Derdim sınıf mevcudu

Oğlum bu sene devlet anaokuluna gidecek. Maalesef öğretmen açığı göstermeyerek milli eğitim bu yönde bir yazı göndermiş sanırım diğer sınıflara dağıtım yapmışlar. Ve sınıf mevcudumuz 22 hatta 25 olabilir diyor öğretmenimiz. Endişeliyim. 5 yaş çocuklar 25 kişilik sınıfta gerçekten eğitim alabilecek mi emin değilim. Ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl her yerde mi bu şekilde yoksa olabilirse okul değişikliği yapmaya çalışacağım ama konul olarak işimi kolaylaştıracak bir yerde işime çok yakın. O yüzden kararsızım. Özeller eminim bu şekilde değildir ama imkanım da yok maalesef
Benimde bu sene kızım devlet anaokulna gidecek mevcut 12

Oğlum bu sene devlet anaokuluna gidecek. Maalesef öğretmen açığı göstermeyerek milli eğitim bu yönde bir yazı göndermiş sanırım diğer sınıflara dağıtım yapmışlar. Ve sınıf mevcudumuz 22 hatta 25 olabilir diyor öğretmenimiz. Endişeliyim. 5 yaş çocuklar 25 kişilik sınıfta gerçekten eğitim alabilecek mi emin değilim. Ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl her yerde mi bu şekilde yoksa olabilirse okul değişikliği yapmaya çalışacağım ama konul olarak işimi kolaylaştıracak bir yerde işime çok yakın. O yüzden kararsızım. Özeller eminim bu şekilde değildir ama imkanım da yok maalesef

Sınıfta öğretmen dışında sınıf ablası var mı? Ben anaokulundayken sınıf öğretmeninin yanında sınıf ablası denilen ablalar oldu. İki kişi bize bakarlardı.

Güvenlikli bir binaysa bence bir şey olmaz 25 kişi. Anaokuluna her gün öğrenci gelmez. Kafadan 5 kişi gelmeyecektir.

Anaokulu zorunlu degıl ne de olsa.
Yollamayın ne ogrencek zaten o kalabalıkta ve anasınıfında Bi insan
Bi nevi çiçek bocek
İlim bilim değil, boşa zaman kaybı
Z 5 yaşındaki çocuğa bilim vermek,deney yapmasını beklemek saçmalık. Anaokulu illa akademik kazanımlar vermeli diye bişey yok. Çocuk topluluk içinde davranışları öğrenecek, evinin biricik çiçeği olan çocuk kalabalikta diğer bireyler olduğunu anlayacak. Çevre iletişimini sağlayacak, kendi yas grubundaki çocuklarla iletişim ne muhteşem bişey farkında mısınız?. Yoksa illa ki her çocuk makas tutmasınıda,kalem tutmasınıds öğrenir. Ama öncelik bu olmamsli. Zaten sistem çocukları yarış ati modeline sokuyor. Bırakın da bunlar 5 yaşında başlamasın

Son yılların en büyük ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılacak. Belki ek sınıf açılırsa kontenjanı bölerler.

Anaokulu zorunlu degıl ne de olsa.
Yollamayın ne ogrencek zaten o kalabalıkta ve anasınıfında Bi insan
Bi nevi çiçek bocek
İlim bilim değil, boşa zaman kaybı

Allah aşkına ne diye bilmeden yorum yapıyorsunuz? 5 yaşında çocuk ne ilimi bilimi öğrenebilir? Anasınıfına gelmeyen çocuk okula uyum sürecinde nasıl zorluk çekiyor biliyor musunuz?
Yönergeleri anlamıyor veya çok zor anlıyor. İletişim becerileri diğerlerine göre daha zayıf kalıyor.
İnce motor becerilerini geliştiremediği için ne kalem tutabiliyor, ne makas, ne boya. Anasınıfına gelmesin evde bütün gün Müge Anlı mı izlesin yani??

Yakınım anaokulu öğretmeni devlette 15-16 kişiden fazla öğrencisi olmadı bu zamana kadar

Özellerde de o mevcutta sınıfı olan büyük okullar var ama öğretmen sayısı 2-3 oluyor genelde.
Başka şansınız yoksa yapabileceğiniz bir şey de yok ki

Oglum da ptesi basliycak. Sinif mevcufu 11. Extra sinif actilar talep oldugu icin. Yurume mesafesindeki okulumuz 4 ogretmenden 2 ogretmene dusmus bu sene oraya vermedim. Otobusle 10 dk mesafede daha buyuk bir okul vardi oraya yazdrdim. Ben o yas grubu 25 cocukla ogretmenin tum ogrencilerine ayni dikkatte olucagina inanmiorm acikcasi.

Anasınıfı için 15 kişi bile çok bir kez etkinliğe katılmıştım kızımın sınıfında gözlemim en fazla 15 kişi olabilir ama şöyle düşünün anasınıfı bence öğrenmekten çok eğlenerek değerlerimizin temelini oluşturma sınıfı benim düşüncem bu he okuma yazma öğrensin diyorsunuz bilemeyeceğim.

Beceriksiz öğretmen sınıf 15 kişi bile olsa üstesinden gelemez. Öğretmeni tecrübeli mi, çalışkan mı ona bakın

Devlet okulları böyle. Ya parasını verip özele gondereceksin ya da öğretmene yardımcı abla tutup veli olarak ödeyeceksiniz.( ki burda bir üye demişti özel okul 1.mi 2. Mi sınıf 30 kişilik diye )

Tasarruf tedbirleri kapsamında sınıflar birlestiriliyor yeni igretmen istemek yerine mevcut ogretmenlerin ders saatleri arttiriliyor sizinki yine cok degilmis

Gecen yil ne guzel 19 du mevcudu ogullarimin da. Bu yil 24 hatta 1 kisi daha gelebilirmis. Cidden cok fazla ama devlet okullari boyle malesef

O sırada Siirt’te sınıfları 53 kişi olan biz 😂😂😂😂
istanbul'da oğlumun sınıfı 39 kişi idi.
önemli olan öğretmen gerçekten.
başka bir ilçeye verme şansınız çok kısıtlı.
komşu ilçe kontenjanı az oluyor.
ayrıca size yakın olması büyük kolaylık ve huzur sağlayacak size.

X