Dış gebelik ve sonlandırma

Piraye2612

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2022
73
20
30
Hanımlar yine aynı şeyleri yaşıyorum. Malesef bu bebeğimide kaybediyorum.. Çarşamba günü 458 olan beta bugün 477 olmuş. Doktor ameliyattaydı. Odadan koşarak çıktım. Kimseyede bişey söyleyemedim. Doktorla telefonda görüştük. Dış gebelik olduğunu Methotrexate iğne ile düşürmemiz gerektiğini söyledi.. Ben müdahale etmek istemiyorum dedim ama sonucu daha riskli olur dedi. Olayı sorduğum herkes kanaman yada ağrın varmı diyor. Ama ne kanama ne ağrı yok. Aksine gebeliğin bütün belirtilerini yaşıyorum. Gögüs ağrısı bel ağrısı akıntı vs.. Allah için milyonda bir olsada bu durumda olup 2 gün sonra sağlıklı yükseliş yaşayan oldumu? Daha 5+4 adete göre.. Bir kaç takip daha yapıp müdahale etmek istiyorum.. Bana fikir verin lütfen.. Artık hiç umudum kalmadı..

Tüpte keseyi gördüyse sonrası için sıkıntı olabilir Allah korusun tüp bile alınabilir bu durumda 1000 i geçince vajinal USG ile genelde muayene yapıp yerini belirliyorlar o arada sık betahcg takibi oluyor tabiki en doğrusu hekimi dinlemek kafana yatmadiysa başka bir hekimin görüşünü almak çünkü bir anda tüpte buyuyp patlayabilir kanama enfeksiyon vs. Sonu kötü olabilir erkn dönemde fark edilmesi onemli

Bu süreç de emin olmak istiyor insan.
Ama ultrasonda tupde gorunduyse malesef sonlanmak zorunda

Siz yinede aklımda kalmasın bekleyeyim diyorsanız bile gün içinde tek kalmayin. Olası bir durumda direk müdahale edilebilsin. ve tekrar bhcg verin.
.ben dış gebelikte mide bulantısı, koku hassasiyeti,baş dönmesi gibi normal hamilelik belirtilerini aynen yaşamıştım.
240 falanla öğrendim direk acil yatış istediler. Sonra tekrar kan alıp beklemeye karar verdik 2 gün sonra değer 380 civarı mtx iğne yapildiigne sonrası 1 gece hastanede kaldım
Değer sıfırlansa kadar da 24 saat tek kalmamam soylenmisti

Değer arttıkça tüp deforme olursa iç kanamaya sebep olabiliyor. İlla bekleyeceksin yalnız bekleme sürekli yanında biri olsun.

Canım saçmalama sakın böyle bir iş yapma. Eğer dış gebelikse senden önemli değil şuan. Ben dış gebelik geçirdim Nisan ayında. İğne ile tedavi oldum başta sonrası dan iç kanama geçirip ameliyata alındım. Senim sağlığın iyi olsun tekrar bebeğin olur böyle düşünüp sağlığını tehlikeye atma

Canım teşekkür ederim.. Zaten doktor bizi ikna etti ve o iğneyi vuruldum. Pazartesi günü yani 7.gün 19a kadar düştü beta. Yarın inşallah bidaha vereceğim umarım sıfırı görürüm. Sonrasında bi süre dinlenmek istiyorum. Belki regl olduktan sonra ovülasyon testi ile takip ederim. Bilmiyorum suan. Dış gebelik geçirdikten sonra gebelik umarım kolay olur

Geçmiş olsun. Muhtemelen değer sifirlanmistir. Zaten 5 altına düşse yeter.
Ben 2 doz iğne olmuştum 6 ay korunmamizi söylemişlerdi

Geçmiş olsun. Muhtemelen değer sifirlanmistir. Zaten 5 altına düşse yeter.
Ben 2 doz iğne olmuştum 6 ay korunmamizi söylemişlerdi
Çok geçmiş olsun inşallah en kosa zamanda bebişlerimize kavuşuruz. Bu arada 4.gün leke olarak başladı.çok aşırı 1 veya 2 gün sürdü. Sonrası hep lekeydi. Dünde kesildi. Temiz görünüyorum sanki. Bu iyimi kötü mü ortlama leke vs 8 9 gün sürdü

Bende hiç Akif kanama.olmamisti. hep leke oldu ama 2.5 ay sürdü

Aynısını yaşadım hafif lekelenmeler vardı sağ kasıkta minik iğne batması vardı. Değerim aşırı artmıyordu. 503 - 686 860 1000 filan olmuştu. Zaten en sonunda vajinal ultrasonda sağ tüpte göründü hemen iğne yapıldı da kurtuldum. Lekelenme ve hafif batma dışında normal gebelik gibiydi gögüslerim bile büyümüştü hormonal artışı hissedebiliyordum zaten 5 haftaya yeni başlamışken sonlandırdık

Canım inan bende bu durum başıma geldiğinde beri araştırıyorum. Bir çok güzel örnek var. Hiç kötüyü düşünme moralini düzelt kendini toparla ondan sonra en güzeli olur inşallah

5 haftalıkken tüpte görülebiliyor mu embriyo onu soracaktım benim hem iç hem dış gebelik vardı görmemiş iyimi bakmadı acaba iç gebelik var zaten deyip umursamadı mı nihayetinde beni neredeyse öldürüyordu

Benim görüldü HCG 1015di alttan muayenede belli oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…