Diş çıkarma ve ateş

miraydurum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2024
11
5
28
Bebeğim 9 ay 11 günlük .alt iki dişini rahat çıkardı. Ama üst dişlerinden biri mosmor siserek patladı ama diğer diş yok şuan çok ateşli ne kadar calpol versem de düşmüyor sürekli ateşli ve halsiz iştahsız. Ateşi 38.en fazla 38.3 oluyor .korkmam gerekiyor mu çok tedirgin ve mutsuzum onu böyle görmeye dayanamıyorum

3 gün boyunca 38.5 üstünde ise Dr a götürmelisin. Enfeksiyon var mı diye kanına bakarlar. Şimdilik yüksek ateş olmadığı için korkma. Malesef diş canlarını çok ağrıtıyor. 6 saatte bir calpol parol gibi ağrı kesici ateş düşürücü verebilirsin. Vermezsen ağrıdan daha da huysuz olabilir. İştahsız olmasına üzülme 3 4 gün sonra normale dönüyorlar. Az az da olsa yese yetiyordu. Emziriyorsan yemeği bir kaç gün az yese de olur. Ben yeşil soğan verdim 5. Aydan itibaren. Arka sert kısmını eline verdim kemirdi, dişlerine iyi geldi. Diş kaşıyıcı buzluğa koydum onu da ısırdıkça rahatladı. Emzik hiç emmedi ama dişini kaşımak için ısırdı kullandı. Bir de tetagil toz kullandık. Çok rahatlattı. Geçmiş olsun

Çok teşekkürler aynı dediğiniz gibi oldu 3.gun sonunda ateş derdi de bitti. Tetagili şuan alamadım çok pahali ama alacam inşallah bugunlerde.duzelir böylece

Çok teşekkürler aynı dediğiniz gibi oldu 3.gun sonunda ateş derdi de bitti. Tetagili şuan alamadım çok pahali ama alacam inşallah bugunlerde.duzelir böylece
Geçmesine sevindim. Tetagil günde 6 defa kullanılabilir yazıyor üzerinde. Ben öyle yapmadım. İçinde 30 küsür tane toz vardı. 1 tanesi bölerek verdim. Uykusu rahat olsun diye uyumadan önce verdim. Öğle uykusunda önce yarısını, akşam uykusunda kalan yarısını vererek kullandım. Hem uzun süre yetiyor hem de fazlasına gerek kalmıyordu.

diş yapıyor evet bizimde en fazla 38,3 olmustu orada kalmıştı atesi dahada çıkmamıştı azı dişlerde yaşadık biz ateş durumunu ishalde oldu iştahszlk çabası hiç korkmayn dolven verin ates üzeirnde calpolden daha etkılı benm kızım 2,5 yasında dye dktor ateside dusmuyo direnclı diye iburamin zero vermişti 2 yastan snra kullandırıyorum demişti eger calpol dolven verince dusmezse bunu verin demişti

tetagil hiç işe yaramadı bzde diş agrısına en iyi gelen karanfili ezip zeytinyagı döküp 1 gece buzdolabnda bekletip ertesi gun damaklarına sürüyordm bi o iyi geldi bide parasetomol tarzı calpol vs agrı kesici ilaclar damaklara cok agrı yapıyor cnku

Onu da tetagilden önce yapmıştım. İşe yaramayınca karanfil miktarını arttırdım, yine yaramadı. Demekki denemek lazım, yapılarına göre değişiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…