Dine dair; Risale-i Nur ...

Bediüzzaman diyor ki;
"Risalei nurları 1 yol boyunca anlayarak okuyan, zamanın mühim bir âlimi olur."
Allah şevkimizi arttırsın inş. Diğer kardeşlerde onaylıyorsa bizde seninle beraber okuyalım en baştan. Hem anlamadığımız yerleri burada mütalaa edebiliriz

Bediüzzaman diyor ki;
"Risalei nurları 1 yol boyunca anlayarak okuyan, zamanın mühim bir âlimi olur."
Allah şevkimizi arttırsın inş. Diğer kardeşlerde onaylıyorsa bizde seninle beraber okuyalım en baştan. Hem anlamadığımız yerleri burada mütalaa edebiliriz
ben çok isterim beraber okumayı. peki hangi kitaptan başlıycaz. bide günde kaç sayfa okuyucaz. okuduktan sonrada yazarız. hem konuda güncel kalır. daha çok kişi görür ve bize katılırlar... selam ve dua ile....

ben çok isterim beraber okumayı. peki hangi kitaptan başlıycaz. bide günde kaç sayfa okuyucaz. okuduktan sonrada yazarız. hem konuda güncel kalır. daha çok kişi görür ve bize katılırlar... selam ve dua ile....
Gyild kardeş bi cevap yazsın hep beraber başlayalım okumaya. Îman ve küfür muvazeneleri veya asay-ı Musa olabilir. Ayrı okumalarımız da olduğu için sayfa sayısını az koyabiliriz. Hem bu şekilde üzerinde düşünüp mütalaa etme vaktimiz daha çok olur ? :KK66:

Valla bükülelim kimsenin geldiği yok napsak ki :) onlar gelene kadar ihlas risalesi mi okusak :)

Üstadımız zamanında neşir vazifesi yazarak yapılmış. Tarihte görülmemiş tarzda üstün fedakarlıklar ile :KK66: şimdi okuyarak bu vazifeyi yerine getiriyoruz. Fakat bazı Abi'lerimiz de yazarak hizmete devam ediyorlar. O zamanki hizmeti devam ettirmek adına, aynı şevk ile.. Güzeldir :KK66: Allah kabul etsin

Risalei nurlar dikkat, teenni ve tefekkürle okumaktan bahsediyor üstadımız. Yazarak hizmette onu dikkatle mütalaa etmeye dahil olabilir. Benimde bi okuma kitabım bi çalışma kitabım var Risalei nurdan. Okuma kitabımı Zübeyir abinin dediği gibi günlük 20 sf okumaya çalışıyorum, çalışma kitabımı bazen altını çizerek, yazarak, ezberleyerek, mütalaa ederek okumaya çalışıyorum :KK66:

X