Dış gebelik ve beta hgc hormon ilişkisi

BinSchwanger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2014
15
2
Merhaba arkadaslar !
Cok zorlu iki hafta gecirdikten sonra belki benimle ayni durumu yasayan vardir diye ve kendilerini bir nebze sakinlestirebilsinler diye yazmak istedim.
Söyle ki benim son adet tarihim 01.07.18 28 günde bir adet oluyorum cok düzenlidir ve fakat ben dogum kontrol hapi kullaniyordum ve gayette rahattim ayni zamanda endometriose rahatsizligimda oldugu icin hamile kalmama imkansiz gözüyle bakiyordum.Ve cevremde ki bi kac cocuktan ... sen hamilemisin ? Diye duyunca tuhaf oluyordum.Neyse ben adete 1 gün kala cok pahali bir erken gebelik testi aldim ve yaptim tabiki negativ.Tamam hersey yolundaydi 3 gün gecti ve ben hala adet olmadim 29 temmuzda olmaliydim oysa ! Agustosun 3 ünde iki test aldim birini aksam üstü yaptim 1 dakika gecmeden ikinci cizgi silik cikti yanlislik olabilir dedim ertesi gün sabah idrariyla 2.testi yaptim gayet koyu 2.cizgi.Sonra jinekologumu aradim muane icin gittim hic bisey görünmüyor muhtemelen 4.haftandasin bir hafta sonraya tekrar randevulastik.Bu arada hastaneye de gittim orada da görünmüyordu ve 1 hafta sonra gittim yine yok Dis gebelik olabilir dediler ptesi hastanedeki beta hgc 530,5 cuma günü 2000 küsür hala kese yok pazar günü yani bugün 4000 bine vurunca kese göründü ve bu muanelerin hepsi vajinal ultrasonla yapildi !! Bu forumlarda herkes doktor olmus gibi hcg 1000 olursa kese görünmezse dis gebelikmis !!! Lütfen insanlara tavsiye veya bilgilendirme yapacaginiz zaman biraz düsünün !! Ayrica vajinal ultrasonun hic bir zarari yok eger olsaydi cinsel iliski de yasaklanirdi degil mi ?
Neyse kizlar cok uzattim farkindayim hatta cok eksik bile yazdim basimdan gecenleri bütün uzman jinekologlar dis gebelik dedi ama bir asistan doktor hayir ameliyata almiycaz ve ben hgc ve ultrason degerlerini takip etmek istiyorum diye israr edince ancak beta 4000 deyken gördük kendinize iyi bakin korkmayin her iki günde bir kontrole gidin.herkesin bünyesi vücudu baska baskasinin degerleriyle kendinizi strese sokmayin zira ölüm gibi iki hafta gecirdim..Hoscakalin selamlar

Hayirli olsun, iki defa hamilelik gecirdim doktorum ikisinde de beta hcg takibine gerek dahi gormedi, kanda oogrendikten sonra (deger 100 lerdeyken) 1 hafta-10 gun sonra gel bakalim dedi her defasinda, ki 10 gun sonra gittigimde kese gorunmustu. Bu bekleme suresinde sayet asiri kanama, asiri agri bulanti olursa gorusuruz demisti. Olmadigi surece hamile gibi dusunme kendini guncel hayatina devam et demisti.

Eger 10 gun bittiginde hala kese gorunmuyorsa o zaman bir aksilik olabilecegi ihtimalini dusunerek gerekli testleri yapariz demisti.

Dis gebelik bos gebelik kaygilarimi paylastigimda da, bu saydiklarin yuzdeleri dusuk ihtimaller, biz aksi bir durum olmadigi surece her gebeligi saglikli kabul ederiz, karsimiza aksi bir durum cikarsa o zaman konusuruz derdi, sagolsun cidden her turlu soruna ragmen ( kan pihtilasmasi, tek arter, gebelik zehirlenmesi, rahim agzi yetmezligi ) hamileligimi rahat ve keyifli gecirmemi sagladi... baska doktor olsa stresinden erken dogururdum kesin

Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2 hafta önce hafif kanamam olunca doktora gittim Beta değerim 9 çıktı İki gün sonra baktığımızda 10 çıktı 3 gün sonra 39 çıktı 2 gün sonra da 19'a düşmüştü. Doktor düşük yapacaksın dedi 2 gün sonra pıhtılı bir adet kanamam oldu adetimin 4. Günü Beta ya baktığımızda 94a çıkmıştı Doktor Büyük ihtimal dış gebelik metotreksat iğne yapariz dedi. Yarin betaya bakilacak ama çok endişeliyim doktoruma da güveniyorum hic cocugum yok beklersem tuplere 1 gelir die korkuyorum iğneyi yaptirmali miyim zarari var midir deneyimleriniz benim icin önemli

Hayirli olsun, iki defa hamilelik gecirdim doktorum ikisinde de beta hcg takibine gerek dahi gormedi, kanda oogrendikten sonra (deger 100 lerdeyken) 1 hafta-10 gun sonra gel bakalim dedi her defasinda, ki 10 gun sonra gittigimde kese gorunmustu. Bu bekleme suresinde sayet asiri kanama, asiri agri bulanti olursa gorusuruz demisti. Olmadigi surece hamile gibi dusunme kendini guncel hayatina devam et demisti.

Eger 10 gun bittiginde hala kese gorunmuyorsa o zaman bir aksilik olabilecegi ihtimalini dusunerek gerekli testleri yapariz demisti.

Dis gebelik bos gebelik kaygilarimi paylastigimda da, bu saydiklarin yuzdeleri dusuk ihtimaller, biz aksi bir durum olmadigi surece her gebeligi saglikli kabul ederiz, karsimiza aksi bir durum cikarsa o zaman konusuruz derdi, sagolsun cidden her turlu soruna ragmen ( kan pihtilasmasi, tek arter, gebelik zehirlenmesi, rahim agzi yetmezligi ) hamileligimi rahat ve keyifli gecirmemi sagladi... baska doktor olsa stresinden erken dogururdum kesin
Merhaba, acaba hangi sehirdesiniz, doktorunuz kim, okurken beni bile rahatlatti bu tavir

X