Dış gebelik tecrübesi olanlar bakabilir mi???

canım benım dıs gebeıgımde 921 di, 8 gun sonra 300e dustu reglım baslamıstı.
sen nasılsın sımdı ne durumdasın ?
Bende kanama başladı ertesi gün adet kanaması gibi doktor kendi kendine düşebilir bekleyelim dedi ama 4 gün sonra beta 700 küsüre çıkınca iki gün önce iğne yaptılar şuan bekliyoruz değerimin düşmesini pazartesi bakılacak tekrar:KK43: ama bu iğne bana çok ağır geldi bayıldım sürekli inşallah ikinciye gerek kalmaz🙏🏻 Ve kanamalarım hala devam ediyor doktor normal dedi.

Durumumu guncelleyeyim. 2.doz metotreksat sonrasi 7.gun dususe gecti degerim cok sukur. Kanamam devam ediyo 1 aydir ama bu surec boyle gecicek demek ki. 0lanana kadar takipteyiz. Rabbime sukurler olsun bu kadarla atlatmis olduk 🙏

Bende kanama başladı ertesi gün adet kanaması gibi doktor kendi kendine düşebilir bekleyelim dedi ama 4 gün sonra beta 700 küsüre çıkınca iki gün önce iğne yaptılar şuan bekliyoruz değerimin düşmesini pazartesi bakılacak tekrar:KK43: ama bu iğne bana çok ağır geldi bayıldım sürekli inşallah ikinciye gerek kalmaz🙏🏻 Ve kanamalarım hala devam ediyor doktor normal dedi.
ah canımm yaa,
ınsallahh ıkıncıye gerek kalmaz ve degerın dususe gecer.. çok geçmiş olsun .
bende etkı yaratmadı ıgne ya cok sukur..

Durumumu guncelleyeyim. 2.doz metotreksat sonrasi 7.gun dususe gecti degerim cok sukur. Kanamam devam ediyo 1 aydir ama bu surec boyle gecicek demek ki. 0lanana kadar takipteyiz. Rabbime sukurler olsun bu kadarla atlatmis olduk 🙏
çok sukur canım yaaa,
Rabbım bır daha yaşatmasın , saglıkla nasıp etsın hepımzıe en kısa zamnda .amiinn

Amiiin buda bi imtihandi insallah alnimizin akiyla gecmisizdir 🙏 2023e kaldi bebis isi yeni yil yeni umutlar 😊
evet kesınlıkle canım, ımtıhanımızı kolaylaştırsın Rabbım..
herşey bizler için inşallahh hayırlısı saglıklısı ıle gelsınler bebısler . 2023 bızım yılımız olsun :KK200:

Mrb dr neye göre iğne yada ameliyat karırı alıyorlar acaba... Benimde 25temnuz de betam 100 Dü 27 temmuz 114 29 temmuz 114 20 temmuzdan den beri de lekenme lerim vadı 30 temmuzda kanama başladı 1 agustosta 561 fırladı de 396 doktor 1 hafta sonra bakalım tekrar dedi bugün 356 çıktı...bana değer düşmezse yada sabit kalırsa rahimde parça düşüş olmazsa iğne oda etki etmezse ameliyat dedi

Mrb dr neye göre iğne yada ameliyat karırı alıyorlar acaba... Benimde 25temnuz de betam 100 Dü 27 temmuz 114 29 temmuz 114 20 temmuzdan den beri de lekenme lerim vadı 30 temmuzda kanama başladı 1 agustosta 561 fırladı de 396 doktor 1 hafta sonra bakalım tekrar dedi bugün 356 çıktı...bana değer düşmezse yada sabit kalırsa rahimde parça düşüş olmazsa iğne oda etki etmezse ameliyat dedi
Cok gecmis olsun oncelikle igneyi tercih etmelerinin sebepleri henuz tehlikeli ic kanama tupte veya kese nerede tutunmussa oraya zarar vermemesi kese olmasina ragmen icinde bebege ait bisey gorulmemesi oluyo. Ameliyati daha ileri durumlarda tercih ediyolar. Insallah lekelenmelerle beraber betaniz duser bu durumda seri beta bakilmasi en onemlisi. Ola ki kanamaniza ragmen betaniz dusmedi veya yukseldi (benim durumum gibi) o zaman igneyo uygularlar. Allah sifa versin

Tşk ederim bugün iğne yapıldı takip atıldayım bakalım... İğne sonrası nezaman gebelik düşünebiliriz dr daha bişey demedi

Selamlar. Guncelleme yapayim belki yasayan benzer durumda olanlara ornek olur. Son mtx ignesinden 2 hafta sonra yani bugun degerim 173lere dustu. 1 haftaya 0lanacak gibi duruyo. Kanamam biraz daha pihtili olmaya basladi. Bu surecte ara sira agrim oldu batma gibide adet agrisi gibide ama korkutacak bi agri degil. Yaklasik 35 gundur devamli kanamam var ama adet gibi degil gunluk pedler yeterli oluyor. Son durum boyle 1 hafta sonra ultrason kontroluyle dis gebelik surecim sona ericek insallah. Rabbim herkese saglikli gebelikler nasip etsin 🙏

Tşk ederim bugün iğne yapıldı takip atıldayım bakalım... İğne sonrası nezaman gebelik düşünebiliriz dr daha bişey demedi
Bugun doktoruma sordum canim beta 0lanip 1 adet dongusu gectikten sonra korunmayabilirsin dedi. Kafam karisti benimde acikcasi 2 doktor daha gordum biri 3 ay yeterli biride net 6 ay demisti bu doktorum ise 1 adet donemi sonrasi diyo 😊 Sanirim tam kan sayimi alt ast degerleri ile alakali yapiyolar bu yorumu

Okudum yorumlarda ilkez sizden duydum 1 adet döngüsü sonra gebe kalınacağını pzt kontrolüm var sorayım doktoruma bakalım benimkisi ne diyecek

Guncelleme yapayim durumumdan. Ignenin 4.gunu degerim yukseldi hafiften ic kanama baslamis. Rahim arkasina birikiyomus. Igne sonrasi kese hala saglam. Yarin tekrar kontrolum var ona gore laparoskopi yapilacak. Hakkimizda hayirlisi sagliklisi olsun insallah 🙏
Çok geçmiş olsun herkese bende kapalı ameliyat oldum ama kanamam var adet kanamasi gibi sizde ameliyat olduysaniz eğer dizinde başınıza böyle bişey geldmi acaba

Merhabalar bende yıl içinde dış gebelik geçirdim benim değerim 2 katı değil ama yine de bir artış halindeydi sata göre kese falan görünmeyince şüphelendiler kürtaj oldum değerim hala yükselmeye devam etti ve baya bi beklettiler beni kanamam ağrım yoktu sonrasında maalesef değerim çok yükseldi artık karından bile görünen bir dış gebelikti ve ameliyatla alındı. Maalesef ki tüpümle birlikte alındı. Çok çok geçmiş olsun inşallah çabuk geçer bi sorun olursa cevaplarım 🌸
Çok geçmiş olsun size de bende yeni bı kaç gün oldu kapalı ameliyat olalı ve adet kanaması gibi kanamam var sizde de oldumu acaba rabbim bütün hastalara şifa versin inşallah

X