desteğe ihtiyacım var...

ilknurum_92

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
172
2
selam kızlar benim eski konularımı okuyanlar aslında bilir konuyu ama ben bugün ayrıntılı olarak içimi dökmet istiyorum size ama lütfen kimse kırıcı bi yorum yapmasın saygı çerçevesinde olsun herşey içimi dökmeye ihtiyacım var sadece yaşımı da sormayın boşuna yaşadıklarım yaşıma bakmadan geldi bana vardır herşeyde bi hayır Rabbim hepimizi güzelliklerle karşılaştırsın ..

evet konumuz benim nişanımın atılması istemediğim halde ..

yıl 2008 hayatımda2 yıllık bi ilişki vardı ve ondan kurtulmaya çalışıyordum serseri belalının tekiydi mart ayında bitirdim sonunda zor oldu ama bitirdim severek ayrıldım adam olmayacağını anladığım için ve annem istemediği için mart ayında bitirdim

aradan dört ya da beş ay geçti tesadüfen bi arkadaş ortamında tanıdım nişanlımı sadece 20 dk falan gördüm onu karşıma geçti oturdu kırmızı bi lekost vardı üstünde elinde cüzdanı ve telefonu ayrılmaz üçlüsü ilk bakışta etkilendim yalan söylemiyim yoksa bi bayan ilk defa gördüğü bi erkek karşısına oturduğu gibi bu çocuk hayatımda olsa nasıl olur diye düşünür mü bence hayır ve o an dedimki içimden ah dedim bu çocuk hayatımda olsa o kadar zorluk çektim eski sevgilimde ama bu beni götürür dedim ömrümün sonuna kadar neyse aradan bi kaç hafta geçti biz yine karşılaştık falan aynı zamanda onun arkadaşı ablama teklif etti ve başlamışlardıablamın yanına gittikçe sevgilisi ve o da oluyord bazen en yakın arkadaşlarmış zaten ama ben hala eski sevgilimi unutamamışım ve bundan da etkilendim böyle 1 buçuk ay falan geçti bazen karşılaştık bazen görmedik birbirimizi bu süreçte annemde gördü onu bi kaç kere hoşuna gitti efendiliği arkadaşlarıda iyi fala öyle neyse bi gün telefonum çaldı ablam arıyo işte böyle böyle bişey var senden hoşlanmış ne dersin diyo o da çok sevmişti onu hepsi sevmişti bende bişey demiyorum konuşuruz hayırlısı olsun dedim kapattık ertesi gün işteyim ablamın sevgilisi mesaj attı sana bişey diyecekmiş numaranı istiyo vereyim mi diye bende ver dedim mesaj attı ilk mesajı hala hafızamda neyse görüşmek istediğini belirtti tamam dedim iş çıkışı görüşelim mesaj atıyo işte biliyo musun ne konuşacağımızı falan diye ama ben umursamaz evet diyorum çıkınca konuşuruz falan :KK1:
ondan sonra çıktık aldı beni oturduk konuşmaya çalışıyo ama konuşamıyo işte böyle böyle diyo falan sonra dedim tamam yorma kendini ben anladım seni dedim hayırlısı olsun dedim ben zor bi zmaan geçiriyorum daha yeni ayrıldım sayılır ve hala peşimde dedim öyle o da dedi işte olursa ben ciddi başlamak istiyorum bundan sonra falan dedi bende tabi dedim öyle ondan sonra zaman verdik birbirimize tanımak için mesajlaştık arada yüzyüze konuştuk ama o eski sevgilim denilen kişi durmadan rahatsız etti biziyok ben kiseyle çıkamazmışım öyleymiş böyleymiş nişanlımın karşısına geçti kavgalar falan filan sonra baya rezillikler çıkardı ama sonunda kurtulmuştuk ondan ..
ve tarih 08.08.2008 o gün bi tuhaftım içim içime sığmıyo mesajlaşıyorduk evdeydim ben öyle konu nasıl geldiyse oraya geldi ve dedi ki benimle olur musun bende evet dedim ve başladı güzel hikayemiz çok mutluyduk hepimiz annemde biliyordu ve sevmişti onu ..
ama benim kafa karışıklığı devam ediyo eskiyi unutamamıştım ve işanlımda eskişehire okumaya gidecekti bendeki soğukluğun çok farkındaydı eskişehire gitmeden aklı burda kalacak o belalı da peşimde diye annemden izin alıp gümüş yüzük taktık ve gitti kasım ayında kurban bayramıydı geldi görüştük ve bana çok tuhafsın dedi artık bana bakarken gözlerinin içi parlıyo dedi bende dedim ben farkına vardım herşeyin öbürküyle ömür geçmeyeceğini biliyorum kafam karışıktı ama seni tanıdıkça bitti sen sadece benim mutlu olmamı istiyorsun ve bunun için herşeyi yapıyorsun dedim ben bunu anladım bundan bu değişim..

çok mutlu olmuştu artık herşey çok farklıydı.. :KK16:

ve birgün telefonun çaldı kötü olduğunu farkettim ama anlatamıyo bende üzüleceğim diye sonra öyle böyle anlattı babası dükkan açacakmış eskişehirden kesin dönüş yapmasını istediler bütün hayalleri yıkılmış döndü buraya yılbaşında 2009..

neyse şubatta açılışı yaptılar bi yandan ben onu toparlamaya uğraşıyorum falan bizimde o aralar ailevi sorunlarımız var ve ben karar vermiştim oturduk annemle konuştuk ben dedim anne ben okumayacağım ben çalışacağım ikizim okusun ben onun okumasını daha çok istiyorum dedim nişanlımda artık burdayım dedi ve askere gitmeyi düşünüyorum gitmeden söz nişan yapalım dedi..
annem düşündü taşındı onayladı..
ve haziran ayı gibi beni görmeye falan geldiler biz onlara gittik ardından
o muhteşem evlenme teklifi ben sadece zamanını bilmek istedim aynı giyinelim dedim bende süsleneyim sonra zamanı söyled, ona süpriz yaptım saçlarımı istediği gibi kestirdim ama onun süprizinin yanında hiç bu :KK16: aldı beni çok güzel bi restorana gittik herşey planlanmış güzel bi masa mumlar taşlar süslü şokum bu kadarını beklemiyorum sonra oturduk yemek tedik sohbet ettik kalkmaya yakın bi elimi yıkıyım dedi sonra çiçekle geldi yanıma oturdu orda söz bitti zaten çiçeği üstünde ki kartı okudum o soru vardı anlamlı bi şekilde ardından pat yüzük çıkardı hiç beklemiyordum vay be dedim baya birikim yapmışız rezil oldum o tepkimi verilir ama o yüzüğü almak için bi çok sevdiği şeyi sattı o yüzden çok değerliydi o yüzük bende ve o rüya gibi gün bitti artık tektaşım vardı onunla dolanıyordum mutluluk tavan zaten :KK16: ardından
söz tarihi belli oldu 05.07.2009 babam tuhaf adamdır sadece baba sıfatı olan biridir bende o bu hale getirdi bendeki bağları 4 kız ve bir annemdir bizim ailemiz aynı evde ama ayrıyız aslında neyse babamla annem konuşuyodu o zamanlar ve durumu zorla kabul etti söz günü geldi çattı ve isteme oldu babam verdi beni yüzüğüm takıldı çok mutluydum.. iki hafta sonra nişan olacak dedik ve babam bunu istemedi evde kıyametler koptu babam uhaf dedim ya kalsın orası anneme öyle bişey dedi ki o gün bitti annemde herşey ve o günden beri konuşmuyorlar ve huzuru böyle bulduk birazda olsa neyse 2 hafta sonraki nişan için alışverişe çıktık kayınvalidem hevesim kalmasın diye beğendiklerimi aldı hep sonra nişan günümüz geldi çok şaşkın ama mutluyduk babam nişanıma gelmedi annem vardı bitanem zaten ardından nişanı falan kestik bitti o günde ertesi gün kandildi bize geldi babamın elini öptü dengesiz babam nişana gelmiyo ama ertsi gün elini veriyo neyse aradan 1 ay geçti ve askerlik kağıdı geldi :KK14:
berbat haldeydim gidiyordu hergünümü beraber geçirdiğim adam gidiyodu 19.08.2009 gitti ağlamaktan perişan oldu bittim sokakta yürüyemedim karşıdan karşıya bile geçemedim bi boşluktaydım çok ağladım 1 ay sonra topladım kendimi tabi onun her geliş gidişi yıktı beni ve uzatmıyım bu dönemi yıl 2010 oldu biz nişanlımla gayet mutluyuz ama ben parça parçayım kendi ailem kayınvalidemler nişanlım hepsine yetişmeye iligilenmeye çalışıyorum kime sorsanız onunla ilgilenmiyorum ailem diyo nişanlınla kayınvaliden oldu hayatın nişanlım diyo ben uzaktayım bana vakit ayırmıyorsun neyse askerlik çok mahvetti bizi 1 yıl hiç kavga etmeyen tartışmayan biz askerde çok kavga ettik erkek tarafı aileme gelmedi onu yaptı bunu yaptı başladı 2010 nun yazında olaylar annem bi kere uyardı bunları bunları yapmıyorsunuz yapın dedi yoksa bu iş biter dedi güzelce anlattı ama yapmadılar kayınvalidem eşine bişe söylemeiş adamın bişeyden haberi yok zaten beni çok severdi sağolsun neyse nişanlımın gelmesine az kalmıştı ama annem ailesine ve ona karşı çok soğudu hissediyordum pek anlamıyordum niye ama öyleydi annem bişey derdi onu yaptırıdım nişanlıma bu sefer kızardı böyle böyle niye olmadı diye hep ben nişanlımı yönlerdirdim öyle yap böyle yap diye neyse bitanem geliyordu ne olursa olsun mutluydum ve 14.10.2010 da geldi o kadar mutluydum ki 15 ay bekledim canım çıka çıka çok yorulmuştum herşeyle uğraşmaktan kahramanım dönmüştü arık mutlu olacaktık :KK14:
geldi bayramı atlattık ve pazartesi ikimizde işe başladık annemin gerginliği devam ediyordu üzülüyordum çok hemde çok :KK14: :KK14: :KK14:

sadece 4 ay geçti 2011 mart ayının sonuydu galiba hatırlamak bile istemiyorum annem bi akşam beni aldı karşısına kızım olmuyo dedi bak ben uzun zamandır izliyorum ama düzelmiyo dedi onlar kız tarafı oldu biz erkek tarafı dedi ben nişanı atıyorum dedi :KK14:
anne dedi tamam yapma ama şimdi bende bi kafamda oturtayım zaman ver göreyim bitirelim o zaman varsa bişey..
askerden geldikten sonra düzelmşiti herşey ikimizde çalışıyorduk geleceğimizi kuruyorduk çok mutluyduk ve askerlik dışında benim nişanlım beni hiç üzmedi ..
ama annem dinlemedi ertesi akşam bi kavga koptu hala ne bekliyorsun dedi ben yolluyorum dedi çıkar üzklerini dedi koptum o an çok kötü hemde yüzüklerimi çıkarmak çok zor oldu çook:KK14: :KK14:
neyse bohça gitti apar topar ve annem benimle ilk konuştuğunda nişanlıma dedim ki sorunlarımız ama şu an işim çok yoğun biliyorsun ben seninle konuşacağım dedim ama annem fırsat vermedi gitti herşey o da yıkıldı bende bohça gidince anladılar nişanın atıldığını babası babamı aradı konuştular falan o akşam sonra ertesi gün babama gitmiş konuşmuş her gün ama bu arada babam söylemiyo bunu annem gelmediler diyo isteseler gelirlerdi diyo ama herkes şokta biliyorum annem o kadar sert ki korktular bence neyse babam onlara bitti dedi bana sen istiyosan olacak dedi ikili oynadı zaten güvenmiyorum ona umrumda olmadı
annem dedi nişanı ben yapdım bana geleceklerdi dedi ben bişey diyemiyorum nişanlıma ailesi kesinlikle gitmeyeceksin görüşmeyeceksin demiş sonra babamın onları oyaladıklarını anladılar geldiler konuşmaya ama olumsuz annem güzelce konuştu ve bitti dedi ben ölüyorum ağlamaktan ama
sonra aradan 3 hafta geçti yine geldiler annem bu sefer çok kararlı bitti dedi ve bu konuyla gelmeyin artık dedi ..
ben annemle konuşuyorum annem haklısın diyorum ama bak düzelmiştir anlamışlardır nişanı tak demiyorum zaman ver görelim diyorum ama yok bitti diyo günlerce saatlerce ağladım yok yok nişanlım geldi sonra anneme ama annem zaten geç geldiği için kızmıştı umrunda olmadı yine ağladım anneme ama yok nişanlım da dedi ne olsa olamayacak annen karalı dedi öyle ve şimdi yurtdışına gidecek galiba ve ben dayanamıyorum gitmesin istiyoru kaçmak aklımda yok annem beni kesinlikle affetmez eminim cenazeme bile aldırmam kaçarsan dedi..
annem haklıdır bişey dimiyorum görmüştür bişeyleri ama izin verseydi bende görseydi bişey varsa böyle çk canı acıyo çok özlüyorum hiç bi kötülük yapmadı bana biz mutlu olacaktık erkek tarafı benim istediğim gibi buzdolabı fırın tv çamaşır makinası takı setini falan almıştı ne umutlar heyecanlar yaşadık biriktirdik.. :KK14: :KK14: :KK14:
düşünüyorum gelselerdi hep annemi bıktırana kadar sadece 2 kere geldiler ama annemin fikri değişmezdi biliyorum..
ve onlarında kendilerine göre ağırlıkları var ne bileyim öyle bugün nişan atılalı 2 ay falan oluyo onlar umudumuz var diye yollamamışlardı bohçayı ve bugün eve geldiğimde bohça geri gelmişti ..
berbat haldeyim ssevdiğim adam gidiyo kimseyi üzmek istemedim hiç uzaklaşmaya ihtiyacım var ona bile imkanım yok iş yerinde hem ağlayıp hem çalışıyorum :KK14:
umutlarım hayallerim yıkıldı çok özlüyorum onu sıcaklığını benimle ilgilenmesini herşeyini..
ne olursa olsun Rabbim hayırlısını versin tabiki belki böylesi daha iyi olacak ama içimi dökmek istedim onun gitmesini istemiyorum ve inanamıyorumda gideceğine..
annemi ikna edemiyorum ve şu an sadece yabancı ilmediğim birine sarılıp ağlamk istiyorum.. gözlerim aylardır ağlamaktan mahvoldu zaten ailemde üzülüyoonlarda benim iyiliğimi düşündükleri için yaptılar ama öyle işte ne olursa olsun seviyorum ve canım acıyo..

okuduğunuz için teşekkür ederim kırıcı yorum yapmayın kaldıramam bu halde malesef çok uzun oldu k.bakmayın samimi yorumlarınıza ihtiyacım var..

canım hatırlıyorum ben seni okumuştum konunu daha önceden...
tatlım öncelikle Allah yardımcın olsun ama sen de çok fazla ailene söz hakkı tanımışsın..
ne demek senin parmağından yüzüğü almak falan...
tamam anlıyorum bu işlerde ne kadar aşık olup sevsen de ailelerin dedikleri önde gidiyor
canım bol bol dua et Rabbime hep hayırlısını iste
ama inanıyorsan ki bu çocuk senin geleceğin böyle boş boş oturup ağlamakla eline bişi geçmez...
konuş nişanlınla sürekli onu ne kadar çok sevdiğini anlat
o da gelsin annenin yanına 1 kere kovulursa 3 kere 5 kere gelsin ne var ki
tamam zor bişi ama olsun tatlım yaaa
siz mutluluğu bulmuşken bu kadar kolay değil ki yıkmak
hem ailesinin iyi olmadığını ilgisiz olduğunu düşünüyordunuz da bu zamana kadar neredeydi anneniz
hem sizin başlama sebebiniz olmuş...
inanıyorsan nişanlının sevgisine ve insanlığına bırakma derim ne yap ne et aradaki bağı koparma sen...
anneni ikna etmey çalış dualar et kalbi yumuşasın
Allah yardımcın olsun tatlım yaaa...
benim bir arkadaşım vardı annesi sevdiğine vermek istemiyordu sırf memleketlimiz değil diye
kız o kadar kararlı durdu ki maşallah
ortalığı yıktı seviyorum kaçarım işte diye
annesi geceleri kapıda nöbet tutuyordu
arkadaşım da diyordu kaçacağımdan değil de gözleri kararlılığımı anlasınlar diye söylüyorum diyordu
eve gelenlere falan benden size hayır gelmez benim gönlümde başkası varken evlenmicem diyordu
emin ol ki ne eziyetler çekti
dünyası güllük gülistanlık değildi ama kazandı şimdi sevgisini
sevdiği adamla nişanlı
annesi sonunda yumuşadı...
bence zor tatlım ama bu kadar çabuk yumuşama ellerine verme ipleri
hayat senin bir yerde
Rabbim yardımcın olsun...
bolca dua et annenin yüzüne falan üfle çaktırmadan kalbi yumuşar inşallah....

bide neden kaçıyo bu kızlar diyolar
bi aile tamam evladının mutluluğunu ister ama herşeyde olucana varır
annelik yada babalık bişeyi yıkmak değil yapmaktır sen yine kızının yanında ol çok kızıyorum bu düşüncede insanlara
canım sen nişanlından eminsen okadar da seviyorum diyosun valla yanlış bişey söylemek istemem ama ben mutlu olucaksam sonradan vah vah diyemem gün geliyo annene babanada ağır geliyosun giderdim sevdiğimin arkasından

canım hatırlıyorum ben seni okumuştum konunu daha önceden...
tatlım öncelikle Allah yardımcın olsun ama sen de çok fazla ailene söz hakkı tanımışsın..
ne demek senin parmağından yüzüğü almak falan...
tamam anlıyorum bu işlerde ne kadar aşık olup sevsen de ailelerin dedikleri önde gidiyor
canım bol bol dua et Rabbime hep hayırlısını iste
ama inanıyorsan ki bu çocuk senin geleceğin böyle boş boş oturup ağlamakla eline bişi geçmez...
konuş nişanlınla sürekli onu ne kadar çok sevdiğini anlat
o da gelsin annenin yanına 1 kere kovulursa 3 kere 5 kere gelsin ne var ki
tamam zor bişi ama olsun tatlım yaaa
siz mutluluğu bulmuşken bu kadar kolay değil ki yıkmak
hem ailesinin iyi olmadığını ilgisiz olduğunu düşünüyordunuz da bu zamana kadar neredeydi anneniz
hem sizin başlama sebebiniz olmuş...
inanıyorsan nişanlının sevgisine ve insanlığına bırakma derim ne yap ne et aradaki bağı koparma sen...
anneni ikna etmey çalış dualar et kalbi yumuşasın
Allah yardımcın olsun tatlım yaaa...
benim bir arkadaşım vardı annesi sevdiğine vermek istemiyordu sırf memleketlimiz değil diye
kız o kadar kararlı durdu ki maşallah
ortalığı yıktı seviyorum kaçarım işte diye
annesi geceleri kapıda nöbet tutuyordu
arkadaşım da diyordu kaçacağımdan değil de gözleri kararlılığımı anlasınlar diye söylüyorum diyordu
eve gelenlere falan benden size hayır gelmez benim gönlümde başkası varken evlenmicem diyordu
emin ol ki ne eziyetler çekti
dünyası güllük gülistanlık değildi ama kazandı şimdi sevgisini
sevdiği adamla nişanlı
annesi sonunda yumuşadı...
bence zor tatlım ama bu kadar çabuk yumuşama ellerine verme ipleri
hayat senin bir yerde
Rabbim yardımcın olsun...
bolca dua et annenin yüzüne falan üfle çaktırmadan kalbi yumuşar inşallah....

Allah razı olsun canım çok güzel yazmışın..
anneme karşı çıkmak yoktur bizde annem çok kararlı ve çok ince düşünen biri annemi sçlamıyorum onu üzmeye hakkım yok onun hakkını da ödeyemem..
ben kaçmak içinde gözleii korkutmayı denedim ama yok yine de hayır dedi hatta gideceksen söyle eşyalarını topla öyle git dedi bana diğerini yaşatma dedi affetmem seni kesinlikle dedi ve affetmez buna eminim..
nişanlıma dedim gel tekrar hep gel nasıl geleyim diyo düzelmeyecek diyo olsun diyorum gel ama gelmiyo ikimizde o kadar gerginiz ki anlamıyoruz birbirimiz öyle işte
dua ediyorum nişanlımı seviyorum ve güveniyorum o kadar zorki iki yabancı gibi olmak şimdi..
anneme dedim evlenmem bi daha mutlu olamam dedim yok yok yok yani sesimi çıkarsam da değişmez biliyorum şimdi üzül ilerde mutlu olacaksin diyo :KK14:
en çok kaldıramadığım nişanlım gidecek dayanamam buna ben hiç sorunum olmadı onunla desem ki zamanında bunları yaptı desem o da yok yani yok üzmedi hep mutluyduk arda tartıştık konuştuk hallettik mutluyduk ya
çok bişey istemedik..

Allah razı olsun canım çok güzel yazmışın..
anneme karşı çıkmak yoktur bizde annem çok kararlı ve çok ince düşünen biri annemi sçlamıyorum onu üzmeye hakkım yok onun hakkını da ödeyemem..
ben kaçmak içinde gözleii korkutmayı denedim ama yok yine de hayır dedi hatta gideceksen söyle eşyalarını topla öyle git dedi bana diğerini yaşatma dedi affetmem seni kesinlikle dedi ve affetmez buna eminim..
nişanlıma dedim gel tekrar hep gel nasıl geleyim diyo düzelmeyecek diyo olsun diyorum gel ama gelmiyo ikimizde o kadar gerginiz ki anlamıyoruz birbirimiz öyle işte
dua ediyorum nişanlımı seviyorum ve güveniyorum o kadar zorki iki yabancı gibi olmak şimdi..
anneme dedim evlenmem bi daha mutlu olamam dedim yok yok yok yani sesimi çıkarsam da değişmez biliyorum şimdi üzül ilerde mutlu olacaksin diyo :KK14:
en çok kaldıramadığım nişanlım gidecek dayanamam buna ben hiç sorunum olmadı onunla desem ki zamanında bunları yaptı desem o da yok yani yok üzmedi hep mutluyduk arda tartıştık konuştuk hallettik mutluyduk ya
çok bişey istemedik..

canım sen bu altını çizdiğim kelime yüzünden annene karşı kararlı duramıyorssun gibi geldi bana yanlış anlama ama kararlı olmaya çalışsan da bu düşüncenin ezikliğiyle yaklaşıyorsun gibi annene
hadi sen pek bişi diyemiyorsun da nişanlın niye ısrar edip üzerine düşmüyor
hadi onun ailesi de gurur yapıyor gelmek istemiyor olabilir anlarım da nişanlın çıksın çıksın gelsin annenin babbanın elini öpsün ne var ki mutluluk kolay mı bulunuyor yurtdışına kaçıp gidince daha mı mutlu olacak
beyninin duygularını hayatını da burada mı bırakıp gidecek yazık size yaaa...
ay çok üzülüyorum etrafımda birbirini sevip de kavuşamayan insanlar görünce
ama tatlım senin elinden şu anda sadece dua etmek gelir...
bol bol dua et
Rabbime sığın eğer hakkında hayırlı bir insansa
annenler çatlasa da patlasa da istemiyoruz diye Rabbim bir yerden bir sebep çıkarır elbet...
dua et canımmmm...

Dua, dua, eller karıncalanmış;
Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış.
Gözyaşı bir tarla, hep yoncalanmış...
Bir soluk, bir tütsü, bir uçan buğu;
İplik ki, incecik, örer boşluğu
(Necip Fazıl Kısakürek)

Son düzenleme:
Eger yasin cok kucukse ve ailen senin yerine karar veriyorsa,keske bastan senin iliskini onaylamasalardi da iliskiniz bu kadar ilerlemeseydi.Yok yasin kucuk degil diyorsaniz zorla yuzugu cikartmak bi ilginc.Bilemiyorum anneniz nelerini gordu, bi bildigi vardir elbet ama..Iyi kabullenmissin

Bu arada ben bu esya mevzularinda iki aile arasinda olan surtusmeleri cok yersiz ve ilginc buluyorum.
Bi bayan olarak senin yada annenin hayalleri vardir ama ''sunu yapmazsaniz bu is biter'' denilirse o is zaten biter, devam etse de saygi kalmaz.Alinacak esyalar daha kiymetli ise sevdiginiz kisiden buda sizin tercihiniz

Hakkinizda hayirlisi

canım sen bu altını çizdiğim kelime yüzünden annene karşı kararlı duramıyorssun gibi geldi bana yanlış anlama ama kararlı olmaya çalışsan da bu düşüncenin ezikliğiyle yaklaşıyorsun gibi annene
hadi sen pek bişi diyemiyorsun da nişanlın niye ısrar edip üzerine düşmüyor
hadi onun ailesi de gurur yapıyor gelmek istemiyor olabilir anlarım da nişanlın çıksın çıksın gelsin annenin babbanın elini öpsün ne var ki mutluluk kolay mı bulunuyor yurtdışına kaçıp gidince daha mı mutlu olacak
beyninin duygularını hayatını da burada mı bırakıp gidecek yazık size yaaa...
ay çok üzülüyorum etrafımda birbirini sevip de kavuşamayan insanlar görünce
ama tatlım senin elinden şu anda sadece dua etmek gelir...
bol bol dua et
Rabbime sığın eğer hakkında hayırlı bir insansa
annenler çatlasa da patlasa da istemiyoruz diye Rabbim bir yerden bir sebep çıkarır elbet...
dua et canımmmm...

Dua, dua, eller karıncalanmış;
Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış.
Gözyaşı bir tarla, hep yoncalanmış...
Bir soluk, bir tütsü, bir uçan buğu;
İplik ki, incecik, örer boşluğu
(Necip Fazıl Kısakürek)

sağol canım ama yeterince kararlı durdum yok bana mısın demiyo o da üzülüyo halime ama demiyo ..
evet tek çare dua bende Rabbime sığındı hep dua ediyorum hayırlıysa olur inşallah Rabbimin vardır bi bildiği eğer nasipse 5 yıl sonra olur yine olur ama şu an ki acım anlatılamaz..
sağol çok güzel yazmışsın eline sağlık gerçekten..

durumuna çok üzüldüm canım senin nişanlınla sorunun yok evlenecek olanda sizsiniz ama aileler bir şeylerden anlaşamadı diye nişanı atıyorlar...ama SİZ anlaşıyorsunuz bir evlilikte tabi ailelerde önemlidir ama önce SİZ önemlisiniz...annenin sert olduğunu söylemişsin Allaha hep dua et hakkında hayırlısını iste zaten o senin nasibinse sonunda birleşirsiniz...yalnız mücadele edin sevgiline de söyle pes ederseniz zaten olmaz zaten aileninde isteği bu pes edip kabullenmeniz,ama siz mücadele edin hiç bıkmadan usanmadan sevginiz için savaşıp bol bol dua edin...

Durduk yere mutluluğunuz bozulmuş resmen.Tamam anneni dinle o tecrübeli senden ama daha yüzüğü atma sebebiniz bile yok anneniz olmaz dedi diye yüzük mü atılır;erkek tarafı çok mu ilgisizdi ki ailenize karşı hiç mi arayıp sormadılar?
Ayrıca babanıza da çok kızdım,insan kızının nişanında tavır yapar mı hiç nişana gitmemezlik yapar mı.
Sonradan keşke dememek için durdurun nişanlınızı,alın ailenizi karşınıza konuşun

Eger yasin cok kucukse ve ailen senin yerine karar veriyorsa,keske bastan senin iliskini onaylamasalardi da iliskiniz bu kadar ilerlemeseydi.Yok yasin kucuk degil diyorsaniz zorla yuzugu cikartmak bi ilginc.Bilemiyorum anneniz nelerini gordu, bi bildigi vardir elbet ama..Iyi kabullenmissin

Bu arada ben bu esya mevzularinda iki aile arasinda olan surtusmeleri cok yersiz ve ilginc buluyorum.
Bi bayan olarak senin yada annenin hayalleri vardir ama ''sunu yapmazsaniz bu is biter'' denilirse o is zaten biter, devam etse de saygi kalmaz.Alinacak esyalar daha kiymetli ise sevdiginiz kisiden buda sizin tercihiniz

Hakkinizda hayirlisi

bitmesini nedeni kesinlikle eşya değil hiç bi zaman konu bile olmadı annemin düşüncesi erkek tarafı görevini yapmadı bu ve nişanlım babama çok gitmemiş askerden sonra konuşmaları falan değişmiş
ya dedim o da genç hata yapar hele askerden sonra alışana kadar zorlandı ama ne desem onları koruyo oluyorum öyle..

ve annem bi kere uyardı hani bunları bunları düzeltin hani gelip gitmiyorsunuz da dedi anlattı güzelce 10 ay önce falan değişmediler diyo ondan sonrada izledim diyo olmuyo dedi ve bitti :KK14:

durumuna çok üzüldüm canım senin nişanlınla sorunun yok evlenecek olanda sizsiniz ama aileler bir şeylerden anlaşamadı diye nişanı atıyorlar...ama SİZ anlaşıyorsunuz bir evlilikte tabi ailelerde önemlidir ama önce SİZ önemlisiniz...annenin sert olduğunu söylemişsin Allaha hep dua et hakkında hayırlısını iste zaten o senin nasibinse sonunda birleşirsiniz...yalnız mücadele edin sevgiline de söyle pes ederseniz zaten olmaz zaten aileninde isteği bu pes edip kabullenmeniz,ama siz mücadele edin hiç bıkmadan usanmadan sevginiz için savaşıp bol bol dua edin...

haklısın sağol canım ama nişanlım olmayacak ne yapsam olmuyo diyo gelme dedi diyo nasıl gideyim diyo onunla görüştüğümüde kimse bilmiyo zaten :KK43:

öyle nasipse olur zaten yine ama yıkıldım şu an o kadar ay onu bekledim herşey düzeldi dedim ama pat bitti..

Durduk yere mutluluğunuz bozulmuş resmen.Tamam anneni dinle o tecrübeli senden ama daha yüzüğü atma sebebiniz bile yok anneniz olmaz dedi diye yüzük mü atılır;erkek tarafı çok mu ilgisizdi ki ailenize karşı hiç mi arayıp sormadılar?
Ayrıca babanıza da çok kızdım,insan kızının nişanında tavır yapar mı hiç nişana gitmemezlik yapar mı.
Sonradan keşke dememek için durdurun nişanlınızı,alın ailenizi karşınıza konuşun

aslında ailesi benimle çok ilgilendi aradı sordu hep ama babama gitmediler bize gelmediler ve kayınvalidem patavatsız annemi o da çok bunalttı öyle nişanlıma gel beraber konuşalım desem galiba ben cesaret edemem bilmiyorum düşünün ben annemden bu kadar çekinip korkuyorum onlar nasıl çekiniyorlardır..

haklısın sağol canım ama nişanlım olmayacak ne yapsam olmuyo diyo gelme dedi diyo nasıl gideyim diyo onunla görüştüğümüde kimse bilmiyo zaten :KK43:

öyle nasipse olur zaten yine ama yıkıldım şu an o kadar ay onu bekledim herşey düzeldi dedim ama pat bitti..

nişanlında eğer senin kadar istiyorsa ilişkinizi annen gelme dese bile gelir yani eğer gelmek çözüm olacaksa gelmeli....ama yine de ben gelemem,yapamam,edemem...vs. derse zaten senin kadar istemiyordur canım o zaman da çok üzülme...

bide neden kaçıyo bu kızlar diyolar
bi aile tamam evladının mutluluğunu ister ama herşeyde olucana varır
annelik yada babalık bişeyi yıkmak değil yapmaktır sen yine kızının yanında ol çok kızıyorum bu düşüncede insanlara
canım sen nişanlından eminsen okadar da seviyorum diyosun valla yanlış bişey söylemek istemem ama ben mutlu olucaksam sonradan vah vah diyemem gün geliyo annene babanada ağır geliyosun giderdim sevdiğimin arkasından

ah canım onu vebaliyle ömür mü geçer annem cenazeme bile aldırmam seni diyo ki yapar bu konuda bu kadar karalı kaçarsam affetmez beni eminim buna çok hemde
nişanlıma güvenim sonsuz beni mutlu eder eminim ama annem ikna olmadan olmaz bu iş o nasıl ikna olacak onu hiç bilmiyorum işte ..

nişanlında eğer senin kadar istiyorsa ilişkinizi annen gelme dese bile gelir yani eğer gelmek çözüm olacaksa gelmeli....ama yine de ben gelemem,yapamam,edemem...vs. derse zaten senin kadar istemiyordur canım o zaman da çok üzülme...

yok hiç bi zaman gelemem yapamam demedi sadece annemin kararlılığı karşısında gelmesinin de çözüm olmayacağının farkında bende farkındayım gelmesi değiştirmeyecek ama hala zorluyorum belki kabul eder diye ama yok annen çok kararlı görüyorsun diyo bu konuyla gelmeyin dedi diyo o evde o kadar bayan var pat diye durmadan nasıl gelinsin diyo..

yok hiç bi zaman gelemem yapamam demedi sadece annemin kararlılığı karşısında gelmesinin de çözüm olmayacağının farkında bende farkındayım gelmesi değiştirmeyecek ama hala zorluyorum belki kabul eder diye ama yok annen çok kararlı görüyorsun diyo bu konuyla gelmeyin dedi diyo o evde o kadar bayan var pat diye durmadan nasıl gelinsin diyo..

anladım canım...ne diyeceğimi bilemedim valla...ama burda geçinecek olan sizisiniz ya... tamam ortada çook büyük sorunlar olsa neyse ama bu ilgisizlik aşılamıyacak bir şey değil sonuçta.hem herkesin karakteri farklıdır belki onlara göre ilgiliydiler ama bu ilgi annenize az geldi sonuçta herkes aynı olamaz burda devreye karşılıklı anlayışlı olmak girmeli sizde böyle anlatın annenize...

canım çok üzüldüm durumunaya bana çok ilginç geldi annenin buderece istememesi karşı çıkması tamam haklısın annene karşı gelemezsin ilişkiniz iyidir kuvvetlidir hakkı vardır ama bu senin hayatın be gülüm bak ağlıyosun yazık gözyaşlarına senin en doğal hakkın sevdiğin adamla beraber olmk istemen tabi yaşını bilemeiorum küçüksen farklı olur ama annenin karşı tarafdan ilgi görmediği için böyle yapması çok ilginç ve yanlış ilgi görmüorsa o da göstermesin yüzük atmak sana kalmış bişey çok yanlış zorla attırması hem karşı tarafla zaten yakın olmasın ailen. arada herzaman resmiyet ve uzaklık saygıyı getirir ara açılmaz yakın olmak bazı şeylerin tadını zaten bozuyor.nişanlının da gururu var nereye kadar gelebilir bence sen önce annenin tutumunu değiştir yani bu sadece bu aileye karşı değil ilerde gelecekde evlendiğinde de karşı tarafadan ilgi beklemesin hep uzak olsun tadıyla ama dediğim gibi önce annenle konuş sonra nişanlın gelsin yada birileri gelsin yinede hayırlısı canım hakkında

X