Aile Planlaması Diane-35 Hapını Kullanan Var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

tuuba_metin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2010
182
1
37
ben 10 aydır diane-35 hapını kullanıorum falan bnde kılo yapıo gogusumde sık sık acı hıssedıorum kullanan varmı varsa aynı şikayetlerı yaşıyolarmı? :2:

ben 10 aydır diane-35 hapını kullanıorum falan bnde kılo yapıo gogusumde sık sık acı hıssedıorum kullanan varmı varsa aynı şikayetlerı yaşıyolarmı? :2:

bende de kilo yapmıştı canım ve de göğüslerde hassasiyet..
sonra bıraktım..ginera içtim sonra.

bnde ilacımı değiştirmek istıorum doktorla konusucm bakalım bugun. cok sinirim bozuldu ilaca basladıgımdan beri 4 kilo aldım ve ınanılmaz derecde selülitlerim arttı ekstradan bısıde yemıorum kılomdan gectım selulıtlerım ıcınde cagre arıorum offf bayan olmak cok zor simdi yazz yada yasmın ılacın ı kullanmak istıorum

bugun doktorla gorustum dıane 35 ın dozajı cok fazlaymış bana yazz ı tavsıye ettı yan etkısı en az olan ılac buymus dianeden 4 tane kadı bıtsın 7 gn snra yazz a baslıcam baklımmm nası bı etkı bırakıck bnde deneyıp gorucm

ben de kullandım bi zamanlar kilo değilde varis oldu bacaklarımda,doğum kontrol ilaçlarının böyle bir yan etkisinin olduğunu biliyordum zaten,ilacı bıraktım. uzun zaman geçti,bebeğim var şimdi hayat şartlarıyla da iyice arttı varisler. pko luyum bu yüzden tekrar başlamak istiyorum doğum kontrol ilacına ama diane içmem sanırım yasmin falan..belki.doktor ne derse artık

bende uzun süre kullandim hicbir yan etkisini görmedim aksine faydasini görmüstüm cildimi cok güzellestirmisti:KK31:
etkileri kisiden kisiye degisiyor:KK16:

2005 den beri kullanıyorum arkadaşlar ama önümüzdeki 2 hafta içerisinde doktorum bunun yerine başka bir ilaç vereceğini söyledi... bakalım merakla bekliyorum. bende çok yan etki yok. zaten prospektüsü özel olarak okumam. okursam yan etkilerin her birini kendimde bulurum. pcos için verildi :) pcos u olan varsa oradaki sayfaya yeni ilaç ne oldu onu yazacağım.

bende kullanıyorum pko için 6 ay kullanıp 6 ay bırakıyorum .sorunda pek yaşamadım

Ben de kullanıyorum. Rabbime şükürler olsun kilo veriyorum ve cildimi de güzelleştiriyor. Bir de saç dökülmesi vardı, Elhamdülillah o da durdu. Benim hormonlar düzene giriyor sanırım:)İnşallah sizler de istediğiniz sağlığa kavuşursunuz. Amin.

bende pcoluyum.birde prolaktin hormonum yüksek olduğu için dostinex kullanmamı söyledi.prolaktin yüksekken hamile kalmak düşük bir ihtimal bile olsa hem koruması hemde polikistik overi tedavi etmesi için bunu verdi.iştahım kesildi.eskiden olsa deli gibi yerdim.şimdi hap içmeyecek olsam yemek aklıma gelmeyeck.bir yandan işime yarar belki de kilo veririm bu sebebiyetten.dozajı yüksekmiş diyorsunuz eğer dozajı yüksekse koruma düzeyi de mi yüksek oluyor.bilen varsa cevaplarsa sevinirim..şimdiden teşekkürler..

Özel mesaj atan arkadaşım,
Ben bu hapı saç dökülmesi için kullanmadım canım, yapılan testler sonucu hormonal sebeplerden dolayı doktor tavsiyesiyle kullanıyorum.
Allah'a sonsuz şükürler olsun ben yan etkisini değil de yararını gördüm, onu belirtmek istemiştim. Bünyeden bünyeye değişir, doktor kontrolü olmadan, sadece saç dökülmen için kullanmamalısın.
Hoşçakal:KK71:

Özel mesaj atan arkadaşım,
Ben bu hapı saç dökülmesi için kullanmadım canım, yapılan testler sonucu hormonal sebeplerden dolayı doktor tavsiyesiyle kullanıyorum.
Allah'a sonsuz şükürler olsun ben yan etkisini değil de yararını gördüm, onu belirtmek istemiştim. Bünyeden bünyeye değişir, doktor kontrolü olmadan, sadece saç dökülmen için kullanmamalısın.
Hoşçakal:KK71:

çok teşekkür ederim cvp için,Allah razı olsun,bakalım benimde yıllardır saç dökülmesi problemim var o yüzden kullanıyorum,bu birde doğum kontrol hapı ya bakalım şimdilik deniyorum,etkisine bakacam,teşekkürler tekrar

Bende pco için diane-35 ten 3 kutu kullandım, kilo aldım. Sonra bıraktım, kontrole de gitmedim. Çok şükür geçti sanki.
Şikayetlerim ortadan kalktı. Ancak tekrar ilaca başlayacak olsam sanırım bu diane-35 olmazdı.:92::92::92::92:

bende kullandım diana35'i ama herangi bi sorun yasamadım daha sonra yasmine gecti doktorum ama en az yan etkisi olan "yazz" en son onu kullandım doktoruna sorarsan oda fikir verir zaten

çok teşekkür ederim cvp için,Allah razı olsun,bakalım benimde yıllardır saç dökülmesi problemim var o yüzden kullanıyorum,bu birde doğum kontrol hapı ya bakalım şimdilik deniyorum,etkisine bakacam,teşekkürler tekrar

janım sen dıane 35 kullanarak sac dökülmesi probleminden ne zmn kurtuldun yani kaç ay kullandıktn sonra faydasını gördün.bende asırı derecede sac dmkülmesi var bu yüzden önje cildiyeye gttm hç bi kansızsız sdemir cinko eksklgi olmadını söyledi sonra kadın doguma gttm polifistik kis oldunu söyledi zt düzensiz adet oluyodum.diane 35 verdi 3 ay kullan gel dedi .3 aya daha yeni grdm ama sacımda henüz bi degişme yok cok dökülüo:KK43:sen faydasını kacıncı ayda görmeye basladın?

janım sen dıane 35 kullanarak sac dökülmesi probleminden ne zmn kurtuldun yani kaç ay kullandıktn sonra faydasını gördün.bende asırı derecede sac dmkülmesi var bu yüzden önje cildiyeye gttm hç bi kansızsız sdemir cinko eksklgi olmadını söyledi sonra kadın doguma gttm polifistik kis oldunu söyledi zt düzensiz adet oluyodum.diane 35 verdi 3 ay kullan gel dedi .3 aya daha yeni grdm ama sacımda henüz bi degişme yok cok dökülüo:KK43:sen faydasını kacıncı ayda görmeye basladın?

dıane 35 dogum kontrolden cok hormon ılacıdır ve polıkıstık over tarzı polıkıstık hastalarında kullanılır. Dırekt olarak sac dokulmesıne bır etkısı yoktur ve hormonlara etkı ettıgı ıcın en erken 3. Ya da 4. Aylarda hormonları duzenleyerek sacınızın dokulmesıne az da olsa etkı eder. Daha cok kıstlerı yok etmek duzenlı regl gormek ıcın kullanılır. Aynı zaman da 6 ay gıbı surede yuzdekı lekelenmelı gıderır.hıc bır sekılde doktor tavsıyesı olmadan kullanmamak gerekır ve de obur dogum kontrol haplarına gore koruyuculugu dusuktur. Bılgınız olsun..

yok janım bunu bana ztn doktorum verdi 3. aya yeni grdm ama saclarım hala ok dökülüyor inş düzelir ya:KK43:birde bişe merak ediorum tiroid den dolayı sac dökülürmüş eger öyle bişe olsaydı doktorum yaptıgı tahlillerde alarmıydı beni yönlendirirmiydi tiroid için endoktrin bölümüne

kızlar, bende diane35 6 aydır kullanıyorum. bende katı koyu adet kanaması var 2 aydır. geçmiyor. sizde hapı bırakmalımıyım. hafta sonu doktora da gidemiyorum.. çok telaşlandım. yardımcı olun lütfen.

X