Direksiyon Sinavı ve umuda ihtiyacım var.

Cok az ders almissin gecemezsen ikincisinde gecersin ve tecrube olur uzme kendini ben tek seferde gectimde ne oldu kocamla trafige ciktik sayesinde araba kullanma fobim olustu tekrar ders alicam..

Bir kere günlük 4 ders saçmalık. Bizim kursumuz var sadece haftasonu ders isteyenlere 4 er ders yazıyoruz mecburiyetten. 2 şer ders almanız gerek resmiyette de bu böyle.

İkincisi ilk gün dur kalk öğretilir sonra sırasıyla parkurlar devam edilir. L parkı atlaması gerçekten gereksiz olmuş. L park çok basit taktiği var paraleli yapıyorsanız onu da yaparsınız.

Bugün yarıda kalan eğitimi talep edin mecbur kaldım gitmek için kalanı istiyorum deyin. Şimdi özel ders istediniz diretirler tabi ücretli vermek için

Bide naçizane tavsiyem kendi arabanızla son zaman eğitime çıkmayın. Çünkü kendi arabanızın debriyaj kavrama noktasına alışacaksınız bu da sınavda sıkıntı yaratacaktır

Orda olsaydım ben çalıştırırdım seni valla hödük kocana inat. Gerçi bunların çoğu böyle
Hödük ki ne hödük :KK43:
Geçemezsin, sen süremezsin, kalırsın, ne gerek var bu yaştan sonra, ben sürüyorum zaten vs vs
Onun inadına yazıldım ama zaman çok az. Sınava bir buçuk hafta kala direksiyon dersi başladı. Kurs son dk sıkıştırdı zamanım olsa ders bitiminde kendime güvenim gelir çalışırdım ama şimdi yarım kaldı hersey. Haftaya da hoca izinliymis hersey saça sapan

Bizim zamanımızda her şeyin puanı vardı artık öyle değil mi? Tek sinyalle kalma falan olmuyordu.
Tek sinyal verme kalıyorsun. 2 kez stop ettir kalıyorsun. Emniyet kemerini takmama, heyecanlanmak, aracı sağa sola savurma, sınav güzergahını bilmemek, L parka tek manevrada girmemek bunlar ve niceleri kalma sebebi

Bir kere günlük 4 ders saçmalık. Bizim kursumuz var sadece haftasonu ders isteyenlere 4 er ders yazıyoruz mecburiyetten. 2 şer ders almanız gerek resmiyette de bu böyle.

İkincisi ilk gün dur kalk öğretilir sonra sırasıyla parkurlar devam edilir. L parkı atlaması gerçekten gereksiz olmuş. L park çok basit taktiği var paraleli yapıyorsanız onu da yaparsınız.

Bugün yarıda kalan eğitimi talep edin mecbur kaldım gitmek için kalanı istiyorum deyin. Şimdi özel ders istediniz diretirler tabi ücretli vermek için

Bide naçizane tavsiyem kendi arabanızla son zaman eğitime çıkmayın. Çünkü kendi arabanızın debriyaj kavrama noktasına alışacaksınız bu da sınavda sıkıntı yaratacaktır
Bugünkü eğitim için ders talep ettim vermediler. Dersi yarıda bıraktığım için almış olmak görünüyormusum. Pztesi , salı için istedim dolu ancak perşembe cuma veririz dediler. Saati de 200 TL. Sizde de mi bu fiyata özel dersler ?

Paralel parkta hiç sıkıntım yok hatta hoca tek güzel yaptığın şey bu dedi :KK43: Ama L parka gelince eğim olduğu için istop yüzünden sıkıntı yaşıyorum aslında istop yapmasam sıkıntı olamayacak. Sizce 4 saat ek ders alsam kurtarabilir miyim ?

Tek sinyal verme kalıyorsun. 2 kez stop ettir kalıyorsun. Emniyet kemerini takmama, heyecanlanmak, aracı sağa sola savurma, sınav güzergahını bilmemek, L parka tek manevrada girmemek bunlar ve niceleri kalma sebebi
Koltuğa oturunca aynaları kontrol edip etmediğine de bakarlardı eskiden

Sınavda gireceğiniz arabayla çalışmak daha hayırlı hem eşle hele hele yapamazsın edemezsin diyen biriyle asla kendi arabanızı kullanmak gibi bir hata yapmayın iyice stres olursunuz. Eğitim saatleri çok kötü ben her gün ders gördüm öylelikle geçtim hem kafasına göre nasıl teğet geçiyor park yerlerini hayret bişey

Kendi aracınla çalışabilirsin. Debriyajın mantığını öğrenen bütün arabalarda stop etmeden kalkmayı başarır. Arabanızla çıkman gerekiyorsa çık. Kurs harici hoca araştırmanı öneririm. Belli ki işimiz bitti diye baştan savıyorlar

Kursun eğitimi bu kadar ard arda vermesi bence hatalı olmuş. Benim direksiyon eğitimim zaman bulamamamdan ve benim sallamamdan ötürü birkaç ay sürmüştü düşünün. Ayrıca, hocaların beklememe adına L parkı yaptırmaması da ayrı fiyasko. Hakkınızı yemişler. Ben ilk ders sonrası sanırım tüm sürüşlerimde tüm parkuru tamamlıyordum.
Ek ders almanız bence faydalı olabilir. İlk sınavda geçemeseniz bile dünyanın zaten sonu değil. Sonrakilerde er yada geç inşallah geçersiniz. Bir de, ben abimle ve kardeşimle otomatik, manuel araçla birkaç kez sürüşe çıkmıştım yakın mesafelere. Katkısı olmuştu ama, siz yine de ek dersi deneyin derim.
İnşallah güzelce geçin, hayırlısıyla🙏

Bugünkü eğitim için ders talep ettim vermediler. Dersi yarıda bıraktığım için almış olmak görünüyormusum. Pztesi , salı için istedim dolu ancak perşembe cuma veririz dediler. Saati de 200 TL. Sizde de mi bu fiyata özel dersler ?

Paralel parkta hiç sıkıntım yok hatta hoca tek güzel yaptığın şey bu dedi :KK43: Ama L parka gelince eğim olduğu için istop yüzünden sıkıntı yaşıyorum aslında istop yapmasam sıkıntı olamayacak. Sizce 4 saat ek ders alsam kurtarabilir miyim ?
Yani şöyle esnaf gibi düşünün zorlayın pazarlık yapın. Evet bizde kendi kursiyerlerimize 200 den veriyoruz. Bazen durumu iyi olmayan oluyor 160 a kadar düşüyoruz.

Valla en çok kalınan yer paralel park iyi yapmanız güzel. L park yeri 1 tane mi peki bizde 4 tane L Park alanı var. Eğimsiz olana girseniz varsa eğer. Yani tabiki yeni öğrenen biri için zor eğimli yerde L park yapmak.

Bence o 4 derste L ye ağırlık verirseniz olabilir. 4 dersten önce kendi aracınızla çalışın sonrasında çalışmayın.

Bir de stop ettiriyorum sürekli demişsiniz kavrama noktası önemli araç titrer genellikle bunu hissedemiyor musunuz?
Hissetmiyorsanız gaza biraz fazla yüklenip kalkabilirsiniz. Yani aracın bağırması kalma sebebi değil. Gerçi bazı komisyondakiler kalma sebebi diyor o da ayrı bi mevzu🤦🏼‍♀️

Kızlar merhaba. Aranızda araba kullanan, direksiyon sinavina girmiş olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ? Gerçekten manevi desteğe çok ihtiyacım var.
Eylül ayında ehliyet kursuna yazıldım. Her ne kadar eşim sen yapamazsın, beceremezsin dese de azmettim. Sabahtan akşama kadar çalışıyorum, 3 yaşında dünyalar güzeli bir yavrum var. Akşam da onunla ilgileniyorum ve onu yatirinca 22' den sonra ehliyet sinavi için kendi kendime çalıştım. Teorik sinavi geçtim. Bir buçuk ay sonra direksiyon dersleri başladı. Henüz bir hafta oldu. Hafta içi sabah 8-12 arası 4 er saat olmak üzere üç gün eğitim gördüm. Bugün de 4 saat eğitimim vardı. Ama ailevi sebeplerden dolayı egitimi yarıda bıraktım eve döndüm. Bugün topu topu yarım saat sürüş yapabildim.
Haftaya pazar sınavım var ve ben daha hicbirsey bilmiyorum. Arabayı sürüyorum evet ama surekli istop ettiriyorum. Paralel parkta sıkıntım yok ama L parkı daha çalışamadık. Sadece bir kaç kez denedik onda da istop yüzünden başaramadım. Hoca sagosun her L park alanına geldiğimizde burası çok dolu sira beklemeyelim dedi teget geçip yola devam ettik.
Benim planım Bugün dört saat eğitim aldıktan sonra h içi akşam yol tenha iken kendi arabamızı bir kaç kez kullanmaktı. Ama Bugün egitimim nasip olmadı. Şimdi sadece Haftaya ctesi yani sinavdan bir gün önce 2 ders dersim var. Pazar günü sınav var. Siz söyleyin ben simdi ne yapayım:KK43:((

Ben daha üç günlük eğitim ile nasil o sinavi geçeyim? Önceden araba kullanmayı bilsem sıkıntı yoktu ama sıfır aday olarak başladım. Parkuru bile adam gibi bilmiyorum. Allah başka dert vermesin buna hamd olsun ama umutlarım hayallerim bugünkü eğitime bağlıydı. Şu an kendimi sinavdan kalmış düşünüyorum.

Size sorum sinav öncesi parkurda kendi araciniz ile çalışma yaptınız mı? Bende bu şekilde kendi aracimiz ile h içi aksamlari parkurda bir saat sürsem olur mi acaba?

Birde sizce ben bu durumu 2 saatlik ders ile kurtarabilir miyim ?

Ek ders olayını sordum. Saati 200 lira dediler. Bugünü telafi etmek için 4 saat alayım dedim onu da perşembe ve cuma için ayarlayabiliriz dediler. Lütfen olumlu yada olumsuz bana manevi destek olur musunuz?

Sizler neler yaptınız?

kursta aldığım eğitimlerle geçtim sadece hocayı dinledim evde de eğitim videosu sınav videolarını izledim
İçimiz rahat olsun yaparsınız hiç ekstradan ders falan almanıza gerek yok biz kadınlar herşeyi başarırız

Bende yenilerde aldım ehliyetimi ilk kez gördüm bende ve ilk sınavımda geçtim şükür. Ama kursum iyiydi gayet ilgiliydi güzel bi ders sistemi vardı toplam 2 hafta boyunca 1 saat olmak üzere gittim derslere. Sizin 3 gün ders saçma olmuş üstelik parkta hoca beklemeyelim gidelim falan demiş o ne demek öyle keşke iyice araştırsaydınız o kursa kayıt olmadan önce. Başka bi araçla deneme yapmayın bence pedallar insanı yanıltır her arabanınki farklıdır ben spor ayakkabımı bile farklı giymedim tabanı farklı gelir hissedemem diye 😂 stop ettiriyorum demişsiniz ama sıkıntı sadece 1 kez stop ettirme hakkınız var malesef zaten sinyali bie kere unuttun mu ikinci şans bile yok yani sıkı bi çalışma gerektiriyo gerçekten bu kurstan kaynaklı çok saçma bir sistem olmuş. Ben park yapma parkurunu hiç abartmıyorum 25 kere falan yapmışımdır 2 hafta boyunca. Eğer ilk sınavda başarısız olursanız iyi bi ders alma konusunda diretin ya da değiştirebiliyosanız kursunuzu değiştirin

5 ay önce aldım ehliyetimi , zor değil yeterki isteyin . 3 gün dört saat ders vermeleri saçma olmuş 15 gün 1 er saat ders almıştım hatta fazla fazla çalıtırmıştı hoca . Sınavda panik olmayın öncesinde siz sürmeseniz bile eşinizle güzergahta bi kaç kez gidin nerden dönmeniz gerektiğini ne yapmanız gerektiğini görün . Parkı mutlaka öğrenin birde stop etmemek için ayağınızı debriyajdan hafif çekip hemen gaz verin ayağınızı düz yolda debriyajdan çektiğiniz an zaten araba gitmeye başlar yokuşta da ayağınızı yine yavaşça debriyajdan çekip titrediğihi hissettiğiniz an birden gaz verin . Adla geçemicem demeyin inanın yaparsınız ben çok panik bir insandım eşim asla inanmıyordu şuan sürüyorum önemli olan mantığını kavramak

benim zamanım da puan sistemi vardı 70 alınca geçiyordun ya şimdi değişmiş demek ki sanırım sinyal falan 15 puandı

5 ay önce aldım ehliyetimi , zor değil yeterki isteyin . 3 gün dört saat ders vermeleri saçma olmuş 15 gün 1 er saat ders almıştım hatta fazla fazla çalıtırmıştı hoca . Sınavda panik olmayın öncesinde siz sürmeseniz bile eşinizle güzergahta bi kaç kez gidin nerden dönmeniz gerektiğini ne yapmanız gerektiğini görün . Parkı mutlaka öğrenin birde stop etmemek için ayağınızı debriyajdan hafif çekip hemen gaz verin ayağınızı düz yolda debriyajdan çektiğiniz an zaten araba gitmeye başlar yokuşta da ayağınızı yine yavaşça debriyajdan çekip titrediğihi hissettiğiniz an birden gaz verin . Adla geçemicem demeyin inanın yaparsınız ben çok panik bir insandım eşim asla inanmıyordu şuan sürüyorum önemli olan mantığını kavramak
Ben hic panik değildim aksina kendime bu konuda güvenim vardı. 15 yasindaki cocuk sürüyor ben ki suremiyecegim diyordum. Ta ki bugüne kadar. Bugün derslerim yanınca umudum bitti. Bunda da bir hayır var Allah beter bir sıkıntıdan hastalıktan korusun diyorum ama işte emek verip araya aksaklıklar girince üzülüyor insan. Hergun ders alamadım is yeri izin vermedi. Hafta içi en fazla iki gün izin alabildim. Sabahtan derse gidiyordum dört saat kullanıp ise donuyordum

X