Aile Planlaması diane35 ve pko teşhisi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

luckyones

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2014
1
0
26
yaklaşık bir ay önce pko teşhisi kondu ve üç ay diane35 kullanmam gerektiği söylendi. 17 yaşında 167 boyunda 54 kiloyum. acaba kilo yapar mı bu ilaç? tüylenmeye falan da tam olarak etkisini göre oldu mu? kullananlar yan etkilerini yazarsa mutlu olurum, teşekkürler.

Canım ben de pkoluyum 4 ay diane 35 kullandım. Bu ilaç kilo yapıyor deseler kullanmayacak mısın sağlık sonuçta
Kilo yapmıyor ama daha beterini yapma riski var bu ilacı kullanırken sigara içme uzun süre hareketsiz kalma uzun yolculuğa çıktığında bile arada yürü ayaklarını aç..Doktorum bana bunları söyledi
Ayrıca ağır da bir ilaç prospektusunu iyi oku bana adetlerimi düzene sokmak için vermişti soktu da..Ama yumurtlamasız adet gördürüyor 4.kutu bittikten sonra adet gördüm 15 gün sonra bir daha adet bir 15 gün sonra 1 daha adet gördüm bol bol yumurtladim ilaç bitince.. amacına ulaşmış oldu yani
Pkos tedavi etmezsen Tüylenme de yapar hormon dengeni bozabilir ilerde hamile kalmak istediğinde hemen olmaz bir çeşit infertilite ama en kolay tedavi edileni
Mesela hormon dengen bozulur da allah muhafaza FSH 25 in üstüne çıkarsa tüp bebek bile olmaz bu bilimsel gerçek
Tedavini takip etmelisin benden sana abla tavsiyesi

X