Diğer Kadınların Paylaşım Alanı

belki1gun

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
263
48
Merhaba arkadaşlar,
Hayatının bazı dönemlerinde, çevresinde bir çok aldatma ve aldatılma olayına tanık olmuş biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Umarım beni dinlersiniz:

Yaklaşık 5 sene önce bir tatil beldesine yakın akrabalarımızla tatil yapmaya gitmiştik. O yakın akrabamızın eşi (yani yengem) eşinin cep telefonunu karıştırdı ve bir telfon buldu. Annem ve ben yengemin yanındaydı. Yengem numarayı çevirdi ve bir kadın çıktı telefona. Yengem kadına eşinin nesi olduğunu sordu. Karşıdaki kadının sesi titriyordu. Kız arkadaşı olduğunu söyledi kadın. O zaman yengem onun evli olduğunu söyledi. Kadının sesindeki değişimleri sizin de duymanızı isterdim. Boğazında koca bir yumru vardı kadının. Yengeme baktım. Yengemin de koca bir yumru vardı. İkisinin de ses tonuna baktım. İkisinin de aynı kırılganlıkla titriyordu sesleri. İkisini de iki kuşa benzettim. Havalanmaya kalkacakken görünmeyen bir el tarafından yere yığılan bir serçeye... Yengem kadının adamın evdi olduğunu bilmediğini anlayınca ne tepki gösterebildi ne de tepkisiz kalabildi. Olduğu yere mıhlandı. Olduğu yere çöktü. Orada kaldı denir ya. Orada kaldı işte. Karşıdaki kadın ağlamaya başladı. Öyle ezilmişti ki yengeme yalvarıyordu. Hıçkırıklar arasında "Ben onu sevdim, ama yemin ederim bilmiyordum, affedin." diyordu. Sonra konuşma bitti, kıymamet koptu. Erkeğin iki kadına söylediği yalanlar da bir bir ortaya çıktı.

Ben bu topikte diğer kadınlar kendini ifade etsin istiyorum. Onlar konuşsun bu sefer. En azından ben kendi adıma soğuk kanlılıkla yardımcı olmaya çalışacağım.
Belki KK olarak bulunduğunuz bu gurur kırıcı durumdan nasıl kurtulacağınıza dair çözüm önerileri buluruz. Belki bir zehirli erkekten kurtarmış oluruz sizi.

Arkanıza bakmadan çekip gideceğiniz günü umut ederek hoşçakalın diyorum.
Sevgiyle ve en çok da hoşgörüyle...

şimdi ben buraya ne yazayım
böyle yapan erkekler suçlu tamam,
pekiiiii erkegin evli oldugunu bile bile devam edenlere nedenir onlarada yardımcı olcezmii
ve onlar kendilerini ne diye ifade etcek

bence bu basliga yorum yapabilecek kadin cok zor bulunur:1closedeyes:... ben ikinci kadinim diyecek kadin bilemiyorum mirmirmirmir

Devam etmemeleri için yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum, en azından ben kendi adıma. Biraz kibar olursak korkmadıkları için kendilerini ifade edebileceklerini düşünüyorum. Yani bu topiğin altına "Ama o karısını zaten sevmiyor." diyenler de çıkacaktır. Bu şekilde yorum yapanlara durumun böyle olmadığını, işin özünün sevgi olmadığını başka şeylerin olduğunu anlatacağız. Burada 1 kişiye yardımcı olsak, yargılamadan... Belki de bir çocuğun yaşamı değişir. Belki de bir kadının yaşamı değişir. Fena olmaz sanırım :)

bence bu basliga yorum yapabilecek kadin cok zor bulunur:1closedeyes:... ben ikinci kadinim diyecek kadin bilemiyorum mirmirmirmir

kuzuuum ne diyon sen hiç okumuyonmu:mymeka:
ben birine aşık oldum ama evli,ilk başta bilmiyodum sonradan ögrendim yada ben ayrılalım diyorum o bırakmıyo diyenleri

ne sacma sapan bi konu boyle,,ne yani buraya,evli adamla birlikte olan bi kadin yazacak,(hic sanmiyorum)ve o tabi cooook uzgun:roflol:ve tabikide bilmiyo adamin evli oldugunu:roflol:bizde uzulmemi dicez,,,git allasen,,,,,,,

ben hiç yazmıyım bari çünkü bu gibi konularda malesef hiiiiiiiiiiç kibarlıgım falan kalmıyoo
tek kadına karşı degül erkege karşıda yanlış anlaşılmasın yaniişakkıdı

kuzuuum ne diyon sen hiç okumuyonmu:mymeka:
ben birine aşık oldum ama evli,ilk başta bilmiyodum sonradan ögrendim yada ben ayrılalım diyorum o bırakmıyo diyenleri

"ben ayrilalim diyorum o birakmiyo" diyenleri de gormeyi cok isterim. nasil birakmiyo acaba merak ediyorum. baglamis mi yataga, elini eline japon yapistiricisiyla mi baglamis ne yapmis bir ogrenelim.

ne sacma sapan bi konu boyle,,ne yani buraya,evli adamla birlikte olan bi kadin yazacak,(hic sanmiyorum)ve o tabi cooook uzgun:roflol:ve tabikide bilmiyo adamin evli oldugunu:roflol:bizde uzulmemi dicez,,,git allasen,,,,,,,

elis bak yukarda ne yaziyor.

Lütfen topiği düzgün kullanalım. Bu topik "diğer kadınları yargılama, onlara hakaret etme topiği" değil. Öyle bir topic "2. kadınlar!!!!" ismiyle hal-i hazırda var. Tepkinizi orada dile getirebilirsiniz.

"ben ayrilalim diyorum o birakmiyo" diyenleri de gormeyi cok isterim. nasil birakmiyo acaba merak ediyorum. baglamis mi yataga, elini eline japon yapistiricisiyla mi baglamis ne yapmis bir ogrenelim.

orasını ben bilmem artıkın nasıl bırakmıyo yada bırakılmıyooooo
buraya yazan olursa sorarızz artıksengözlerimebaksanab

Sen bi sakin ol bakım sinirlenme....

Elis'im olay farklı arkadaş aslında kötü de düşünmemiş her ne kadar buraya yazı yazacak olan olur mu bilmiyorum...

Ama konu şöyle olsa belki daha da çok yardımcı olabilirdik, bu durumdan kurtulmak isteyen var mı? diye sorulabilirdi...

Zaten memnun olan sesini çıkarmaz diye düşünüyorum....

Evet bence de yazmalılar..
Biz de sinirlerimize hakim olup onları dinlemeliyiz..
Ne kadar başarılı oluruz orasını bilemem ama..
Mutlaka bunu başarmalı,öğrenmeli..
Ben psikoloji biliminin hala çözemediği konular olduğuna inanırım.. Yani belki yeni bir ışık yanar dünyamızda,yeni bir şey daha öğreniriz..
Geçen gece kapanan,2. kadın olduğunu iddia eden kadına sormuştum bir yanıt alamamıştım ben.. Bir kadın sevgilim dediği adamın evli olduğunu bile bile devam ettirmesiydi.. Anlayamamıştım.. Eşini,çocuğunu aldatan erkek yabancı bir kadına nasıl çekici gelir,o adama nasıl aşık olunur?
Belki bu soruların cevaplarını veren olur..

sen merak etme memnun olanlarda kendilerini haklı çıkarmak için yazar

Zaten memnun olan bunu sorun olarak görmez. Ben bunu sorun olarak görenler için açtım bu topiği. Neyse arkadaşlar alaycı davranışlarına devam etsinler. Herhalde insan ilişkilerinin eğitimini almışlar ki bu kadar kendilerinden emin yorum yapabiliyorlar.
Gülme efektlerine bakılacak olursa gerçekten eğleniyor bu hanfendiler. Eminim 2. kadın'lar da eğleniyordur böyle.

Son düzenleme:
Öyle birinin çıkıp ben evli biriyle birlikteyim demesi için
Önce burdan o cesareti alması lazım...
Açıklayıpta biz çullanırsak tabiki açıklamaz bu kişiler
O yüzden sakin lütfen
2. kadına tepkisi olanlar 2. kadınlar bölümünde döksünler kurtlarını öyle gelsinler:roflol:
Ben takip edicem sakince dinliycem o kişiyia.s hadi şimdi açıkla meçhul arkadaşyerimseniben

ben bu gece yatayım...
yarın gelir, tecrübelerimi paylaşırım...

2. Kadın!!! topiği kilitlendiği için tartışmanın buraya kaymamasını rica ediyorum.
Bırakalım Diğer Kadınlar konuşsun. Kendi adıma üslubum hiçbir zaman kürsüden olmayacak. Tabii günah keçisini gördüğü gibi "ayyy şirrret kadınnn, sen miydin şu 2. kadın. Dur senle bir dalga geçeyim de içimin yağları erisin" mantığında olanlar için bir garanti veremeyeceğim.

tamam bende çok sakinimmmmm

kuzuuu bak yukarda oldugu gibi gayet sakinim sengözlerimebaksanab

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…