Dert icinden dert çıktı ama sonuçlar güzel galiba?

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.567
Merhabalar hanımlar. Dün başka bir ile,buradan ve baska sitelerden tavsiye edilen ve cok iyi oldugu söylenen bir doktora gittim.Hatta annem de daha evel gitmiş ona,o da iyi olduğunu söyledi

Hayatımda,ilk defa bir doktoru bu kadar ilgili gördüm,geldigimizde ayağa kalkıp bizle tokalaştı. Diger gittiklerim gibi kibirli ve suratsız değildi cok memnun kaldım gelelim sorunlara.

Onceki konularimi bilenler bilir enfeksiyon,sperm sayisi düşüklüğü vs.

Kadin bana vajinal muayne yaptı,esimin sonuclarina,benim daha evelki hormon sonuclarima,kullandigim ilaçlara herşeye baktı ve sok üstüne şok yaşadım.

Oncelikle bosu bosuna ilac kullanmışım,bende ne rahim agzi enfeksiyonu,ne mantar, ne bisey varmış vajina tertemizmis cok şükür. Bircok hasta geliyormus piyasadaki butun ilaclari kullanan,akıntı her kadinda olurmus kiminde az kiminde çok koku ise bekledikce olusurmus ve zaten vajinal akinti kokarmis onunla alakali sorularda sordu nasil akintin vs diye.

Yumurtalar gördü minik minik pco olabilir dedi ama kesin bise soyleyemem hormon sonuclarina bakayim dedi hormon sonuclari pko yu doğruladı. Ben 8 sene once bekarken de gittigimde pco demisti 1 doktor diger doktorlar yok oyle bisey demislerdi ustunde durmamışlardı ama varmış

Ama ben cok zayıfım bildiginiz kemik bana zayif olman cok iyi zayif hastalarda genelde adetler duzenli oluyor sakın kilo alma kilo alirsan vermen güçleşir ve insulin direnci oluşur dedi bu kiloda kal dedi. Ay yemin ederim dunyanin enmutlu insani oldum kilo konusunda cevre baskısı beni cok üzüyordu.

Esime de 3 ay sonra gelin evet ama sizin sadece sperm sayisi degil hareketlilik ve morfolojide kötü sevmedigimiz degerler bunlar dedi yikseledebilir kalici birsey de olabilir yükselmez ise şayet,aşılama yapcaz dedi

Bende hipotiroidi var onun sonuçlarına baktı ve evet düşürmüşler ilaclar ama bu defa da cok düşmüş dedi gec saatte gittiğimiz icin o an kan alamadi ac karnina olmak lazim diye onu burda halletcem. Pcos hamilelik icin sorun olurmu dedim. Hayir ikiz doguran hastam bile var sen kilo alma dedi. Hos zaten alamiyorum

Esime sigara içmeyin dedi ve bana da dedi valla :) aşılama dan önce sayet asilamaya gerek kalirsa yani bana rahim filmi cekcekmis ben ay may dedim bana vajinal muaynen iyiydi bence dayancaksin hastalarin bu rahim filmi konusunda dusuncelerini tahmin etmek zor oluyor bana cok garip seyler soyleyen oldu hastalarimdan ama hepsi ütopik seyler etraftaki insanlarin dedigine kulak asmayın hastalar yanlis seylerde biliyor birisi demiski rahimi dışarı çıkarıyormussunuz eger rahatsiz olcaksaniz anestezi veririm onu sorun etmeyin dedi

Diyet listesi verdi 2mizede(ortak) eşimle ve haftada 5 gün yürüyüş ve esime keciboynuzu kürü verdi .banada bir kür yazmis icinde birsuru ot vardi ama dediki sen bu kür u yapmicaksin tamam dedim. Bana da folik asit verdi ve 1 ay sonra basla dedi. Esim 2.ayina gircek cunku vitaminin de. Eylul sonu tekrar gidecegiz :)ve sebamed in vajina icin biseyini verdi o kadar

Doktor bizimle yarim saat ilgilendi ve konustu detayli herseye bakti giderken de sormak istediginiz bisey varmi dedi.

Hala sinirlerim bozuk zaman kaybettim diye nasıl bir doktor pco yu teshis edemez aklim almiyor nasil bana tsh in iyi der tsh düşmüş 0,60 gibi biseye bu defa cok düşürmüşler 2 2 bucuk olmasi gerekirmis hamilelik icin,bosuna ilac kullanmis zaman ve parami kaybetmisim neyse her iste bir Hayir var .onu bu hafta gidip halletcem doz ayarini dozlar surekli degistirildi çünkü. Uf yaa

Sizce bu konusmalar olumlu mu ?ekstra onerebilceginiz bisey varmi?aşılama olayi nasil bir süreç zormu ağrılı mı . Eger aşılama ya gerek kalirss tabi yani. Sonrasinda kac kez yapilip tüp bebek deneniyor. Bu arada doktor ayni zamanda tüp bebek uzmanı. Rahim filminden korkmuyorum artık yuregimdeki acilar zaten boyle acıların önüne geciyor
Insallah tez zamanda cocuk sahibi olurum hayirlisiyla dualarinizda beni de unutmayin

Konunun yerinin burasi olmadığını biliyorum ama en cok cevap burdan geliyor simdiden Mune özür dilerim taşımazsanız sevinirim

Bende de pcos var canim..kilo konusunda haklı...tedaviyle çoğul gebelikler olabiliyor doğru..bende de pcos var ben gonal f yumurta geliştirici iğne kullandim ve ilk ayda hamile kaldim..darisi başina..asilamadan önce bu denenebilinir ama sizde sperm düşüklüğü de mevcut galiba...doktor iyi gibi..hayirlisi olsun..

Dimi?
Bana da iyi geldi
Bana igneden falan bahsetmedi hic lakin eger sperm sayisi artmazsa iste biz yumurta gelistrip catlatcaz istediğimiz zaman tarzinda biseler dedi yumurtlama takibi yapcaz dedi oncesinde ama rahim filmi cekcez dedi
Acayip ilgilendi
Diyet verdi ekmek yok börek çörek seker yok meyve yok ssdece elme armut cilek yenebilir pilav yok bulgur var sadece sebze serbet et serbest karbonhidratı düşürmüş baya.lan zaten zapzayifim ne yiceksem artik ama gayet saglikli bir liste vermis

Canım daha önce de konuşmuştuk. Bende de pco var ve şu an anneyim. Yumurtam oluştuğu ve büyüdüğü halde üç kez klomen ve çatlatma iğnesi kullandım. Hatta birinde yumurta catlamayip kist oluştu. Sana tavsiyem önce soğan kürü yap. Sonra hormonların için testere dişli aslanpençesi çayı iç. Hayıt suyu da icebilirsin. Ama hepsini bir arada kullanma. Sonra sabahları aç karnına arı sütü bal polen karışımı yiyebilirsin. Eşine de keçiboynuzu kürü yap. Ve mutlaka rahim.filmi çektir. Çünkü ben bunları yaptırdıktan sonra rahim filmi çektirdiğim ay rahmimde yara olmasına rağmen hamile kaldım. Şimdiden yolun açık olsun. Sabırla ve düzenli bir şekilde bunları yap. Sigarayı içiyorsanız mutlaka bırakın. İnşallah Allah senin de yüzünü güldürsün

Özür dileyerek bir şey demek istiyorum.
Esinizi bence iyice gozlemleyin.
Bilmiyorum ama baba olabilecek bir olgunlukta değil kendisi.
Sonra üzülmeyin.
Kolaylıklar diliyorum.

Amin insallah canim benim.eger esimin sperm sayisi artmazsa zaten asilama yapcak ve rahim filmi cekecekmis

Bana verdigi listede coban cantasi civan percemi ada cayi hayit tohumu aslan pencesi yaziyor ama dediki yapma sen bunlari. Bende tamam dedim esim yapacakmış.

Yapim o zaman madem kizzzz

Özür dileyerek bir şey demek istiyorum.
Esinizi bence iyice gozlemleyin.
Bilmiyorum ama baba olabilecek bir olgunlukta değil kendisi.
Sonra üzülmeyin.
Kolaylıklar diliyorum.

Özür dilemenize hic gerek yok . Degisik birsey söylediniz ve tabiki merak ettim neden böyle dediniz acaba ? Ve nesini gözlemlemeliyim?

Canım sen bilirsin tabi ama ben testere dişli aslanpençesi çayı ictigim ay bütün hormon seviyelerim normale dönmüştü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…