Devlet hastanesinde Rahim filmi ve aşılama sürecim

dmlatc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
52
25
26
Merhaba, bu yazıda aşılama sürecimi detaylı anlatmak istiyorum. 1.5 yıllık evliyiz artık çocuk düşünmeye başladık kontrollerimizi yaptırdık eşimin ilk tahlilinde sperm sayısı düşük çıkarken 2. Tahlilde sayı normale dönmüştü. Bu süreçte yeme içmeye ve vitamin desteği almaya özen göstermeleri gerekiyor. Bende ise kendimi bildim bileli pcos var. Mayıs ayında tarlusal kullanıp regl oldum bittikten sonra devlet hastanesinde rahim filmi çektirdim (beklediğimden daha az acılı bi işlemdi ortalama 30 saniye kadar kasıklarımda bi ağrı hissettim o kadar). Rahim filmim temiz çıktı bi sonraki reglinin 3. Günü hastaneye çağırdılar. Yine tarlusal kullanıp gittim. 5 günlük bi ilaç verdiler klomen (sabah akşam kullandım) ilaç bitince 3. Gün sabahı ( yani tedavinin 8. Günü) ultrason için çağırıldım sağ yumurtalığım için 6 mm dedi sol tarafım biraz daha küçükmüş. Yarın sabah 10. Gün yani, tekrar ultrasona çağırıldım takip ile ilerleceğiz. 26 haziranda (reglinin 3. Gününde) tedaviye başladık bugün 4 temmuz tedavinin 9. Günü, Çok heyecanlıyım aynı zamanda umutsuzda. Bu yazıyı süreci benim gibi bilmeyenler için yazıyorum. Gün gün anlatacağım:)

Rahim filmini ne zaman cektırdınız adetın kaçıncı günü oluyor bir de her devlet hastanesınde bukunmuyırmus galıba

5 temmuz tedavinin 10.günü sağ ve sol tarafım 7-6 mm kalmış. Pazartesi tkr ultrasona gideceğim büyüme olmazsa tedaviyi durduracağını söyledi doktor.

Canım klomenle biraz yavaş büyüyor sanki yumurtan şimdiye 18mm felan olması gerekiyordu

Ben 17 mayısta etlik zübeyde hanım hastanesinde çektirdim. Reglim bitti 3 gün sonra çekim yaptılar
Merhaba bende pcos var bende pazartesi günü zübeyde hanım hastanesinde çekeceğim rahim filmi çok ağrı oldu mu kaç dk sürdü çekim

Merhaba bende pcos var bende pazartesi günü zübeyde hanım hastanesinde çekeceğim rahim filmi çok ağrı oldu mu kaç dk sürdü çekim
Yani ben çekim yapanlarla sohbet ettim konuştukça rahatladım. Ortalama 1.5-2 dk sürüyo bana tek tek yaptıklarını anlattılar bende rahat bıraktım kendimi. İlaç sırasında bi 30 saniye kadar kasıklarımda bi baskı ve ağrı hissettim o kadar. Bitti dediği anda ağrıyıda unutuyosunuz. Ben doktorun odasına koşarak gitmiştim öyle rahattım :) hiç bişey okumayın araştırmadan gidin. Ağrı ve işlem süresi herkesin aynı olmuyo çünkü :)

Nasıl yaptılar banada anlatır mısın çok korkuyorum ya pazartesi çekeceğim nasıl giriş yaptınız doktordan mı yoksa direk film çekme odasına mı gittiniz

Nasıl yaptılar banada anlatır mısın çok korkuyorum ya pazartesi çekeceğim nasıl giriş yaptınız doktordan mı yoksa direk film çekme odasına mı gittiniz
Önce doktorun odasına gittik ordan istek atıyolar. Başka bi binaya yönlendiriyolar sizi orda da giriş yaptırıp hsg önünde bekliyosunuz ilacınızla sesleniyolar zaten size. Acısız bi işlem değil ama sizi öldüren bi acı değil anlık regl ağrısı girmiş gibi hissediyosunuz. Dediğim gibi çok bakmayın yorumlara çünkü öldüm öldüm diyende var çok kötüydü mahvoldum diyende var. Benim hsg mi çeken doktorlar ne kadar rahattın diyip şaşırdılar koşa koşa çıktım ben. En fazla 30 saniye dayan o regli ağrısa biticek herşey :) geçmiş olsun şimdiden. Bende sabahtan orda olucam yumurtalar büyümüş mü diye ultrasona giricem :)

Öyle mi benim de saat 1 de randevum hsg, ilaç dediniz de hangi ilaç ağrı kesici mi bide beta hCG verdiniz mi bana beta hCG vermeniz lâzım dedi

Öyle mi benim de saat 1 de randevum hsg, ilaç dediniz de hangi ilaç ağrı kesici mi bide beta hCG verdiniz mi bana beta hCG vermeniz lâzım dedi
Evet 1 gün öncesinden kan istiyolar normalde. Acile gidip kan verin isterseniz. Rahim filmi için ilaç yazmış olması lazım size. Onu hsg ye giderken yanınızda götürmeniz gerekiyo ilaçla işlem yapılıyo çünkü

Yok ilaç verilmedi bana telefondan randevu aldım ben sadece yanında ağrı kesici getir bide beta vermen lazım onunda dışında bişey demedi ilacı nerde aldınız doktor mu verdi yada eczaneden mi alınıyor, bide sonucu hemen aldınız mı yoksa

Yani bana ağrı kesici, tarlusal bi de hsg için ilaç yazıp reçete verdiler. Sizi bilemedim. İlaçsız hsg çekiyolar mı onu da bilmiyorum.

Öyle mi, hsg girmeden önce o ilacı doktor mu verdi yoksa ilaçla çağırıyor dediniz ya
doktor hsg çektirin dediği zaman reçete vermiş olması gerekiyo ilaç için, sizde eczaneden temin edecektiniz. Ama bi gidin pazartesi size ne diyecekler bakalım

doktor hsg çektirin dediği zaman reçete vermiş olması gerekiyo ilaç için, sizde eczaneden temin edecektiniz. Ama bi gidin pazartesi size ne diyecekler bakalım
anladım canım teşekkürler bide o ilaç fiyattı neydi bide sonucu hemen aldınız mı cd şeklinde mi verildi

Ssk karşılıyodu sanırım az bi fark verdik sadece. Evet sonuç hemen çıkıyo. Hem e nabıza düşüyo hem de cd veriyolar
Tamamdır çok teşekkür ederim acaba ilacın ismi varmı sizde alırım diye bide p.tesi günü randevunuz kaçta tanışmış oluruz ilaç içinn erken geleceğim bir saat doktor yazarsa almak için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…