Dertler derya olmuş bende bir sandal🙄

Ay bu yorum beni bayağı bir üzdü nedense

Eşin değişir mi sence? Tabir yerindeyse ağzından girip burnundan çıkarak seni evliliğe ikna eden eşin senin için değişmemiş, sen niye değiştin ablacım?
Niye karakterinden ödün verdin? Neye kızıyorum biliyor musun? Genç kızlarımız eşlerinin yaptığının binde birini aileleri yapsa isyan edip benim karakterim bu deyip dünyayı ayağa kaldırırken, eşlerinin her dediğine he diyorlar, insan evliliği için fedakarlık yapar, yeri gelir ödün de verir ama karakterini kimsenin avuçlarının içine bırakmaz.

Başkalarının karıları gibi tarlada,tekstilde zorlu yasam şartları altında kıt kanaat geçinmeye çalışsaydın bu cümleleri bana kullanmazdın dedi.
Ben başkasının karısıyım ve hayatım şöyle; herkese eşit mesafede olduğum İçin kimse benim hayatıma giremez. Ayda yılda bir misafir gelir. Elimde kredi kartı, istediğim şeyi alıırım. Eşimle başbaşa çok kaliteli zaman geçiririz. Eşim, yaptığım hiçbir şeyin hesabını sormaz. Aile ve akrabalarına da yapışmaz. Haddini bilir, kendisi de haddini bilsin. Süper bir yaşam sunduğunu düşünmesin.

Vallahi o kadar haklısın ki abla. Kendi edip kendi bulma sözü beni tanımlıyor sanırım. Bu aileyi birbirine yapışık kılan da kaynanam. Sanırım o öteki dünyayı ziyarete gitmeden de hep böyle olacak..

Eşin nasıl rahat ediyor bu kalabalıkla yaşarken çok ilginç.
Sevişsen ses çıkar,öpüşsen sesten sen tedirgin olursun,ben olsam cinselliği de unuturum herhalde.
İnsan banyoydu,tuvaletti,nasıl kullanır ki bu şekilde?
Bu kafa yapısındaki bir insanla evli kalamazdım ben.
Ne yani,onlara hizmet etmen için mi seninle evlenmiş?

Cinnet seni okudukça bir gülme geliyor bana, benim kv de sürekli milleti çağıran toplanalım diyen kişi, eşimin grubuna bakıyorum da hep kaynanam yapıyor bu işi. Bizim kaderimiz aynı, çocuklarımız bibribirini bulursa şaşırmam

İzin alma haber ver bence bundan sonra.Aylarca misafirliği insan melek olsa sabır taşı olsa kaldıramaz.Sizin ailenizde gelip aylarca kalıyor mu sizin evde?Eşinizin ailenize karşı tutumu nasıl?

malesef doğu ailelerinin yapısı bu şekilde hiç bi rşekilde de düzelmez ömür boyu bu şekilde yaşamak zorundasınız doğulu arkadaşlarımdan biliorum kendileri bile tahammül edemiyor ki dışardan birine çok daha zor

1_ dışarı çıkarken "izin istemek"

2_ "sen hayırdır? Ailemi istemiyor musun yoksa" (tehdit kokan cümle)

3_ "bizim oralarda böyledir. Ve böyle yapacağız "

Vb...

Seni sindirmiş . Haberin bile yok.

Tek başına izin isteme vakası bile ne kadar sindirilmis olduğunu gösteriyor.

Isın kötü tarafı içinde bulunduğun durumun vehameti hakkında pek bir fikrin yok.

Ben karadenizliyim
Ne ailemden ve ne de eşimden izin alma kültürü görmedim. Haber veririm. Uzağa gideceksem gönlünü alırım. Ama izin almam
Ve hakeza o da benden almaz.

Öyle bir kültürümüz yok çünkü.

Baş kaldırmak ya da itaat etmemek bu kadar sindirildikten sonra nekadar etkili çözümler olur bilemiyorum. en başta tavrını koyup sınırlarıni belli etmeliydin.

Allah kolaylık versin.

Konu sahibi icin demiyorum ama,ben de batiliyim. Annem de trakyalı.
Izin isteme kültürü benim ailemde de yok.
Esimden 1 kez bile izin istemedim.
Yakın zamanda bir düğün vardı. Gitsem mi yaaa dedim esime baya uzak mesafeydi. Ben de onun fikrini aldım aslında. Git hayatım dedi. Elbise alcanmi bana dedim. Alırım dedi:)

Aynı sekilde cocuk dogurup saltanatina kavustugunu zanneden bir arkadaşım,oturduğumuz yere 1 bucuk saatlik mesafede bir hastaneye benimle gelmek icin kocasından izin istedi. Tip tip bakmış kocasi. Sonrasinda da tatli tatli izin isticem dedi. Bu kisi de 1987 doğumlu ve anne. Cok sinir olmustum neredeyse tamam gelme diyecektim ki ben ona gel demedim o dedi bende seninle geleyim hastaneye diye. Bende karşıyım bu izin meselesine.
Erkekleri fazla tepeye çıkarmak tan baska bisey degil

Ya kaynananlarla beraber yaşıyor gibimisin kuzum sen ben anlamadim 2 3 günlüğüne kaynina gitmisler geri mi dönecekler yani sizin eve?

Gül gibi mesleği bırakıp, evden onun izniyle çıkan bir kadın olarak hatayı yapmışsınız.
Şimdi kaç cinnet geçirseniz boş.
Söylediklerinize bakınca altta kalmamış görünüyorsunuz değil mi?
Neticede o istemediği için o günü evde geçirdiniz değil mi?
Ve bundan sonra aynı düzen devam edecek..
Bu durumda o sözler de anlamsız.
Bari boşa cinnet geçirip sinirlerinizi yıpratmayın..
Ya da sözlerle değil, tavırlarınızla konuşun, değiştirin bu düzeni çok geçmeden..
Düşünsenize çocuk olsa bir de o varken aynı hayatın devam ettiğini?
Çok daha korkunç gelmiyor mu? :S

Eşimin elinde olsa kalabalıkla ömür boyu yaşamayı diler. Allahtan yarısı farklı şehirlerde. Gerçi farklı şehirde olana da fark etmiyor bi gelince 1 aydan aşağı gitmiyor.
Valla o özel hayatin detaylarını hiç takmıyorum bile. O konuda gayet rahatım da Ebeveyn banyo,wc sağolsun.
Ama son derece haklısınız..

Çocuklarımız birbirini bulursa sakin böyle şeyler yapmayalım biz tamam mı :))

İzin alma haber ver bence bundan sonra.Aylarca misafirliği insan melek olsa sabır taşı olsa kaldıramaz.Sizin ailenizde gelip aylarca kalıyor mu sizin evde?Eşinizin ailenize karşı tutumu nasıl?
Benim ailem 2 yılda toplasan 3 kere 1 hafta 10 günlüğüne gelip gitmişlerdir.
Bizimkiler öyle hanzoluklari bilmez.
Allah'tan aileme karşı tutumu iyi. Yoksa karga kıyamet aoooov

Evime gelenlerin çoğu en çok da kayınvalidem oh sizin ev sessiz,sakin çocuk yok gürültü yok. Rahat oluyor böyle der. Bende çocuk çalışmalarını hızlandırdım. Kayınvalidemin çok torunu olduğundan çocuk gürültüsünden bıkmış bir nevi kaçış olarak görüyor gibime geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…