Dış Gebelik Serüvenim

İğneden sonra 3 ay korunmadınızmı ?
Hayır. Benim iğnelerim ocak ayında yapılmıştı zaten sıfırlanması şubat 28 i buldu. Takvim olarak 2 ay geçti döllenmeyle arasında ama adet olarak sadece 7 martta ki hsg yle 1 tane oldu.

Hayır. Benim iğnelerim ocak ayında yapılmıştı zaten sıfırlanması şubat 28 i buldu. Takvim olarak 2 ay geçti döllenmeyle arasında ama adet olarak sadece 7 martta ki hsg yle 1 tane oldu.
Ama iğneden dolayı çok sakıncalı diyorlar benimde misal 24 ocak son iğnem yapıldı bana 3 ay korun dediler kafam karıştı. İğne aynı zamanda kemoterapi tedavisinde kullanıldığı için zararı yan etkisi fazlaymış siz niye 3 ay beklemediniz merak ettim açıkçası

Doktorumun öyle bir önerisi olmadı. Şuan kızım 28 aylık olmak üzere gayet sağlıklı

Bana da mtx adı verilen iğne yapılacaktı ve bi süre gebelik kesinlikle düşünmeyin Kemoterapi olduğu için sakıncalı demişlerdi. Ama biz zaten iğneyi bulamadığımız için ameliyat olmak zorunda kaldım değerim de çok yükselmişti artık iğne ile çözüm olmaz dediler. 2 hafta oldu ameliyat olalı

Tüpmü alındı canım

Yani toplamda kaç ay korundunuz fikir olsun bizlerede
Şöyle yazayım daha net olsun. Bende korunma olmadı. Aralık ayı sonunda gebeliği öğrendik sonra değer düştü az yükseldi(30-50gibiydi) derken

7ocak 2019 da adet oldum yani ben öyle sandım doktorumun önerisiyle 1 hafta sonra 14 ocakta tekrar tahlil verdim 240lardaydı sanırım öyle bir değer çıktı. Bu defa yükselme oluyordu ama az az kendi doktorum sağlıksız dese de %60 a yakın olunca biz umutlandık. Bu defa başka bir görüş aldık o da artış iyi dedi bizde inanmak istediğimizi duyunca 1450ye kadar bekledik bizi tekrar 2 gün sonra çağırdı ama rahimde görünmüyordu.

23 ocak 2019 Balcalı da dış gebelik konusunda daha bilgili doktora yönlendirdi o zorla da olsa sol tüpte 1mm keseyi gördü o gün değer 2100lerde çıkınca yatış yaptık ve o gün ilk iğnemi yaptılar
4gün sonraki değerim 2500lerde çıkınca 2.doz iğneyi 7.günü beklemeden yaptılar (27 ocak 2019)

28 şubat 2019da değerim sıfırlandı

7 mart 2019da hsg çekildim(o an adetim başladı) doktor 2 hafta ilişki yasağı verdi

31 martta idrarda, 1 nisanda (beta31le) kanda gebeliği öğrendik

Vay be ama çoğu doktor iğne şöyle böyle çok zararlı diyor size söylenmedimiki

Darısı bana inşallah size de çok geçmiş olsun bidaha yaşatmasın Allah kimseye

Vay be ama çoğu doktor iğne şöyle böyle çok zararlı diyor size söylenmedimiki
Hayır böyle bir konuşma geçmedi doktorumla. Hatta gebeliklerimi kıyaslarsam kızımda çok daha iyiydim sadece kasık ağrılarım oldu. Dediğim gibi ben doğum yaptım hatta 28 aylık olacak kızım hala sorunumuz yok
Ama şu var o esna hangi doktora güvendiyseniz onunla devam edin farklı görüşler var kafa karışıklığı olmasın bakın ben eğer en başta kendi doktorumun dediğini yapsaydım bunların çoğunu yaşamadan atlatırdım. Umarım sizlerde sağlıklı gebelikler yaşarsınız

Amin inşallah canım

Bulantılarınız iğneden kaç gün sonra geçti acaba? Bende aşırı bir bulantı yaptı 2 gün oldu iğneyi yaptıralı ama geçmiyor

Bulantılarınız iğneden kaç gün sonra geçti acaba? Bende aşırı bir bulantı yaptı 2 gün oldu iğneyi yaptıralı ama geçmiyor
He birde 4gün sonra beta testi verdiğinizde değer yüksek çıkarsa korkmayın genelde 1.iğneden sonra 4.gün testte yükseliş oluyor ama 7.gün olan değer %15 veya daha fazla azaldıysa doğru oluyor 4.gün olan test sonucu sizi üzüntüye sürüklemesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…