Dış Gebelik Serüvenim

Merhaba,
Bu zor süreçten bende geçiyorum. Yaklaşık 1 ay önce beta değerim 48 ile başladı sonrasında yükseldi 120,130,en son 350 olmuştu tabi bu süreçte kanama ve lekelenmeler hep devam ediyordu doktorum metotreksat iğne yaptı değerim 4. 1000 oldu 7. Gün ise 1250 oldu tabi bunu yazarken ki kadar hızlı geçmedi günler her gün 2 günde bir kan vermeye başladım. En son muayenede bir odak görüldü. Ve hemen ameliyat günü ayarlandı tabi ben başka bir doktora da fikir danışmak istedim oda bir doz daha yapılabilir ama bence 10 günü bekle dedi ben tabi dayanamadım 8. Gün tekrar kan verdim b2 evet 766 olmuştu düşmüştü. Bu sırada lekelenmeden biraz daha fazla kanamam oldu 2 gün onunla alakalı mi bilmiyorum umarım değer düşer yarın tekrar gidip kan vericem gerçekten yıpratıcı rahat uykuya hasretim hep tedirgin bişey olacak mı diye allahım bunu yaşayan herkese yardım etsin

Kızlar bendr geçen yıl dış gebelik geçirmiştim. Kürtaj+ 1 doz metoterksatla sonlandı. 3 ay korunma verdi. 3. Adetin sonunda hamile kaldım. Şimdi kızım 2 aylık kıcağımda çok şükür. Stres yapmayın dış gebelikten sonra hemen bile olabiliyor

Merhalar
Bende dis gebelik geçirdim. 2 doz igne oldum. Değerim 6000 lerdeydi sıfirlanmasi 2 aydan fazla sürdü. 29 0cakta sıfırlandı. Doktorum 2 adet gör sonra hsg çektir dedi. 20 günde fazla oldu ama hala adet olamıyorum. Ben acaba sizi yanlış mı anladım. Değeriniz sifirlandiktan sonra adet olmadan hamile mi kaldınız yoksa hemen mi adet oldunuz

Değerim sıfırlandıktan 1 hafta sonra hsg çekildim o gün adet oldum. 2hafta ilişki yasağı verdi tam yumurtlama zamanı süre bitmişti ve o ay hamile kaldım

Kurtaj yaparak anliyorlar.Patolojiye gonderiyorlar sonuca gore rahim ici gebelik cikmazsa anliyorlar dışbgebelik oldugunu.

Merhaba çok geçmiş olsun bende aynı durumda sayılım beta hcg değerim 480di sonra kanlı lekelenmem oldu 230a düşmüştü bir daha baktırdığımda 430 a çıkmış ancak doktorum kürtaj yapmadan direk iğne öneriyor bu iğne tek başına fayda edermi acaba

Merhaba değeriniz sıfırlandı mı kürtaja gerek kalmadan tek doz iğne ile kurtuldunuz mu

Merhabalar, bana doktor kürtaj yapalım oğnede %90 işe yarıcaktır dedi, bence sadece iğnede işe yarar iğne yan etkiler yapabilir korkmayın ben şuan atlattım çok şükür darısı size

gözünü korkutmak gibi olmasın canım ama rahmi kastığından çok ağrım olmuştu 3 gün hep yattım kustum
Bu ilaçla mi düşük yaptınız yoksa düşük ya da kürtaj sonrası mi size verildi . Ben kürtajdan sonra içeride kalan kan pıhtısı için alacağım

İnşallah çok teşekkür ederim ne gibi yan etkiler oldu acaba
Mide bulantısı, kusma, halsizlik, baş dönmesi bide bana 2 kere iğne yapıldı 1.iğneden sonra tekrar değer yükselir genelde normaldir, ama 2.iğneden sonra düştü değerim çok şükür atlatalı 1 ay oldu bile.

Değeriniz 0 landımı acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…