Devlet hastanesinden bir doğum hikayesi

Arkadaşim Yaziyi Bizimle Paylaştiğin Için çok Teşekkür Ediyorum.ben Hamile Olmadan önce Israrla Sezeryan Istiyordum. Bebek Için Daha Rahat Olduğunu Düşünüyordum Hemde Açilmadan Korktuğum Için. Gerçekten çok Aydinlatan Bir Yazi..

hep çevremiz yüzünden böyle oldu canım bir ülkede (ülkeyi hatırlamıyorum) doğum yapan kadınlar asla anlatmazlarmış o ülkede yasakmış.Böylelikle insan neyle karşılaştığını bilmeden yatıyomuş öyle.Doğurup çıkıyomuş.Şimdi sağolsunlar öyle bi anlatıyolar ki.Kendileri zor bi doğum geçirmiş olabilir ama bu bizim geçerli olmayabilir.Velevki zor olmuş olsa bile sonunda kavuşacağımız bebişlerimizi için değer.O acıyı heyecanı bin kere çekmeye değer.öptüm canım :1hug:

hep çevremiz yüzünden böyle oldu canım bir ülkede (ülkeyi hatırlamıyorum) doğum yapan kadınlar asla anlatmazlarmış o ülkede yasakmış.Böylelikle insan neyle karşılaştığını bilmeden yatıyomuş öyle.Doğurup çıkıyomuş.Şimdi sağolsunlar öyle bi anlatıyolar ki.Kendileri zor bi doğum geçirmiş olabilir ama bu bizim geçerli olmayabilir.Velevki zor olmuş olsa bile sonunda kavuşacağımız bebişlerimizi için değer.O acıyı heyecanı bin kere çekmeye değer.öptüm canım :1hug:

KESİNLİKLE HAKLISIN DÜŞÜNMEYİ BIRAKIP O ACININ BİLE TADINI ÇIKARALIM. ÇÜNKÜ O ACIYI ANNELERDEN BAŞKALARI YAŞAYAMIYOR.:teytey:

harika bir yazı canım bunu bize taşıdığın için sana çok teşekkür ediyorum,işyerinde olmama rağmen inan gözyaşlarımı tutamıyorum,yavrumu ilk koklayacağım anı düşündükçe heyecana kapılıyorum,Allah yardımcımız olsun

gözümü kırpmadan okudum ve bir kez daha normal doğumdan yana olduğumu anladım
emeğine sağlık benim ilk bebeğim ve kendimi kadının yerine koydum
allah herkese kolay doğumlar nasip etsin

gözümü kırpmadan okudum ve bir kez daha normal doğumdan yana olduğumu anladım
emeğine sağlık benim ilk bebeğim ve kendimi kadının yerine koydum
allah herkese kolay doğumlar nasip etsin

benimde ilk gebeliğim canım benim . Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin ve sağlıklı tabi en önemlisi :1hug:

Selamlar herkese, Bu yazıyı yazan doktor aynı zamanda benim doktorum.Hamile kalmadan önce bazı muayeneler için jinekolog araştırmaya başlamıştım.Bir doktora gittim, hamile kalmak istediğimi söyledim, kontrolleri yaptı, elime yapılması gereken testleri sıkıştırdı, bunları yaptır getir diye emretti.Sigara kullanıyordum, şimdi hemen bırakıyorsun, alkol almayacaksın, saçlarını boyatmayacaksın, ve daha bir sürü emir.
Tamam hepimiz sağlıklı bir hamilelik geçirmek sağlıklı bebekler kucağımıza almak istiyoruz.Daha hamile kalmadan , sadece kalma düşüncesi içinde kontrole gittiğimde aldığım bu tepkiler, hamile psikolojisi içinde beni ne hale sokar diye düşündüm.
Arkasından yeni doktor araştırmaya başladım. Daha önce doğum yapan arkadaşlarımdan gittikleri doktorların nasıl davrandıklarını sordum.
Birkaç tanesi Hakan beyi tavsiye etti. Hele bi arkadaşım , ilk doğumunda kendi doktoru yokmuş hastanede,Hakan beyle ilk hastanede doğumda karşılaşmış, ama ona rağmen doktor onu sakinleştirerek sen normal nbir doğum yapacaksın, korkma diyerek onu rahatlatarak doğumunu yaptırmış.Bunları duyduktan sonra, o sırada adetimde gecikmede olmuştu, ondan randevu alarak kontrole gittim.Gerçekten herşey anlatıldığı gibiydi ve kendimi rahatlamış hissettim.İnşallah doğumu o yaptıracak.Herkese öyle bir doktor denke gelmesini isterim.İnsan hamile iken zaten ruhsal sorunlar yaşıyor, bir de o doktorların hamilelere karşı olan tavırları, zevk almamız gereken şeyleri, karabasana çeviriyor.İnşallah sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi alırız kucağımıza, normal doğumla.

Bu yazi 2008de yazilmis ama okurken cok duygulandim ben de oglumu 2008 de dogurmustum buna benzer hikayeyle dogumun ortasinda beni sezaryen a alin diye soylemistim bdbegim iri bebekti ama saglikla kucagima aldim dogumunu gordum sadece anne karninda kaka yapmisti o biraz problem oldu. Normal dogum cok guzel hisey hem de saglikli tum anne adaylarina tavsiye ederim

Benimde ilk hamileliğim ilk doğumum olacak Allah nasip ederse yazı çok güzel hem pozitif enerjiyle normal doğumun ne kadar güzel bişey oldugunu anlatıyor hemde cesaret veriyor. Fakat herkese bukadar sorumluluk sahibi ve anlayışlı sağlık personelleri düşmüyor gerekli bilgi ve destek verildiğinde her kadının normal doğumu başarabileceğine inanıyorum (sağlık durumuna bağlı olarak tabi bu değişebilir). Öyle ki görüp duyuyoruz ne ebeler ne doktorlar var psikolojik açıdan sancılı bi anne adayını ne hale sokuyolar doğum zorlaşıyor. Burda tamamen önce Allaha emanetiz Rabbim herkesi vicdanlı ve bu yazıda ki personeller gibi bir ekiple doğum yapmayı nasip etsin inş. :KK49:

çok güzel bir yazı. doktorun güveni ve sonunda normal doğum. insanın yaşamas ı gereken tecrübe sağlık sorunları olmadan sezeryan yapanların sayısı da artıyor. örneğin kilo iyi, çatı genişliği iyi, kalp atışları iyi, 3-4 günvakit var ama bazıları sezeryan yapıyor korktukları için.

X