Çatlaklar Dermaroller sayesinde çatlaklardan kurtulan var mı ?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
kafalarında soru işaretleri olan arkadaşlar,alıp almama da karasız kalanlar için önerim:
bence hemen almayın.ben 3 seans uyguladım derma rolları.ve hala ilk günkü gibiler.ben fark göremiyorum kendim de.
Ve şaşırıyorum,ilk seansta kendi cilt rengime yaklaştı diyenlere.Ya benimkiler çok eski fayda etmiyor,yada arkadaşların ki daha bikaç yıllık.
o yüzden bi kaç ay beklemenizi tavsiye ederim.herkes hemen hemen aynı sonuca ulaşana kadar,veya sonuç olarak birbirini yakalayana kadar.boşa para harcamayın derim ben.siz bilirsiniz genede :)

sanırım çatlaklardan kurtulmanın bi yolu bi çözümü yok yeter artık sabahtan beri psikopat gibi ağlıyorum
Buzlu terapi lazerle terapi dermaroller kremler kremler ümitlendiğinle kalıyorsun mafoldumben

kızlar ben dün ikinci uygulamamı yaptım.dayanamadım :) (1 hafta arası olmuştu)
ilkinde olduğu gibi gene kabardı ve kızardı.ama bu defaki daha çabuk kendi rengine döndü.(yani 1 gecede)
yalnız dün ben selülitli bölgelerim için de kullandım.ama yıldız şeklinde değil.kalçamdan dizeme kadar tek seferde düz ve yatay geçtim ardından da selülit kremimi uyguladım.
çatlaklar için ben derma rollardan sonra medicassol kullanıyorum.hücre yenileyici olduğu için.neden bilmiyorum ama boşa uğraştığımı sanmıyorum.bu defa umutluyum.

canım sen 1 hafta arayla yaptıysan iyi sonuç beklememelisin aralıklar uzun olursa sonuç o kadar leziz oluyo

canım sen 1 hafta arayla yaptıysan iyi sonuç beklememelisin aralıklar uzun olursa sonuç o kadar leziz oluyo

tatlım ben ilkini yaptım ardından 1 hafta sonra yaptım,3 .seansımı da 2 hafta ara verdikten sonra yaptım.cilt kendini toparladığını belli ediyor zaten.yani 3-4 gün sonra tamamen toparlanmış oluyor.
benim görüşüm 2 veya 3 hafta ara vermen lezizliğini arttırması değil,çatlakların yeni olmasıyla alakalı.ki benim çatlaklarım ergenlikten kalma.bir kısmı 13 yıllık bir kısmı 5 yıllık.o bakımdan benim çok fazla umudum yok.
ayrıca cnm,1 hafta sonra yaptığımda yani 2.seansta beni biraz sevindirir gibi etmişti,sanki ince çizgilerim daha az belirgin gibiydi.ama 3. seans ardından 3-4 gün sonra baktığım da hepsi aynıydı.şuan da da çatlaklı bölgem de hafif kararmalar var,buda daha çok belirginleştiriyor.
o yüzden diyorum ki,yeni alacak olan arkadaşlar,hemen almayıp,bizlerin yorumlarını okumaya devam edip,eğer nafile bir uğraşsa, boşuna paralarını heba etmesinler.ben burdan sadece uyarıyorum nacizane.ve erisin de dediği gibi gün geçtikçe fiyat arttırıyorlar.kimseye fırsat vermeyelim .gene dediğim gibi bunlar sadece benim düşüncelerim.kimseyi kırmak veya yanlış bir şekilde yönlendirmek istemem.
buarada herkesin beraat kandili mübarek olsun.

ya kızlar benim çok kötü olduu
bordo gibi kırmızı gibi bi renk aldı
ya çok kötü napıcam ben bi akıl verin
göğüslerime yapıyodum bide
ya geçmezsse Allah korusun:gitme:
çok korkuyorummm

dürüstce hemen almayın ben memnun degilim diyen arkadaşa tşk uyardıgı için...şimdi arkadaşlar bende araştırdım hem çatlaklrım için hemde yüzümdeki çukurlar için kesin sonuç fraksiyonel co2 lazermiş sizde bir araştırım bunla alakalı hekimlere mail attım seans ücreti ve başarı oranı için%60 ila 90arasında başarı söylediler tedavinin mantıgı en alltaki hücrelere ısı ile hasar verip orda yenileme saglamak kolejendeki artış dermarolleride araştırdım onun sonuçları daha yüzeysel oysa çatlaklar ve benim yüzümde olgu gibi çukurlar çok derinde tedavi için dermarollerden öte fraksiyonel co2 lazer çok daha mantıklı geldi yaptıran varsa yorumlarını alırsam mutlu olurum

fraksiyonel lazeri araştırıken çatlaklardada etkin oldugunu buldum ve ben daha çok yüzümdeki çukurlar için düşünüyorum kırşıklıklardada işe yarıyormuş netten alıntı yapıyorum .....(((İz ve Kırışıklık Tedavisinde Devrim! "CO2" Fraksiyonel Lazer

Günümüzde "Akne İzleri ve Kırışıklık Tedavisi" Adı Altında Uygulanan Yöntemler Yetersiz veya Güvensizdir!

Kimyasal Peeling: derinin çeşitli kimyasal maddeler yardımı ile yenilenmesidir. En derin peeling'lerin etkinliği düşüktür.
Mikrodermabrazyon: alüminyum tuzunun sprey şeklinde deriye sıkılarak derinin törpülenmesinden ibarettir. Etkinliği %10-20 seviyesindedir.
Mekanik Dermabrazyon (zımparalama): derinin zımparalamasından ibarettir. Deriye verdiği ciddi hasarlarından dolayı günümüzde artık tercih edilmemektedir.
Botox ve Dolgu Maddeleri: dolgu maddeleri derinin dolgunlaşmasını sağlayarak belirli süre için kırışıklıklar ve izlerin giderilmesinde etkili olurlar. Botox ise yüzdeki mimik kasları felç ederek kırışıklıkların geçici bir süre için azalmasına neden olur.
Işık Tedavisi ( Intense Pulsed Light: IPL): yoğunlaştırılmış ışık atımları deri altındaki kollagen liflerini uyararak derinin elastikiyetini artarlar. Deri gençleştirilmesi ve cilt yenilenmesinde %25 kadar etkili olmaktadır.
Lazer Tedavisi:
I. Nd:YAG lazer: etkisi oldukça hafif ve yüzeyel olduğu için artık kırışıklık ve iz tedavisinde tercih edilmemektedir.
II. Er:Glass ve Er:YAG lazer: kırışıklıklar ve iz tedavisinde sıklıkla tercih edilen sistemlerdir, ancak yeterince derin olmadıklarından birkaç seans tedaviye rağmen çoğu zaman hasta ve doktor tatmin olmamaktadır.
III. CO2 lazer: dünyanın en derin etkili iz ve kırışıklık tedavi yöntemidir. Oldukça derin etkili olduğu gibi yan etkileri de ciddi olabilir. Bu yüzden son 5 yıldan beri "Lazer Dermatoloji" dünyasında devrim niteliği taşıyan ve bu sistemin yan etkilerini neredeyse sıfıra düşüren "Fraksiyonel CO2 lazer" geliştirilmiştir.
Yukarıda bahsedilen yöntemler, akne (sivilce) izleri ve kırışıklık tedavisinde kısmen etkili olup başarı oranları %5 ile %25 arasında değişmekte, bazen neredeyse hiç etkili olmamaktadırlar. Buna ek olarak söz konusu yöntemlerde uygulama derinliği ölçülemediğinden istenmeyen yan etkiler meydana gelebilir.

Neden Fraksiyonel CO2 Lazer? Fraksiyonel CO2 Lazer: Akne İzleri (Sivilce İzleri) ve Kırışıklık Tedavisinde Dünya Çapında Gelinen Son Noktadır: "En İddialı ve En Derin, Aynı Zamanda En Güvenli Lazer Sistemidir"!

Fraksiyonel CO2 Lazer Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

1. Cilt Yenileme, yüz gençleştirme: yüz, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesinde tartışmasız en etkili yöntemdir!

1- İnce kırışıklıkların giderilmesi

2- Derin çizgilerin giderilmesi ve yüz gençleştirilme:

2. İz Tedavisi: yüz, sırt ve göğüste oluşan akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, yara ve yanık izleri ve deri çatlamalarında en güçlü ve en etkili tedavi yöntemidir!

I. Akne izlerinin (sivilce izlerinin) tedavisi: akne (sivilce) izleri, yüzeyel ve derin olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılmaktadır:
a. Yüzeyel akne (sivilce) izleri: cildin üst tabakasını etkileyen izlerdir. Bu izler özellikle sivilce tedavisi sonrası daha çok ortaya çıkar ve kızarıklık zemininde hafif çukurlar ve çökmeler şeklinde görülür. Yüzeyel sivilce izi, genellikle kimyasal peeling gibi yüzeyel cilt soyma yöntemleri ile yok edilebilir, ancak iyileşmeyen sivilce izlerinin tedavisi kolaylıkla fraksiyonel lazer ile mümkündür.
b. Derin akne (sivilce) izleri:
- Ice pick (buz kıracağı) akne izi (sivilce izi): deri üzerinde buz kıracağı ile delinmiş alanlar şeklinde görülen çapları genellikle 2 mm'nin altında olan noktasal çukurlardır. Bu izlerin çapları fazla olmamalarına rağmen aşırı derin olabilir, bazen deri altı yağ tabakasına kadar inebilirler. Bu yüzden "ice pick" akne izinin en iyi tedavisi lazerdir. Lazer sistemleri arasında en etkili ve aynı zamanda en az yan etkili sistem ise fraksiyonel CO2 lazer sistemidir.
- Box car (yük vagonu) akne izi (sivilce izi): yuvarlak veya oval şeklinde oluşan akne izleridir.
- Rolling scar (dalgalı) akne izi (sivilve izi): genellikle derin olan bu çeşit sivilce izleri, cildin üst tabakasının alt tabakalar tarafından içeriye doğru şekilmesinden kaynaklanırlar. Tedavisi en zor olan bu tip akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer ile %80'a kadar iyileşme gözlemlenmektedir.

II. Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi

III. Ciltte meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lekeler ve yüzeysel pigment bozukluklarının giderilmesi

IV. Aşırı bağ dokusu (hipertrofik skar) ve keloidlerin azaltılması )))

bu lazer i yaptıran çok kişi oldu sonuçları beğenmediler ama herkesin cilt yapısı ve çatlaklarının sğreside farklı tabi ebrucum benimkiler yeni 1 2 yıllık çatlaklar zayıflamadan dolayı oldu bazıları yarık yarık şeklinde haklı olablirsin belki çok yenilerde daha etkilidir ama ben biraz fark gördüm bakalım nolucak sonuç hepimizin çatlakları geçsin temennim bu kremlere çok para yatırdım ve bunaldım şimdilik bununla idare edicem almak isteyenlerde düşünüp alsınlar

fraksiyonel co2 mi çok oldu hiç sanmıyorum başka çeşididir ben pek sitede yaptırana rastlamadım co2 çeşidi farklı çünkü

Ayşenur Yazıcı'nın sitesinde çatlaklar hakkında yazdığı şu yazıyı buldum.okumakta yarar olduğunu düşünüyorum en azından küçük bir fikir olarak.çünki artık hepimizin iyice kafası karıştı her yeni çıkan etkili sandığımız ürünleri uygulayarak.aslında bu yazılanlar da hepimizin bildiği şeyler ama söylediği bazı tedavi yöntemleri ilgimi çektiği için paylaşmak istedim..

"büyüyen ve gerilen vücut derinizi esnemeye müsait hale getirecek kozmetiklerle desteklemezseniz çatlaklar kaçınılmazdır. Elastikiyeti veren lifler gerilirken incelir ve koparlar. Bunları takviye eden ve yenilerinin düzgün oluşmasını sağlayan ürünler sizin için özel üretilmiştir.Ama gerilip ayrılan ve alttan diğer dokunun göründüğü çatlakları TAMAMEN YOK EDECEK hiçbir ürün yoktur..Kim derse sallar!!
Sadece GÖRÜNMEZ KILABİLİRSİNİZ..zamanla yine elastikiyet azalınca alttan yırtılan deriden sedefli gibi olan tabaka görünür olur...

Çatlak nasıl oluşur?
Çatlaklar, şişmanlıkta ve hamilelikte esneyip-gerilip tekrar eski haline dönerken derinin bağ dokusundaki yırtılmalarından oluşur… Göğüsler, basen ve karında olan ani büyümeler çatlakların en çok oluştuğu yerlerdir. Önceleri çizgiler kırmızımtıraktır, kaşınır… Sonradan sedefli bir mavi gibi izlere dönüşür. Hamilelikten veya kilo kaybından sonra, diriliğini yitirmiş deri üzerinde, ancak güneşlenildiğinde (üst deri daha koyu olduğunda) alttan beyaz çizgiler halinde belirginleşirler…

Bazı insanlarda hiç çatlak olmazken bazılarında karın derisinde sarkmayla beraber çatlaklar oluşur. Bu tamamen sizin genetik yapınızla ve derinin gerilmesi süresince ona uyguladığınız esneklik artırıcı ürünleri kullanımınızla ilgilidir. Tabii ki hamilelikte kaç kilo aldığınızla da… Genç yaşta aniden 20–30 kilo alan, sonra da bunu acil bir diyetle veren birçok gencin vücudunda derin çatlaklar vardır. Esneyememe ve yırtılmaların “yaş” ile değil, derinin birden gerilmesi ile ilgisi vardır.

Rahim büyüdükçe karın ve basen derisi de geriliyor. Düşünsenize, çocuklukta boy attıkça bizimle beraber büyüyen ve esneyen derimiz beş yaşımıza kadar kendinin 4 misli kadar daha esneyerek büyümüşken, hamileliğin “9 ayında” beş yılda esnediği kadar geriliyor…
Çatlaklar henüz eflatun kırmızımtırak renkteyken müdahale edilirse toparlanması daha kolaydır. Ama beyaz sedef çizgi gibi göründüğü aşamada maalesef yapılabilecek tek şey sıkılaştırıcı ürünler kullanarak “görünmelerini engellemektir”.
Doktor tarafından yapılan foto IPL, karbondioksit tedavileri, kryoterapi, lazer, iontoforez ve mikrodermabrazyon ile yapılan silme- zımparalama gibi işlemler çatlağı gidermekte etkin sonuçlar verir. Genel cilt yapısında ciddi bir düzelme sağlar ancak kesin “yok etme” yöntemi henüz yok. Bundan dolayı size ŞU ÜRÜN YAHUT BU ÜRÜNÜ KULLANIN İYİ GELİR demeyi kendi dürüstlüğüme yediremiyorum.."
(alıntı)

ya arkadaslar derdimiz artık tamamen geçirmek değil görünümlerini azaltmak. Bende 15 temmuzda dermaroller uygulamamın ilkini yaptım ama krem sürme konusunda maalesef çok istikrar gösteremiyorum. 2. uygulamamı ne zaman yapıcam bende bilmiyorum çünkü arkadaslar 1 ila 3 hafta arası gibi zamanlar söylüyorlar buna göre karar vermek zor haliyle :))

sonunda başardım emla sürüp 1 saat bekleyince istediğin kadar bastır hiç acı hissetmiyosun.

arkadaşlar açıkcası bu yöntem benm epey kafama yatıo kremlerle dıştan hiçbrşey elde edemiceğmizi anladık bir sürü para döktüm ben ve bir tanesi azcık azaltmadı bile lazerde çok zararlı yaptıramam ben 4, seansımı yapıcam single needle larıda aldım onlarıda denicem artık azaldığı kadar napalım çok sıkıldım benimde öle çok çok eski değil o yüzden daha hızlı etki etmiş olablr ama bende açıkçası 5 seansta kurtulacağımıza inanmıorum yalan dolan onlar kim kurtulmuş yani inanmayın öle şelere ve hiçbr kreme millet satmak için napıcanı şaşırdı

bugün dermatoloğumdan randevu aldım bunlarıda götrcem bakalım neler tavsiye edicek yazarım size

acca cnm sennkiler henüz çok yeni kurtulma şansın bize göre epey yüksek daha az seansta sonuç almanda bundan dolayı herhalde

Herkese merhaba,
Ben de uzun bir sure dermarollerı araştırıyordum. Hatta foruma da bu konuda bildiklerimi paylaşmak üzere yeni üye oldum. Bildiğiniz üzere internette hangi marka dermaroller kullanılacağı, kullanma sıklığı ve kullanırken uygulanması gereken basınç ile ilgili pek çok çelişen bilgi var. Bu sebeple doğru cevapları ararken bu işin ticaretiyle ilgilenenlerden ziyade tarafsız kaynaklara bakmaya calıştım. Dermaroller kullanan insanların tecrübelerini ve bilgilerini paylaştıkları epey uzunca (ve İngilizce) bir forum var (ilgilenenlere link atabilirm).

İnsanlar buraya dermarollerın araştırma aşamasında kullanım şekillerini ve önce/sonra kullanım fotograflarını da eklemişler. Özetlemek gerekirse bu bulgulara göre dermarollerı ilk kullandıktan sonra bir kac gün boyunca olumlu sonuclar görmemizin sebebi kullanılan bölgede enflamasyon oluşmasından kaynaklanıyor. Bu enflamasyon şişkinlik şeklinde de kendini gosterdiginden çatlakların görünümünde belli bi azalma varmış gibi dursada bir kaç gün icinde catlaklar eski görünümüne kavuşuyor. Enflamasyon tamamiyle sona ermeden ve cildin kendini yenilemesine izin vermeden yapılan sık uygulamalar ise kronik enflamasyona yol actıgından çatlaklar geçiyormuş izlenimi uyandırıyor ancak bu tarz uygulama kesin ve kalıcı bir sonuç vermeyip uzun vadede daha vahim sonuclara yol acabiliyor. Bu sebeple tavsiye edilen 1.5 mm ve daha ustu dermaroller uygulamalarında uygulama arasında en az iki hafta beklemek. Tavsiye edilen ise 4 hafta beklemek. Bu sayede kronik enflamasyon önlenmiş oluyor.

Bunun haricinde dermaroller uygularken yeterince basınç uygulanmıyor ise kolajen takviyesi sağlanamıyor. Dermarollerın etkili olabilmesi için hafifçe kanatacak kadar bastırarak uygulamak gerekiyor. Ev kullanımı için üretilmiş ve 1.5 mm'nin altında olan dermarollerlar kolajen takviyesini etkilemese de düzenli kullanıldığında epidermisin kalınlaşmasına sebep olarak çatlak görüntüsünü azaltabiliyormuş. Bunda birlikte kullanılan ürünlerin emilimini arttırmasının da payı büyük tabii.

Ayrıca, dermaroller kullanan insanların pek çoğu bunu retin-a içeren (örneğin acnelyse) veya copper-peptid kremlerle ve topikal C-vitamini ile destekliyorlar.

Şimdilik edindiğim bilgiler bu şekilde. Umarım faydası olur.

cnm çok tşk ederim zaten bende 3 hafta bekliorum uyguladktan sonra öle hemen sonuç beklemiorum yanndada güzel bi krem uygulamasına başlıcam bugün randevum var bilgi alıcam doktorumdan şimdlk hepnize ii günler :)

kızlar aslında henüz almayıp ta tereddütte kalanlar için şöyle bir çözüm üretebiliriz ;
bildiğim kadarıyla accanın çatlakları henüz çok yeni.1-2 yıllık demiş,benimkiler ise aranızda en eski olanlar anladığım kadarıyla,yeni ve eski çatlakları olanlar bizim yorumlarımızı okudukça kararlarını netleştirebilirler.böylelikle boşa para , umut ve emek harcanmamış olur..
ayrıca benim de amacım hepsinin geçmesi değil,sadece gözle görülemeyecek kadar olması ve beni rahatsız etmemesi.
umarım herkes amacına ulaşır ve hayatımızdan ufak da olsa bir problem çözümlenmiş olur.

ben anladımki bu çatlakların kozmetik ürünlerle ya da dermarollerla falan çözümü yok :nazar:

ya tamam da estetik ameliyat da mı yok buunları yok eden yok etmese bile görünümünü çok çok hafifleten

IPL, karbondioksit tedavileri, kryoterapi, lazer, iontoforez ve mikrodermabrazyon ile yapılan silme- zımparalama gibi işlemler = bunları yapanlar yok mu peki? yine mi sıfır sonuç :nazar:

ya estetik ameliyat olsa yaptırcam gitsin şu belalar ya mafoldumben

X