Dış gebelik tecrübesi olanlar bakabilir mi???

Merhaba benim de maalesef iki hafta önce betam 24tü sonrasında düzenli artsa da bugün ancak 500 e kadar çıktı ve sağ tüpte dış gebelik görüldü. İlaç tedavisi önerdi doktor ama düşmemesinden korkuyorum. Beta değeri bu seviyelerde olanlar var mı iğneyle hemen düşer mi? Bir de sonrasında hamile kalma şansını etkiliyor mu yaşayan var mı?

Bugun ignemin 7.gunu malesef dusus olmamis hafif bi artis var. 2.dozu yapmayi uygun gordu doktor. Eger yine dusmezse laparoskopiye alicakmis. Doktorum bugun tupun patlasa operasyonla alsakta diger tupun saglam cokta guzel anne olursun merak etme sakin dedi. Tek tuple kalinca gebelik oranini yuzde elli dusurmez. Yuzde 10 15 gibi bi dusus olur. Onuda takiple hallederiz icin rahat olsun dedi.

Merhabalar, kendi durumumdan bahsetmek isterim.
Sat 24 Mayıs, sonrasında kendim yumurtlama günümü takip edip hamile kalmıştım ancak dış gebelikmiş..
Değerlerim istenilen gibi artmıyordu hatta Beta 30'lu değerlerde 1 hafta takıldı neredeyse.
Hal böyle olunca sağlıksız bir gebelik denildi akabinde de kanamam başladı.
Düşük yaptığım düşünüldü kürtaj yapıldı ancak değerlerim düşmeyince odak bulunamasa dahi dış gebelik olduğu tespit edildi. 1. iğnemi beta 600 iken oldum. İğnenin 4. günü 1800'lü değerlere çıktı ve 1 hafta geçmesine rağmen düşüş çok az oldu.
(1. iğneden tam 1 hafta sonra) 2.iğnemi değerim 1600 iken kadın doğum hastanesinde yaptılar ve dış gebelik odağını buldular sol tüpte "15*10 mm" , 1 hafta hastanede yatışım verildi çünkü iç kanama ihtimalimin olduğu ve odağın çok büyük olduğu söylendi.
1 hafta sonra hastaneden kendi rızam ile çıktım. 2. iğneden 18 gün sonra değerim 171 oldu. Çok şükür ki odak büyük olmasına rağmen kazasız belasız bu değerlere gelebildim. Ancak ara ara sol kasığım ve sol bacağım ağrı yapıyor. Umarım bu değerlerde bir sıkıntı yaşamam ve bir an evvel sıfırlanır.
Rabbim bu süreci yaşayan herkesin yardımcısı olsun psikolojik ve fiziksel olarak çok zorlu bir süreç.
Süreci yaşayanlar belki merak ederler diye bahsetmek istedim.
Ben ve benim gibi bu süreci yaşayanlar bir an evvel eski sağlığımıza kavuşuruz ve hayırlı,sağlıklı evlat sahibi oluruz.

Cok gecmisler olsun. Guzel temmenileriniz yerini bulsun insallah. Bende 2.dozun 4.gunu bugun yani tekrar kan verdim igneyi oldugumda degerim 483 idi bugun 438e dusmus insallah dusus devam eder. 7.gun tekrar kan testi verip tedavimize ona gore devam edicez. Gorup gorecegimiz olumsuzluk bu olsun.

Çok şükür düşmüş sizin de. İnşallah düşüş devam eder canım sonucunu buradan paylaş

canım nasılsın nasıl oldun

canım benım dıs gebeıgımde 921 di, 8 gun sonra 300e dustu reglım baslamıstı.
sen nasılsın sımdı ne durumdasın ?

evet keısnlıkle canını sıkma tek tuple dogal hamıle kalanlar var kuzum

çookkk gecmıs olsun canım,
bende temmuzun 6sında ıgne oldum dıs gebelık gecırdım..
921 di degerım 8-9 günde 300 ıken kanamam başladı, en son degerım 45ti..
benımde ara ara sag kasıgım agrıyordu ,suan daha ıyıyım cok sukur..
amınnn ınsallahh saglıkla kavusalım yavrularımıza

amınnn canım , ınsallah bır an once toparlarsın

Senin çok güzel düşmüş canım maşallah
Aminn bir an evvel toparlanmak nasip olsun hepimize

Allaha sukur iyiyim canim sen nasilsin? Hamdolsun bu sureci agrisiz sizisiz geciriyorum bi tek ignenin bazi yan etkileri hala devam ediyo halsizlik sac dokulmesi mide sorunlari gibi ama normalde ne yapiyosam ayni sekilde devam edebiliyorum hayatima
bende cok sukur ıyıyım canım,
aynı devam iş,güç..
Aaa bende sac dokulmesı vs yapmadı, sen ıkı doz mu olmustun ondan mı oldu acaba ?
çok gecmıs olsun ..

bende cok sukur ıyıyım canım,
aynı devam iş,güç..
Aaa bende sac dokulmesı vs yapmadı, sen ıkı doz mu olmustun ondan mı oldu acaba ?
çok gecmıs olsun ..
Evet ya sanirim. Ilk dozda 2 gun halsizlik ve ishal oldum sonra toparlamistim. 2.doz sonrasi 6 gun gecti hala enerjisizim sac dokulmem var birde ilginc bi sekilde 10dk uzaniyorum uzandigim taraf uyusmaya basliyo donme dolap gibi oldum uyumak icin

Evet ya sanirim. Ilk dozda 2 gun halsizlik ve ishal oldum sonra toparlamistim. 2.doz sonrasi 6 gun gecti hala enerjisizim sac dokulmem var birde ilginc bi sekilde 10dk uzaniyorum uzandigim taraf uyusmaya basliyo donme dolap gibi oldum uyumak icin
ah canım yaaa,
cok gecmıs olsun..
Rabbım bır daha yasatmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…