkuyorum ne olduğunu bilmediğim için gitmek istiyorum doktora..
Ama artık herşey ticarete döküldüğü için gereksiz yada yanlış bir uygulamaya kurban gitmek istemiyorum..
Aslında temizletmeyi düşünüyordum ama sen şimdi böyle diyince kafam karıştı biraz
Cevabın için çok teşekkür ederim, umarım seninde dişlerin hep sağlıklı olur

Ben de yaklaşık 2 hafta kadar önce 600 lira verip lazer yöntemiyle beyazlattım dişlerimi.
Yaptıracak olanlar iyi düşünsün, doktorunu iyi seçsin ve enine boyuna konuşsun derim zira benim diş etlerim inanılmaz hassaslaştı,
ilk günler kanatmadan fırçalamak imkansızdı. Renk tonu olarak sonuç iyi ama çektiğim çileye değmedi kanaatimce...

Merhaba arkadaşlar...öle doktorlara gidip paralar dökmenize bence gerek yok..ama tabiki rutin kontroller yapılmalı...Ben crest beyazlatma bantları keşfettikten sonra cidden dünyam değişti...çok takıktım diş beyazlatma konusunda...Crest kullanan biri olarak kesinlikle öneriyorm...hele ki birde sigara içiyor ve sigara lekeniz varsa inanılmaz bayılıcaksınız bence...Benim kullanalı 2 ay biticek ve sonuç şaşırtıcı.... Türkiyede malsef bu ürün yok:KK43: Çok araştırmalarım sonucundan ben bu adresten aldım....Teyid edilmiştir :) http://www.sahibinden.com/ilan/alis...testrips-sigara-ve-kahve-leke-158087264/detay
sevgiler...

Kizlar Benim Bir Sorunum Var.ne Yaparsan Yapayim Dişelrim Istediğim Gibi Beyazlamiyor.birçok Beyazlatici Denedim Am Etkisini Görmedim.bir Diş Hekimne Gitsem Ne Kadar Bir ücret Tutar Onuda Bilmiorum.yardimci Olursaniz Sevinirim..

Diş hekiminde diş beyazlatma işlemi bleaching işlemidir, ortalama 1 saat sürer renk 3-4 ton açılır seans başına. aynı hafta içinde 1 den fazla yapılmaması gerekir. yapıldığından itibaren 1 hafta çay, sigara, salçalı yiyecek , çay, kahve kesinlikle önerilmez.
çünkü bu işlemde dişe beyazlatan madde emdirilir, bu maddenin dişe sürümü 1 saat esas dişte yerleşimi 1 haftadır , bu hafta boyunca renkli gıdalar bu yüzden önerilmez.
zararı tek seansta ve 3 hafta aralıkla yapılan en fazla 2 seansta yoktur. fazlasına zaten genelikle gerek de yoktur. ki şuan kullandığımız markalarla tek seans çok büyük farklar yaratıyor, seansı yarıda bırakmak isteyenler oluyor , yarım seanslık uygulama bile bazen tatmin ediyor.
burada baz olan kişinin kendi esas diş rengidir. aynı anda 2 kişiye yapılan bleaching sonrası sonuç aynı olmayacaktır. çok koyu renk dişlerde ,[ sebep gelişimsel bir bozukluk değilse] seans sayısı doğal olarak fazla tutulur :)

seans ücretleri kullanılan sisteme ve yaptıracağınız yere göre elbete değişkendir. fakat 1 seans bleaching ortalama 400 tl civarındadır, hekim öneileri tam yerine getirildiğinde seans sonraısndaki hafta içerisinde rengin daha da açılabildiği görülmüştür.

inşallah faydası dokunur bayanlar :) diş hekimi Ebru.Y. özel sorularınızı cevaplayabilirim herzaman :)

Merhaba arkadaşlar. Bağdat caddesindeki Dental Studio'ya giden var mı acaba? İstanbul'da ofis tipi beyazlatma için nereyi hangi doktoru önerirsiniz? İstanbul'da öğrenciyim ve bildiğim bir diş kliniği yok maalesef :KK43: Dental Studio ev tipi için 500, ofis tipi için 1000 tl fiyat verdi. Sizler kaç tl'ye yaptırdınız?

Senede 1 defa devlet hastanesinde temizletiyorum. Çok güzel bembeyaz oluyor. 2 gün kadar hassasiyet oluyor, sonra o da geçiyor. Bence bu kadar basit bi işlem için özel hastane para vermek gereksiz.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evde diş beyazlatmanın 7 doğal yolu ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel dişlere kavuşacaksınız.
Hepimizin hayali bembeyaz inci gibi dişlere sahip olmaktır.
Güzel dişler gülümsemenizi güzelleştirmekle kalmaz, sizi çekici biri yapar.
Beyaz ve düzgün sıralanmış dişler güzelliğinize güzellik katar.
Evde diş beyazlatmanın 7 doğal yolu ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel dişlere kavuşacaksınız.
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/saglik/dis-sagligi-saglik/evde-dis-beyazlatmanin-7-dogal-yolu-63015.html

Son düzenleme:
Devlet hastanelerinde çok kısa sürede acele acele yapılıyor ben bir kere diş taşlarımı aldırmaya gittim öyle aman aman bir değişiklik olmadı çıktığımda. Izmirde öZel hastanede uygun fiyata yaptırabileceğim bir yer bilen var mı kızlar haftaya gitmeyi düşünüyorum

1çay kaşığı tarçın
1çay kaşığı adaçayı
1 çay kaşığı karbonat karışımı ile 2 hafta günde 1 kere fırçalyınca beyazlıyomuş... Deneyen var mı?

Selam kizlar
ben dişlerimi beyazlatmak istiyorum ankarada tavsiye edebilceginiz bir doktor var mi?

X