Dermapen ya da dermaroller yaptıran var mı?

Matmuallime canim ben de bi merkezle anlastim.3 seans kimyasal peeling 6 senas dermapen 1000 tl.Yuzumde 3 tane gunes lekesi ve akne izleri var.5 seans fraksiyonel lazer bende ne yazikki hic bi ise yaramadi.Bakalim bunlarin faydasini gorebilecekmiyim.Dermapeni arastirdim ve kaleme benzeyen bi aparatin ucundaki ignelerle islemin yapildigini ogrendim.Acaba bu igneler her hastada degisiyomu yoksa dezenfekte edilip tekrar mi kullaniliyo.Dermapenin ne oldugunu bilmedigim icin yaptiracagim yere sormadim bile.Ama simdi huylandim eger dezenfekte ediliyosa ben onu asla kullanamam.Ben manikur pedikur aletlerini bile yaninda tasiyan biriyimdir.Gozumle dezenfekte oldugunu gorsem dahi ortak kullanamam degilki igneyi kullanicam.Offff kafam karisti ya

slm cnm.dermapen iğneleri tek kullanımlık.her hasradan sonra atılıyor.bunu güvenebileceğim bir estetisyen söyledi.bu arada ben de son zamanlarda yoğun ve stresli bir dönem geçiyorum.yine sivilcelerim çıkmaya başladı.3 seans bitti.4.seansa hala gidemedim.eskiye göre kesinlikle düzelme var.fakat hala yüzüm nasıl prüzsüz olur bilmiyorum.bazen geceleri uyurken farkında olmadan yüzümü yoluyorum.

canim cevabin icin cok tesekkur ederim.Acikcasi ben yillardir yuzumle ugrasmanin sonucunda sunu anladim ki hicbirsey %100 cozum olmuyormus ne yazikki.Artik alabilecegim max sonuclarla mutlu olmaya calismaktan baska carem yok sanirim.

arkadaşlar bende sivilce çukurlarım için dermapene başladım.1 seans yaptırdım ve üzerinden 4 gün geçti henüz hiçbir değişiklik yok yüzümde...kızarıklık hala hafif var..kuruluk ve soyulma olmadı.doktorum zaten %100 geçme olmayacığını söyledi.bu halinden daha iyi olabilirmiş okadar

Kizlar dun ilk dermapen seansimi yaptirdim.Igneler gozumun onunde paketinden cikarildi ve yuzume uygulandi.Dayanilmicak bi acisi yoktu.Silik sekilde cok hafif kanama oldu bazi bolgelerde ki bu da cok normal.Yuzum guneste yanmis kavrulmuscasina kizardi.Bugunku halini ve yanmis hissini fraksiyonel lazere benzettim.Daha once de soledigim gibi %100 bi iyilesme beklememeyi ogrendim.Alabilecegim max sonuclarla mutlu olucam ve bundan boyle hayatima kombine cilt bakim ve tedavileriyle devam edicem.Malum yas 33 cilde iyi bakmak lazim.

maviportakal1 canim daha ne kadar devam ediceksin sen dermapene malum havalar isinio.Ben mayisa kadar yaptirabilicem.Bi de nasil koruyosun kimyasal peelingten daha mi az hassas bi cilt uygulamasi dersin.Ben bolca gunes kremi suruyorum.Mecbur olmadikca da disari cikmiorum.

Kendi dermapen deneyimimi anlatayım ben de öyleyse.

Sivilce ve izlerinin tedavisi için gittim ve maalesef pişman oldum.
İğneleme olayı biraz can acıtıyor ama katlanılmayacak bir acı değil, sonrasında 2-3 gün süren kızarıklık durumu var (ki ciddi kızarıklıktan bahsediyorum domates gibi dolaşıyorsunuz ) ama ben buna da razıydım. Yıllardır geçmeyen sivilcelerimi ve izlerini geçirme pahasına.

İlk seansımdan sonra 3 gün kırmızı kaldı yüzüm, haftasonuydu ve evden çıkmadım. Kırmızılığın dışında birkaç yerde (kadının daha sert uygulama yaptığı yerlerde) kanamalar olmuştu ama dert etmedim, cilt komple kendini yenileyecekti nasıl olsa ama öyle olmadı. Kırmızılık geçti, o izler geçmedi.
Bugün tam 2 ay oldu, gittiğim dermatolog Fito krem yazdı işe yaramadı, kendim Expigment ve Momecon denedim işe yaramadı.

Çok hevesli gitmiştim oysaki ilk seansa aloe vera jeliydi güneş kremiydi oksijenli temizleme köpüğüydü tüm ürünleri de almıştım. Hevesim kursağımda kaldı ve bunlar varken yüzümdeki azcık sivilce dikkat çekmiyor bile artık

Şimdilerde bu izleri geçirmek için ikinci bir seansa gitsem mi diye düşünüyorum, (uslanmamışım resmen ben) dermapen kendi yaptığı yaraları geçirir mi acaba?

Eklentiler

• SAM_6530.JPG
    49,2 KB · Görüntüleme: 1.483
Hayatım bu yüzünde ki et beni mi yoksa sivilce mi.sanırım oradaki sivilceler taze.ben 4 sean tamamladım.kalan 2 tanesini yazdan sonra yapacaklar.fakat bemim sorunum tekrar sivilce çıkması.dermapenden sonra 2 hafta güzel sonra da sivilce çıkuyor.bende şöyle yapıyorum.madecasol krem sürüyorum arada.o yatıştırıyor yüzümü.eğer yüzünde ki yaralar alttan geldiyse korkma.sonraki seanslarda soyuluyor.

Fotoğraftaki yara veya oluşum diyim (ne olduğu belirsiz leke değil çünkü biraz şişkin bir şey) et beni ya da sivilce değil. Orada hiçbir şey yoktu önceden dermapenden sonra çıktı bunlar. 2 aydır da geçmediler.
Normalde cildimde böyle oluşumlar yok, sadece sivilce ve izleri vardı. Dermapenin yoğun uygulandığı bölgelerde çıktı bunlar seans sonrasında hafif kanamış yara şeklindeydi sonra üstü bu şekilde kaplandı.
Ben de korkuyorum ikinci seansa gitmeye başka yerlerde de çıkarsa veya daha kötü olursa diye Madecasolu biri daha önermişti alıcam sanırım teşekkür ederim umarım işe yarar M Matmuallime

Kızlar Selam,
Dermapen ya da dermaroller uygulamaıs yaptıran var mı? Cildimde gözenekler var ve eski sivilce izleri çok yoğun değil ama hiç olmaslar daha iyi tabi :) uygulama yaptıra varsa biraz bilgilendireblir mi?

Merhaba,
Benim yüzümde sivilceden oluşan akne skarları var. Fraksiyonel lazer yaptırdım 5 seans. Çok ağrılı bir işlem ve sonrasında yüzünde tüp patlamış gibi oluyor 3 4 gün kıpkırmızı ve hafif toparlanma oluyor. Korkmayın öyle kalmıyorsunuz :) Sayısız kere TCA (Kimyasal Peeling) yaptırdım. Ölü cildi soydurduğu için güzel ve sağlıklı bir bakım oluyor. Dermapen uygulaması yaptırdım 5 seans. Küçük küçük dik micro iğnelerle yapılan bir işlem. Etkisi her seans sonrasında hafif hafif belli oluyor. PRP li dermaroller yaptırdım bu da biraz ağrılı bir işlemdi. Fakat sonrasında çok uçuk güneşte yanmış gibi bir pembelik oluyor. Bütün bu işlemlerden sonra düzenli cilt bakımı ve kalan izlerime de dolgu yaptırıyorum 6 ayda bir. Benim izlerim çok derin çukurlardı. Kalıcı olması için epey bir bütçe ve emek harcadım. Şuan hafif izlerim var fakat makyajla kapanabiliyor gibi. Tavsiyem PRP li Dermaroller veya dermapen. 2si arasındaki fark dermapende iğneler dik ve küçük başlıklı. sadece hasarlı alan üstünde işlem yapılabiliyor teknik olarak. Fakat dermaroller döner başlıklı olduğu için her yere değiyor. Umarım deneyimlerim sorunuza ışık tutmuştur. Sevgiler.

Merhaba kızlar :) ilgili olduğum bir konu ve sizleride bi nebze bu konuda aydınlatmak isterim.
Dermaroller uygulaması cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan vücut kendi kendini yenilemeye başlar.(Yani cilt uyarılmış oluyor)
– Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayarak cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.
– Tüm vücut bölgelerinde kullanılanılabilir.
– Ciltte uygulanan ürünlerin doku altına geçişini artırır.
– Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, yara ve yanığa bağlı oluşmuş skarların, striaların, lekelerin, selülitin, genişlemiş gözeneklerin, gözaltı morluklarının, kellik ve saç kaybı tedavilerinin yapılabilmesini sağlar.
– Cildiniz üzerindeki yaşlanma etkilerini hatırı sayılır sürede dondurur.
Ortalama 6 seanslık uygulama yeterli olmakta, ihtiyaç duyulan durumlarda 6 ilâ 10 seans sürebilmekte :) İnşallah bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir :) Kendinize iyi bakın.

Bende dermapeni 4 seans yaptırdım ve gayet güzel gidiyordu.fakat gebe olduğumu öğrenince gittiğim merkez lazer ve cilt bakımlarımı dondurdu.risk almak istemiyorlar.lazer için doğum dr um bişey olmaz demesine rağmen kabul etmediler.şimdi yine suratımı sivilceler bastı.doğumdan 6 ay sonra gel dediler.

22 Ağustosta dermapene başladım.1 seans oldu daha.6 eylülde 2.seans olacak.Sonuçtan çok memnunum beklentimin üstünde çıktı.

Eklentiler

• image.jpeg
    56,1 KB · Görüntüleme: 8.555
Arkadaşlar günaydın ben bu cumrtesi ilk seansımı yaptırdım dermapen İstanbul Anadolu yakasında bir güzellik merkezinde daha önce tca dermaroller gibi bir çok uygulama yapıp sonuç alamadım bu yüzden işlemi yapacak bayanla çok açık bir şekilde konuştum paranın hiç bir önemi yok ama sonunda hayal kırıklığına uğrayacaksam lütfen beni uğraştırmayın yüzde yüz iyileşmez ama en azından azalacaklarsa bile yaptırmak istiyorum dedim .Bana sizin cildinizde sizin büyüttüğünüz kadar bir sorun yok 4 seansta yok denebilecek kadar gidecek izleriniz dedi ve başladık bir çok kere uyuşturmasına rağmen çok acıdı ama sıktım dişimi baya kanlı bir işlemdi sonrasında kıpkırmızı bir yüz ben beyaz tenli olduğum için tabi bende domates etkisi yaptı şimdi iyileşme süresine göre ikinci seansa karar vericez seans başı 150 tl vericem paket olarak almadım çünkü deneyip görmek istedim fakat bazı sitelerde 3 seansı 300 tl.gibi rakamlar gördüm onları araştırıcam bugün inşallah hepimiz bu işlemden fayda görürüz .

6 Eylülde 2.seansıma gittim . Ve 2 gün sonra 3.seansıma gidicem.Gözle görülür etki için 6 seans olması gerektiğini biliyorum.Biraz daha sabretmem gerekiyor.Şuan olan sonuçtan memnunum.Seansına 150 tl ödeyenler şaka gibi geliyor.Ben çok pahalıya yaptırıyorum.Daha önce bitmiş işlemleri görerek güven oluşturarak gidiyorum seans yaptırdığım yere.8 seans için 3500 tl ödüyorum.Şimdiden bile sonucun iyi olacağının farkındayım.beyaz tenli ve hassas olduğu için cildim 2 gün kızarık dolaşıyorum onun haricinde bir sıkıntı yok.İzleriniz varsa korkmadan gidin , dermapen yaptırın.

Yoo şaka değil gerçek 150 tl. evet ve yapılan işlemden çok memnun kaldım pahalı olunca birşeyin kaliteli olduğuna inanılması da bana şaka gibi geliyor

Yoo şaka değil gerçek 150 tl. evet ve yapılan işlemden çok memnun kaldım pahalı olunca birşeyin kaliteli olduğuna inanılması da bana şaka gibi geliyor
Bende bağdat caddesinde adı duyulmuş bir kurumda 150 tl ya yaptırıyorum.hatta şimdi de istiyorum fakat gebeliğimden dolayı kurum kabul etmiyor.kaldı ki kullanılan malzemeleri de gözümün önünde açıyorlar.150 tl nın üstü olması da bana tuhaf geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…