Dine dair; Risale-i Nur ...

Malesef tv kullanmiyoruz
Maaşallah Barekallah...
babamda nurcudur ilk risalelerler varya hep onlardan vardır
annemlerde, risallerle büyüdüm ve tv siz büyüm etrafan tuhaf algılanırdı.
ama hiç bizaman tv yokluğunu aramadıım.
evlendiğim ilk iki sene bende almadım ama doğuya gelince bi ses olsun diye aldık zaten belirli bikaç kanal var .

Maaşallah Barekallah...
babamda nurcudur ilk risalelerler varya hep onlardan vardır
annemlerde, risallerle büyüdüm ve tv siz büyüm etrafan tuhaf algılanırdı.
ama hiç bizaman tv yokluğunu aramadıım.
evlendiğim ilk iki sene bende almadım ama doğuya gelince bi ses olsun diye aldık zaten belirli bikaç kanal var .
Bizde tv kullanmıyoruz, evimizin girişine de medrese-i nuriye yazdık :) kütüphane odamız var çok şükür tam hayalimdeki ev :KK66:

Bizde tv kullanmıyoruz, evimizin girişine de medrese-i nuriye yazdık :) kütüphane odamız var çok şükür tam hayalimdeki ev :KK66:
Maaşallah. bizde evlendiğimizde dersanedeki abiler bizede medrese-i nuriye derlerdi ve üstadın ilk talebelirinde bir büyük abide bizede böyle dua etmişlerdi..şuan aklıma gelince mutlu oldum. tayinimiz memlekete yakın çıktı çok şükür, taşınınca inşallah bizde tv kulanmayız... dua ile .....

Maaşallah. bizde evlendiğimizde dersanedeki abiler bizede medrese-i nuriye derlerdi ve üstadın ilk talebelirinde bir büyük abide bizede böyle dua etmişlerdi..şuan aklıma gelince mutlu oldum. tayinimiz memlekete yakın çıktı çok şükür, taşınınca inşallah bizde tv kulanmayız... dua ile .....
Tayin nereye çıkti kardes yakınızdir belki

Program yapalım tamam gerçi eşimle yaptığım bi okuma programım var ama sizinle de ayrı yaparız . Şuan Kastamonu lâhikasını bitirmek üzereyim ben. Siz ne okuyorsunuz? Hafif bi programda yapabiliriz diğer programımızı bozmamak için

15 günde bir ihlas risalesini yerleştirebilen var mı ?

Program yapalım tamam gerçi eşimle yaptığım bi okuma programım var ama sizinle de ayrı yaparız . Şuan Kastamonu lâhikasını bitirmek üzereyim ben. Siz ne okuyorsunuz? Hafif bi programda yapabiliriz diğer programımızı bozmamak için
bizde eşimle Lemalar okuyoruz.
Asa-yı Musa yı okuyabiliriz. yada başka bi öneriniz varsa oda olabilir.
günde 5, 10 sayfa okuyabiliriz. hem başka kardeşlere de teşvik olur...

selamun aleyküm. :) risale-i nur okumaya hangi kitaptan başlamalı? sözler iyi bir başlangıç olur um acaba? bir de hangi yayını önerirsiniz. lügatlı istemiyorum.

aleykümselam.:KK68:ilk defa mı okuycaksın? bize ilkdefa okuycamız zaman asa-yı musayı okuttular.bence sözlerde olabilir. başı rahat anlaşılır ama sona doğru ağır olabilir. yine de okuyabilrsin. gerçi MMAATT kardeşinde belki önerileri vardır. yayın olarakta, genelde envar yayın önerilir.eşimin envar benim de sözler yayın.[/QUOTE]

aleykümselam.:KK68:ilk defa mı okuycaksın? bize ilkdefa okuycamız zaman asa-yı musayı okuttular.bence sözlerde olabilir. başı rahat anlaşılır ama sona doğru ağır olabilir. yine de okuyabilrsin. gerçi MMAATT kardeşinde belki önerileri vardır. yayın olarakta, genelde envar yayın önerilir.eşimin envar benim de sözler yayın.
[/QUOTE]

evet ilk defa okuyacağım :) asa-yı musa ile arasındaki fark nedir peki? konu olarak falan. bir de cilt olarak hangisi daha rahat, boyut olarak hangisi daha iyi? istediğim zaman yanımda taşıyabilmek istiyorum o yüzden :) çanta boy mu orta boy mu vs.. he bir de sözler yayın ile envar yayının arasındaki fark nedir? :)

evet ilk defa okuyacağım :) asa-yı musa ile arasındaki fark nedir peki? konu olarak falan. bir de cilt olarak hangisi daha rahat, boyut olarak hangisi daha iyi? istediğim zaman yanımda taşıyabilmek istiyorum o yüzden :) çanta boy mu orta boy mu vs.. he bir de sözler yayın ile envar yayının arasındaki fark nedir? :)[/QUOTE]
Kardes asa,yi musa ile sözlerdeki baştaki konular aynı ama asa'yi musa hafif sözlerin başi hafif yani anlaşılır ama sonraki sayfalarda zorlanabilirsin. Ben envar yayınlarının orta boyunu aldım en küçük olan boy da güzel ama yazıları küçük haliyle kişiden kişiye değişiyor. O tercih meselesi

evet ilk defa okuyacağım :) asa-yı musa ile arasındaki fark nedir peki? konu olarak falan. bir de cilt olarak hangisi daha rahat, boyut olarak hangisi daha iyi? istediğim zaman yanımda taşıyabilmek istiyorum o yüzden :) çanta boy mu orta boy mu vs.. he bir de sözler yayın ile envar yayının arasındaki fark nedir? :)[/QUOTE]
konu olara çok fark yok ama sözlerin sonu biraz daha ağır. yanında taşımak için orta boy güzel olur, benimki büyük boy, çantama koyamıyorum. yayın olarakta pek bi fark yok.. aslında tarhçe-i hayatıda okuyabilirsin.....

önerisi olan yok mu :KK43:
Kardeşim öncelikle iman ve küfür muvazeneleri daha sonra asay-ı Musa ile devam edebilirsin. Bunları okuduktan sonra eserlerin diline aşina olursun zaten. Bunları bitirdiğinde devamı içinde konuşabiliriz :) Zübeyir abinin tavsiyesi talebeler için günde 20 sf okumak, ama sen az da olsa düzenli okumaya gayret et. Yayınlarda ise genel itibari ile bi fark yok. Nur talebelerinin onaylamadığı bazı yayınlar var ama burada adı geçmemiş zaten. Kur'an-ı Kerim nasıl tüm dini yayınlar tarafından basılıyorsa, aynı şekilde Risalei nurda basılıyor...

X