Dileklerimiz İçin 4444 Salavat-ı Tefriciye

dilbaz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
180
281
(LİSTEMİZ KAPANMIŞTIR)

Merhaba arkadaşlar, bu tarz konular çok biliyorum ama ben de yeni bir grup oluşturmak için açtım konuyu. İşe girebilmek için 4444 salavat-ı tefriciye okudum ve çok şükür girdim, şimdi başka bir dileğim için okumak istiyorum. Ayrıca Salavat olduğu için de adetliyken de okuyabiliryoruz. Önce katılmak isteyen arkadaşlar isimlerini söylesin kaç kişi olduğumuz belli olsun sonra sırayla kişi başına kaç sayı düşerse okuyalım.
Müminin mümine edeceği dua kabul olurmuş, belkide Allah'ım içimizden birinin edeceği duaya karşılık dileğimizi kabul eder. Duanın gücüne inanan ve gerçekleşmesini istediği dileği bulunan arkadaşları bekliyorum.

4444 salat-ı tefriciye Duası...

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

Anlamı:
"Allâh’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtinca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."

Son düzenleme:
D dilbaz merhaba,
forumda aktıfım ama dua bolumunu dun gece gordum ve bende katılmak ıstıyorum.fakat gecmıs katılımlara baktım bırsey anlayamadım.
sırayla donusumlu mu kısılere okunuyor yoksa nasıl oluyor bılgım yok.Fakat bende olmak ısterım

Canım önce kaç kişi olacağız ona bakıcaz, sonra 4444 sayısını kişi sayısına böleceğiz ve kaç çıkarsa onu okuyacağız. Sırayla herkese okunacak, mesela önce sana okuduk 4444'ü tamamladık, sonra sıradaki arkadaşımıza geçeceğiz. Listeye yazdım adını...

anladım,tesekkur ederım

Evet arkadaşlar başka katılmak isteyen?

Sayımızı belirleyip bir an önce başlayalım...

Şimdilik üç kişiyiz, inşaallah yarına sayımız çoğalır ve hemen başlarız...

Sayımız belli olana kadar Salavatı Tefriciye hakkında biraz bilgi vereyim bende,

Salavat- şerifelerin pek çok olduğu bilinmektedir. Bir rivayete göre 4000, diğer bir rivayete göre ise 12.000 salavat-ı şerife vardır. Ancak bir çok İslam âlimi sıkıntıların giderilmesinde ve ihtiyaçların karşılanmasında en tesirli duanın Salati Tefriciye olduğu konusunda ittifak etmişlerdir.
Diğer adı salatı nariye olan salati tefriciye duasında geçen tefric kelimesinin Arapça'daki anlamı gam, tasa ve sıkıntılardan kurtulma, başarıya ulaşma, zafer anlamlarına gelmektedir. Salat-i tefriciye, yani sıkıntılardan kurtulmak için okunan salavatta, Peygamber Efendimize ve onun Âl ve Ashabına salavat getirilerek onların yüzü suyu hürmetine Cenab-ı Allah'tan dualarımızı kabul etmesi ve ihtiyaçlarımızı karşılayarak sıkıntılarımızı gidermesi istenir. Allahu Teâlâ insanlara ikram ve ihsanda bulunmak istediğinden dua etmemizi ve ondan talep etmemizi ister, bundan dolayı da isteme duygusu vermiştir. Bu duaya sabırla devam edildiğinde Allah er geç mutlaka cevap verecek ve sıkıntıları giderecektir.

Alıntıdır

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

Arkadaşlar umutsuz olmayın sakın, başka bir siteden aldığım bazı paylaşımları sunmak istiyorum. Uygulayıp duası kabul olanların mesajları;

AMARA 2009 –Ben sınavım için okumuştum 4 gün sürmüştü. Maşallah süphanallah o hızlada gerçekleşti duam. Dilerim RABBİM'den cümlemizin hayırlı dilekleri tez zamanda kabul olur.

ALPINAR Benim bir arkadaşımın uzun yıllarca çocukları olmuyordu. Doktorlar Allah"a kalmış ama olmaz gibi yorumlar yapmışlar. Arkadaşım diyor ki, 4444 Tefriciyeyi okuyorduk, bitirmeye az kalmıştı ki bebek haberini aldım. Doktorlar "mucize bu" demişler. Bu hergün görüştüğüm, saygı duyduğum bir arkadaşım.
Darısı hepimizin başına. İnşallah arkadaşlar, okuyun, içten okuyun, ben de okumaya başladım, tembellik ediyorum bu sıralar ama bitireceğim inşallah. Umut ediyorum ki, bitince çok güzel haberler alacağım ve sizinle paylaşacağım. : )

Lediarkadaşlar ben çocukken bu büyük duanın mucizesini gördüm bu duanın fazileti çok büyük kuşkusuz yapın eğer dileğiniz olmuyorsa da inanın rabbim hayırlısını vermiştir. şimdi bir dileğim için yapacağım sonuç olursa sizinle paylaşırım şimdiden dualarınız kabul olsun

PELİNCİM Annem ,işi için 3 Yıl önce okumuş ve okutturmuştu.Etkisini bir ay içerisinde görmüştü.Önemi çok büyük ve çok etkili bir salavattır...Selam ile..

HÜZÜNBAZ ben bundan 14 sene önce üniversite sınavına girmeden önce yengemle okumuştum.gerçi vahim bi öğrenci değildim ama mühendisliği kazandım.o niyet için okumuştum.ama benim öğrendiğim şuydu o zamanlar bu duayı çok hızlı bitirmeniz gerekiyor yani öyle 1 aya felan uzatmayın çünkü melekler siz bekliyor diye biliyorum.onları bekletmemek adına 1 haftada yada bir kaç günde bitiriseniz süper olur.hayırlı işleriniz için okuyun derim ben

SENNUR s.a. eşim krizden dolayı dükkanı satışa çıkarmıştı üstelik istanbul'a taşındık ve borç almış yürümüştü dükkanı devredemediği gibi işte bulamadı 3 ay sonra eşim 4444 salatı tefrice okumaya başladı ablamla beraber bir haftada okudular ve dua bittiği gün (biz taksitle bile sattmayı umut etmiyorduk)peşin parayla sattık ve eşim iş buldu .duamız yıldırım hızıyla kabül oldu. RABBİM sizlerinde dualarınızı kabül etsin.

ÖLÜMLÜ 2009 univ.bitirdim 2 yıl işsiz kaldım o 2 yıl boyunca gozumun yası hiç dinmedi 4444 selevat-ı tefriciyyeyi 2 defa okudum hamd-u senalar olsun işime girdim ALLAH o gunleri bir daha yasatmasın bana.almasın rızık kapımı benden

canım ben bu selavat-ı serif ile işe girdim hem de torpili olan binlerce kişi arasından torpili olmayan ben işe girdim...oku ilkinde olmazsa ikinci kez oku olmadı 3 sonra gor kendindeki degişiklikleri
ama okurken kendini efendimizin huzurunda hisseder gibi oku...aklından ona mesajını ilet oluyor rabbim isterse neler olur neler yeter ki sen iste

PİSAGOR arkadaşlar ben lise matematik öğretmeniyim bölümümden alım olmadıgı için çok üzülüyor ve ne yapacagımı bilemiyordum.4444 tefriciyeyi annemle beraber okumaya karar verdik ve okuduk. birden büyük bir alım yapıldı ve bende atandım. herkese tavsiye ederim

Merhaba canım, toplam 6 kişi olduk böyle olursa kişi başına 740 civarı salavat düşüyor. Sayı fazla olabilir ama az kişi olunca da sıra çabuk gelir. Ben öğlene kadar bekleyelim sonra sayımız artmazsa bile başlayalım diyorum. Diğer arkadaşlarımızda düşüncelerini paylaşırlarsa iyi olur. Beraber karar vermiş oluruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…