Dileklerimiz İçin 4444 Salavat-ı Tefriciye

Tamam canım listemiz çok güzel olmuş.şimdiden Allah kabul etsin.
AMİN

Resulullah (s.a.v) bir gün ashabına şöyle buyurdu: “Allah’a günahszı bir dille dua edin”. Ashab dedi ki, “Ya Resulullah günahsız bir dili nereden bulalım.Dilimizden mutlaka günah çıkmıştır.” Resulullah(s.a.v) izah ettiler: “Sizin diliniz kendiniz hakkında günahlıdır,ama din kardeşiniz hakkında günahlı değildir.Binaenaleyh siz kardeşlerinize dua edin,onlarda size dua etsinler.”Böylece günahsız dille dua etmiş olur, makbul duaya kavuşursunuz.”

Sevgili bonjorno başlamamızın perşembeye denk gelmesi de güzel oldu, işte olduğum halde başladım bile okumaya güzel haberlerini tez zamanda alırız inşallah

Sevgili bonjorno başlamamızın perşembeye denk gelmesi de güzel oldu, işte olduğum halde başladım bile okumaya güzel haberlerini tez zamanda alırız inşallah

sevgılı D dilbaz ne desem bilemiyorum hem perşembeye denk gelmesi ,hem daha birkaç gün nce bu topiği keşfetmem üstüne senin bugün konu açıp tesadüfen görüp kendimi dahil etmem Bence hiçbiri tesadüf değil.Açıkçası çok mutlu oldum bu tesadüfe önce senden sonra bize katılan tüm arkadaşlarımızdan Rabbim razı olsun.
Ve yine bir sorum olucak sana. Bu 3 günde tamamlamamız gereken duayı başlarken ve en son bitirirken extra yapmamız gereken bir şey var mı?Çok bilgisizim farkındayım fakat sizlerle beraber olması gerektiği gibi yapabilmek adıma soruyorum ,mazur görün ltf.

Canım çok özür dileyerek ben çıksam olur mu? Kızım çok hasta sürekli emiyor ateşi var tüm gün onunla uğraşıyorum aynı zamanda ev yemek iş yardımcı olabilecek insanım da yok ezbere de bilmiyorum

Maalesef bende cıkmak istiyorum izninizle cünkü kızım daha uyumadı ve ben daha baslayamadım ezberede bilmiyorum kimsenin hakkını yemek istemem.

Canım tesadüf diye birşey yok zaten, tevafuk vardır.
daha öncede yazdığım gibi Başlamadan önce 21 defa “estağfurullâh el azîm ve etûbu ileyh” diyeceksin ve bir defa “euzu besmele” çekip niyetini söyleceksin. Sonra okumaya başlayacaksın. 4444 ü tamamladığımızda sana bazı esmalar söyleyeceğim dileğinin daha çabuk gerçekleşmesi için onlarıda okursun.

Maalesef bende cıkmak istiyorum izninizle cünkü kızım daha uyumadı ve ben daha baslayamadım ezberede bilmiyorum kimsenin hakkını yemek istemem.
Anlıyorum kızlar nasip değilmiş demekki,

Yola kalanlarla devam ediyoruz, kişi başına düşen okuma sayısı artacak biraz önemli değil 3 gün olmaz 10 gün olur, ne zaman bitirirsek artık

bende ezbere bılmıyorum 84 kere okudum sımdılık sabaha kadar elımden geldıgınce tamamlayacagım Allah!ın ıznıyle..
yenıden tesekkur ederım D dilbaz .
Bu arada ben okudugum kadarını yarın aksam atarım belıkı kısı basına dusen okuma sayısı artacak benı bılgılendırırsen kac tane okuyacagım hakkında cok sevınırım

Bende bugün 111 adet okudum Allah kabul etsin. Kendini çok zorlama okuyabildiğin kadar, dediğim gibi illa 3 günde 5 günde biticek diye birşey yok. Yarın daha netleşir sayımız ben foruma yazarım zaten.

Benim bebeğim içinde duà edermisiniz çok zor durumdayım 3 aylik hamileyim sağlığına kavuşması için

Benim bebeğim içinde duà edermisiniz çok zor durumdayım 3 aylik hamileyim sağlığına kavuşması için

Yüce Rabbim bu mübarek günler yüzü suyu hürmetine evladına şifa nasip eylesin canım, sen de sürekli Ya Şafi diyerek dua et, şifa veren anlamında, inşallah sağlığına kavuşur.

Selamun aleyküm arkadaşlar, günaydın hepinize. Bugün Aşure günü hepimize mübarek olsun. Biliyorsunuz bugün pekçok mucize gerçekleşmiştir, başlıcaları;

1. Hz. Âdem'in (as) tevbesi Aşûre Günü kabul edilmiştir.

2. Hz. Nuh (as) gemisini Cûdi Dağının üzerine Aşûre Günü demirlemiştir.

3. Hz. İbrahim ateşten o gün kurtulmuştur.

4. Hz. Yakub'un (as), oğlu Hz.Yusuf'un hasretinden dolayı kapanan gözleri o gün görmeye başlamıştır.

5. Hz. Yunus (as) balığın karnından Aşûre Günü kurtulmuştur.

6. Hz. Eyyûb (as) hastalığından o gün şifaya kavuşmuştur.

7. Hz. Yusuf, kardeşleri tarafından atıldığı kuyudan Aşûre Günü çıkarılmıştır.

8. Allah, Hz. Musa'ya (as) Aşûre Gününde bir mucize ihsan etmiş, denizi yararak Firavun ile ordusunu sulara gömmüştür.

9. Hz. Davud'un (as) tevbesi o gün kabul edilmiştir.

10. Hz. İsa (as) o gün dünyaya gelmiş ve o gün semâya yükseltilmiştir.
Daha pekçok mucize bugün olmuştur, bu nedenle günü iyi değerlendirelim inşallah. Dileklerimiz için dualar edelim, yapabileceğimiz şeylerden bazıları şöyle,

• Her kim Âşûrâ (Aşüre) Gününde: Eiyle bir yetimin başını okşarsa; Allah-u Teala bu yaptigi iş vesilesiyle o yetimin başındaki herbir saç tanesine karşılık O kişiye cennette bir derece verir.
  • Â şûrâ günü 70 kere “Hasbiyellahu ve nigmel vekil, nigmel mevla ve nigmennasiyr.” Duasini okuyani Allahu Teala magfiret eder.
  • RAHMAN suresi okuyana;Cennet vacip olur.
  • VÂKİA suresi okuyan;fakirlik görmez.
  • YÂSÎN suresi okuyanın;kalbi her türlü kötülükten temizlenir.
  • ALAK suresi okuyanın;şanı şerefi artar…
  • TEVBE suresinin son iki ayetini 7 defa okuyan; o sene ölmez…
  • 786 Besmele çekenin ; ne muradı varsa olur.
  • 1000 İHLÂS suresi okuyana ;Allah’u Teala Rahmet nazarı ile bakar.
  • Bol bol istiğfar çekilir.
  • 303 YA REZZAK çekilir.
  • 10 Müslümana selâm veren; Dünya müslümanlarına selam vermiş olur.
  • Sadaka veren ;Uhud büyüklüğünde mükafat kazanır.
  • Bir saat ilim meclisinde bulunana;Cennet vacip olur.
  • Akraba ziyareti yapanlar ;Yahya as’a ve İsa as’a komşu olur.
  • Bir hastayı ziyaret eden bütün hastaları ziyaret etmiş gibi sevaba nail olur.
  • Eve erzak alınırsa;bütün sene bereket olur.
  • Gusul abdesti alınırsa;bedene şifa olur.. İki kere gusul alırsa ömrü bilah göz hastalığı cekmez…
  • Göze sürme çekilir.
  • 313 LÂİLAHE İLLÂ ENTE SUBHÂNEKE İNNİ KUNTU MİNEZZÂLİMİN duası okunur.

Koyulttuklarımı elimden geldiğince yapmaya çalışacağım.

Allahım bugün kimin ne sıkıntısı varsa gidersin, dileklerini hayırlısıyla kabul etsin, dertlilere şifa borçlulara eda nasip eylesin inşallah. Hemen işlerimizi halledip dualara bir an önce başlayalım kızlar...

Listemiz;
bonjorno
@Hülya(benim arkadaşım forumda değil)
@whitepearll
muhat
M mavibilgisayar
D dilbaz

Çıkan arkadaşlar ve cevap gelmeyen arkadaşımızı sildim listemiz bu hal aldı. 6 kişiyiz eğer bir değişiklik olmazsa bonjorno 744 geri kalan 740 adet okuması gerekiyor.

Sabah işe gelirkende okudum 200 adet oldu, şimdi aşure için okumalarımı yapacağım sonra tekrar salavat çekmeye başlayacağım. Arkadaşlar sizlerin nasıl gidiyor, kaç adet okudunuz, bir birimizden haberdar olmamız açısından arada bir ziyaretinizi bekliyorum

Sımdılık 270 oldu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…