Dine dair; Risale-i Nur ...

Ben bayağıdır bakamıyorum sayfaya sizden de çok dua istiyorum tembellik var bu aralar rabbim hizmette ibadette sevkimizi artırsin.
Aminnnn sen ibadetlerini iki kişilik yapıyorsun unutma

Galiba bayramdan sonra grup düzenimizi oturtucaz anca ..

Arkadaşlar Zilhicce ayının ilk günlerindeyiz. Dualarda unutmayalım inşallah

merhaba canım,sizin grubunuz hoşuma gitti,umarım kitap okuma isteğini artırırsınız,bende kitap okumayı çok severim,ama arkadaş olmalı teşvik etmeli

Teşekkür ederim canım,yardımlarınızı bekliyorum

Yazmak derken neyi yazmak Risalei nurları mı ?

hayırlı cumalar herkese.sık sık giremiyorm k.bkmayın evet ben gençlik rehberindn bahsediyorum bnde onu yazıyorumda bşka bilen warmı diye sormak istedim

Sevgili Risalei Nur grubumuz, kurban bayramınız mübarek olsun. Rabbim ibadetlerinizi kabul etsin inş

hayırdır neden kimse yazmıyor.ben asayı musaya başlıyorum,dileyen katılabilir...

Herkese selam olsun ben Sözler'den başlamıştım . Şimdi tekrar sözlerle Risale okumaya başlamayı düşünüyorum
Önce sadeleştirilmiş şeklinden mi okusam diyorum
Ama böylesinin pek onaylanmadığını biliyorum
Diğer türlü dili çok ağır anlayamıyorum
Ne önerirsiniz hanımlar ?

Önce sadeleştirilmişini okuyabilirsiniz. Sonra orjinalinden tekrar okursunuz. O zaman daha iyi özümsemiş olursunuz hem.

Orjimalinden sebatla okumanızı öneririm. Üstadın ve Sadık talebelerinin görüşleri de bu yönde. Hiç anlamasanız da, anlamayı beklemeden bir kere külliyatı bitirin diyor Zübeyir abi. Daha sonra diline aşina olduğunuz için size açılacaktır.
Ve biz biliyoruz ki Risalei Nur sadece akla hitab etmiyor. Akıl, kalp, ruh ve bir çok duygu ve lâtifelerimize hitab ediyor. Dolayısıyla hiç anlamadığınızı düşünseniz bile pek çok latifeniz hissesini alacaktır

Duânızın cümlemiz muhtacı ve duânızda bulunmak hepimizin borcudur. Sabri Efendi kardeşimiz ne güzel takdir etmiş; mâşâallah, mâşâallah! Kimin haddidir ki, bu Nurlarda yanlışlık bulsun. Evet, bazı ibareler belki edebiyat denilen şeye tam muvafık düşmüyormuş. Bunda da isabet var. Çünkü edebiyat satılmıyor, Kur’ân’dan nurlar gösteriliyor. Bu fakir kardeşiniz bu Sözler’i okuduğum zaman Üstadımı temsil eder bir hâl alıyorum. Tâbiratınızla, şivenizle okumak bana o kadar zevkli, lezzetli geliyor ki, tarif edemem. Onun için bir harfe dokunmayı azîm bir günah işliyor telâkki ediyorum. Bazan verdiğiniz salâhiyetin manevî kuvvetiyle namınıza olarak bir harfin yerini değiştiriyor veya kaldırabiliyorum. İşte bendeki telâkki ve tesir bu mahiyettedir." Barla lâhikasından Hulusi Abi'mizin mektubu ...

Çok güzel söylediniz . Sadece akla değil kalbe ve ruha da hitap ediyor.
Tam da söylediğiniz gibi Asa'yı Musa'dan okumaya başladım
Korktuğum gibi hiç anlamıyor da değilim anlıyorum çok şükür.
Ve anladıkça daha çok okumak istiyorum
Rabbim muvvafak eylesin inşallah .

İşte bu asay-ı Musa'dan arzu ettiklerinizi paylaşabileceğiniz, istişare edebiliriz burada

Maşallah gerçekten, bende hep bu topiğe bakıyordum yazan olacak mı diye. Anlamadığın veya paylaşmak istediğin yerleri yazabilirdin aslında mesela aşayı Musa'nın ikinci kısmında biraz zorlanmış olabilirsin

Neyse, evinde tüm külliyat varsa, iman ve küfür muvazenelerine geçebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…