Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Benim kızımın şampuanı ebebekte 13 lira, bime gelecekmiş eylül başında 9 lira.

Ben de bakıyorum indirimlere.

Ankaradayım. Gimat toptan marketlerden alıyorum.

Tatildeyiz suan ... ve fiyatlar saka gibi resmen hele bebek bezleri mamalari falan :110::110:

Ben de nerde ne bulursam alıp çıkanlardandım, artık dikkat ediyorum. Evde genel olarak kullandığım markalar oturdu sayılır, kış için de genel bir stok yaptım. Bundan sonrası için indirimde gördüğüm ürünler bozulmaz şeylerse alıp kilere koyacağım. Migrosu pek tercih etmiyorum pahalı oluyor. Çok büyük alışverişlerde gross marketlere gidiyorum. İnternetten broşür indirme işi mantıklı geldi, bakayım ben de :KK66: Hepsiburada yı da gezeyim bakayım neler varmış.

fiyat karsılastırıyorum ve ankarada grosslar bariz daha uygun hatta b v a dan bile onun harici brosur yayınlayan aiteler var instagramda ona bakıyorm . bide fiyatlara baka baka asinayım kac civarı zam gelmiş onu bile anlıyorum

Bu arada ç Çetinkaya miydi? Cetinkayada bazi seyler inanilmazzz otesi pahali, basbaya iki kat yani, sodexo ve multinet gectigi icin oyle sanirim...
Evimin dibinde oldugu halde, ekmek, sigara ve su haric hicibisey almam ordan, bi de garnierin deodoranti cok ucuzdu gecen 6 tl ye aldim.

ben takıp edıyorum telefondan brosurlere bakıyorum nerde ne uygunsa onu ordan alıyorum hepsı bırbırıne yakın zaten
bırde bazı seyler her zaman bı yerde daha uygun mesela çöp posetı ve kagıt havlular hıc sasmaz hep a da daha uygun bulasık tableti b de onlar gozu kapalı alınır zaten ve meyve sebze pazardan tercıh ederım

Evimin altında şok ve pekdemir var çok yakında bim ve avantaj az yürüme mesafesinde a 101 ve Migros bazen keyfiye çıkar dolaşırım peçete 101 Den havlu ve tuvalet kağıdı şok aktüel ve organık ürünler bime arada geliyor oradan Migros’tan ise diğer marketlerde bulamadıklarımızı alırım salçamı kendim yapıyorum domatesimi kendim buzluga da kışlık şeyler atarım deterjan için belli bir marketim Yok özel günlerde pekdemir süper indirimler yapıyor stokluyorum

Ben genelde aynı marketten alıyorum ama indirim yakalarsam fazla alıyorum.
Bugün markette süt arttıran caylar,rezene çayları vs indirimdeydi fazla aldım.
Duş jeli şampuan vs yine indirim bulunca fazla alıyorum. Genelde bitmeden yine indirim yakalıyorum yeniden alıyorum.
Bu tip şeyler toplu alınınca (indirimdeyken)daha hesaplı oluyor.

E broşür uygulaması var indirin neredeyse tüm marketler var. Hepsini rahatca incelersiniz. Zaman zaman hepsiburada da super deterjan indirimleri oluyor. Ihtiyaç yoksa bile akmaz kokmaz diye alırım. Bir de bez masrafı çok olanlar tuvalet iletişimi grubu var facebookta incelemenizi öneririm.

Bu arada ç Çetinkaya miydi? Cetinkayada bazi seyler inanilmazzz otesi pahali, basbaya iki kat yani, sodexo ve multinet gectigi icin oyle sanirim...
Evimin dibinde oldugu halde, ekmek, sigara ve su haric hicibisey almam ordan, bi de garnierin deodoranti cok ucuzdu gecen 6 tl ye aldim.
Aynen öyle. Güzel bir kazık yiyip aydınlandım
(Bardağa dolu tarafından bakmak:KK70:)

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Hiç ama hiç takip etmiyorum fiyatı neyse alıyorum ama yanlış yapıyorum bence de takip etmek gerekiyor.

Aynen öyle. Güzel bir kazık yiyip aydınlandım
(Bardağa dolu tarafından bakmak:KK70:)

Benim de yeni tasindigimizda granola dikkatimi cekmisti de oyle farketmistim, migrosta 6 liraya aldigim sey orda 12 liraydi, şok gecirdim.
Ama ay baslarinda tiklim tiklim tiklim hep, yemek kartiyla alisveris yapanlarin alternatifi olmayinca oraya yoneliyorlar.

E broşür uygulaması var indirin neredeyse tüm marketler var. Hepsini rahatca incelersiniz. Zaman zaman hepsiburada da super deterjan indirimleri oluyor. Ihtiyaç yoksa bile akmaz kokmaz diye alırım. Bir de bez masrafı çok olanlar tuvalet iletişimi grubu var facebookta incelemenizi öneririm.
Farklı birini indirmiştim,silip senin dediğini indirdim, daha güzelmiş sagolasin:)
Grup 0-18aylik olan bebekler için mi,facede oyle bir grup buldum.

Deterjanları kimyasal kullanmıyorum. Network marketing şekli çalışan bir firmadan online sipariş ediyorum. Onun dışında her ürünü alırken fiyatına bakarım, marketleri gezerkende aldığım ürünlerin fiyatlarına bakarım. Ucuza görürsem en ucuz gördüğümü aklımda tutarım. Mesela aynı havlu peçete m... da 34 tl iken yerel bir markette 19 tl. Kaliteli bir havlu peçetinin rulosunu 1.5 liradan alabilirseniz iyi fiyattan almışsınız demektir. 2 liranın üstündeyse az sayıda alırım sonra ucuzunu bulunca çok alırım. Bir kere yazlık market sezonu kapatıyordu en kaliteli havlu peçetenin rulosu olmuş 1 lira. Markettekilerin hepsini almıştım. 8 tane 12 li paket. Stokçuluk var galiba biraz bende:KK48:.

Gıdalarda marka takıntım vardır. Ucuz diye başka marka almam. Ama aldığım markanın ucuz olduğu marketten alırım. Mesela meşhur cips pr....s, m....s da 8.5 lira civarı, c.....r da 10 lira, b.. de 6.5 lira.

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..

Benim kafama çivi gibi çakılıyor o kuruş farkları bile, görünce nedense unutmuyorum atıyorum kafaya çünkü beyin bedava :KK70:

Mesela ç marketinde raid sinekkovucu tablet 20 tanesi 13.90 iken aynı marka aynı sayıda ürünü a marketten 5.90 a aldık

Burada büyük yerel market var. Genellikle oradan alışveriş yaparım. Diğer türlü de Bim, A101 filan oralara bakarım. Küçük markete gitmem başka çünkü pahalı oluyor. Bakkaldan ekmek dışında bir şey almam. 1, 3, 5, 10 derken her ay gereksiz para vermiş oluyoruz. Malum ülkede sıkıntı var, bütçeyi korumak lazım..

X