Dine dair; Risale-i Nur ...

Neyse, evinde tüm külliyat varsa, iman ve küfür muvazenelerine geçebilirsin :KK66:
evet var. ben de lahikalardan birinimi okusam diye düşünüyordum. o zaman iman ve küfür muvazenerini okuyayım. inşallah yarın başlarım. bide bi sorum olucak bayanlar özel günlerinde risale-i nur okuyabilirlermi?

Maşallah gerçekten, bende hep bu topiğe bakıyordum yazan olacak mı diye. Anlamadığın veya paylaşmak istediğin yerleri yazabilirdin aslında :KK66: mesela aşayı Musa'nın ikinci kısmında biraz zorlanmış olabilirsin
aslında ilk defa okumadığım için çok zorlanadım. ama paylaşmak istediğim yerler vardı aslında, ama benim kızım bu yıl birinci sınıfa başladı. biraz yoğunum ama fırsat bulursam aklıma takılan yerleri yazarım....

selamun aleykum cümleten. Çok şükür evime kavuştum yaklaşık iki aylık ayrılıktan sonra. Eşim göreve gitti bende mecburen annemlere gittim haliyle hamilelikte olunca yoğun geçiyor. Hepinizden dua istiyorum. Bu arada tekrar bulunduğumuz yerde haftalık dersler başladi her perşembe dersimiz var. Rabbim makbul ve muvaffak etsin. Artk sık açmaya çalışacam sayfayi.

selamun aleykum cümleten. Çok şükür evime kavuştum yaklaşık iki aylık ayrılıktan sonra. Eşim göreve gitti bende mecburen annemlere gittim haliyle hamilelikte olunca yoğun geçiyor. Hepinizden dua istiyorum. Bu arada tekrar bulunduğumuz yerde haftalık dersler başladi her perşembe dersimiz var. Rabbim makbul ve muvaffak etsin. Artk sık açmaya çalışacam sayfayi.
aleyküm selam canım. hoşgeldin. derslerin yeniden başladığına çok sevindim.Rabbim muvaffak etsin. peki dersler evlerdemi. yoksa dersane mi var. selam ve dua ile......

''imanda manevi bir Cennet ve dalalette manevi bir cehennem, bu dünyada da vardır.(iman ve küfür muvazeneleri s.9)

evet, bir şeyi her şey ve her şeyi bir şey yapmak; her şeyin Halık'ına has Kadir-i Külli şey'e mahsus bir nişandır, bir ayettir.(iman ve küfür muvazeneleri)

Paylaşımlar mükemmelllll Allah razı olsun, bu sayfaya daha sık bakayım ben :KK66: özel günlerde de Risalei Nur okunabilir tefsir olduğu için, ama ayetleri okumazsın tabiki. Mesela ben işaretül icaz okurken özel günlerde ara verip başka risale okuyorum. Çünkü onda çok fazla ayet var okumadan geçmek de içime sinmiyo. Ama diğer risaleler için okuyabilirsiin

aleyküm selam canım. hoşgeldin. derslerin yeniden başladığına çok sevindim.Rabbim muvaffak etsin. peki dersler evlerdemi. yoksa dersane mi var. selam ve dua ile......
amiin amin kardeş . evlerde ben koydeym bayaynlr toplanıp yasın okuyalım dıyrlr bende dersı hazırlyp yapıyrm elhamdulıllh. gecen yılda yapmıstk ben yenı gelın oldgum ıcın hep evıme elıyrdm ama artk bayaynlarda evlerıne ıstyr.

Paylaşımlar mükemmelllll Allah razı olsun, bu sayfaya daha sık bakayım ben :KK66: özel günlerde de Risalei Nur okunabilir tefsir olduğu için, ama ayetleri okumazsın tabiki. Mesela ben işaretül icaz okurken özel günlerde ara verip başka risale okuyorum. Çünkü onda çok fazla ayet var okumadan geçmek de içime sinmiyo. Ama diğer risaleler için okuyabilirsiin
amin cümlemizden. ben normalde özel günlerde okur ama tabiki ayetleri okumazdım. geçenlerde bi arkadaş kesinlikle okunmaz ayet var diye.selam ve dua ile......

amiin amin kardeş . evlerde ben koydeym bayaynlr toplanıp yasın okuyalım dıyrlr bende dersı hazırlyp yapıyrm elhamdulıllh. gecen yılda yapmıstk ben yenı gelın oldgum ıcın hep evıme elıyrdm ama artk bayaynlarda evlerıne ıstyr.
Rabbim muvaffak etsin.

Selamün aleyküm arkadaşlar bu aralar çok yoğunum buralara hiç giremiyorum :KK43:
www.guzelgor.com sitesini eşimle beraber açtık, site üzerinden Risalei Nur'a dair oyunlar ve tasarımlar yapıp satmayı düşünüyoruz :KK66:

hayırlı cumalar kızlar bende 1 sene önce tanıştım risalei nurla .şimdi cep kitaplarını falan okuyorum serviste ise giderken cantamda herzaman yanımda .kuranda okuyorum .okudukça maneviyatı genişliyor insanın .sohbetlerine katilamiyorum .küçük çocuklarım var ama okurum.okumayla bile nur talebesi olunuyor .inşallah hepimiz okuruz

X