Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Bakliyat ,bulgur,pirinç 1kg'lık alırım. Bittikçe yenisini alırım stoklamam. Ama deterjan ,sıvı yağ, salça için aynı anda
3 - 4 market gezerim genelde hafta sonu olur alış verişim.

Migrosta bazen belli miktar üzeri alımlarda güzel indirimler oluyor. Geçen galiba 60 TL üzeri alışlarda z.yağ kg 9.90.-TL idi .

Yumurta,peynir ,süt ve eti hep aynı yerden alırım

Ama ben bazı şeyler dışında hiç stoklu gitmem hata yapıyorum belki ama ucuz diyede alış veriş çılgınlığı yaşamam.

çok didiklemem ben genelde tuvalet kağıdı deterjan, yumuşatıcı takip ederim. yani bitince birinden birinde illaki indirimde oluyor.
gıdada da uzun süre kullandığım şeyleri indirimli almaya çalışırım.
geçen sabun alacaktım mesela dışarıda işim de vardı tam 3 market yolumun üstündeydi bakarak aldım
misal 15 olan şey diğerinde 9 bazısında 7 denk geldim mi öyle alıyorum.

Valla dün markete girdim
Herşeyin fiyatı çıkmış gitmiş
Kasiyere söyledim dolar dedi
Anlamadım ki
Pazara zam
Markete zam
Tüpe zam

Hiç fiyata bakmazdım
Öldüm ben
:ruh:

Deterjan ve peçete türevlerinde indirim gördüğüm anda alırım.Sonuçta akmaz kokmaz
Eti kasaptan alıyorum
Migros özellikle sıvıyağ da güzel indirim yapar
Denk geldiğim zamanda oradan alırım
Bakliyatta kullandığım marka bellidir
Bulunduğum şehirin iklimi sebebiyle bakliyatta stok yapamıyorum :KK66:

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..

benim eve yakın uygun marketler zincirleri var yakın olduğu için oraya gidiyorum ama macro yakın olsa oraya giderdim ben de 10-15 tl az ödemek için yer yer dolaşacak gücü kendimde bulamıyorum. aylık 200-300 tl kar edeceksin deseler de yoramam kendimi, tek avantajım 7kg, 5lt, vs gibi büyük boylardan alıyor olmam, o zaman zamları da çok takmıyosunuz herşeyden stoklu gibi olunca.

Bildigim kadariyla migros ve metro en pahali marketler.ankara olarak söyluyorum tabi.ben aylik alisverisimi hep gimatta nevgross var ordan yapiyorum bayaa uyguna geliyo.onun disinda indirimleri takip ederim ucuz bulunca mecburen stokluyorum iyi oluyo elimin altinda.ozelikle pirinc deterjan yag.

Bu konulaarda eşim 10 numara . Butu market broşşürlerini telefonuna indirir . Ben şu lazım derim 10 market gezeriz . Hepside çok şükür mahallemizde veya işten eve giderken yol üstünde var :KK70:
Bazen sinir oluyorum ama çok karlı oluyor. Özellik 60 tl lik veya bilmem kaç tl lik alışverişlerde indirim olması :deli:
Geçen tabletım bitmek üzereydi . Carrefourdan eşim 24 tl ye almış :KK45:
Ben şok . Çünkü daha önce 60 tl yemı ne almıştık . :skandal:

Bu konulaarda eşim 10 numara . Butu market broşşürlerini telefonuna indirir . Ben şu lazım derim 10 market gezeriz . Hepside çok şükür mahallemizde veya işten eve giderken yol üstünde var :KK70:
Bazen sinir oluyorum ama çok karlı oluyor. Özellik 60 tl lik veya bilmem kaç tl lik alışverişlerde indirim olması :deli:
Geçen tabletım bitmek üzereydi . Carrefourdan eşim 24 tl ye almış :KK45:
Ben şok . Çünkü daha önce 60 tl yemı ne almıştık . :skandal:
Biri daha yazmış ya, 24tlye almak varken ben de kazıklandım iste. Benim eşim benden daha beter keşke tersim olsaydı.
Peki nasıl yapıyor? Bir yere kayıt olmuş bildirim mi geliyor ya da sitelerine girip broşür mu indiriyor?

Genelde fiyatları bilirim.marketleri de gezer kıyaslama yaparım.

Eksik listesi hazırlar alış verişe çıkarım.
İndirimleri takip eder stok yaparım. Özellikle wc kağıdı, dış macunu, sampuan, kisisel bakim urunleri bakliyat gibi ürünlerde.

Esas fiyat farkları deterjanlar, havlu kağıt, tuvalet kağıtları vs. de oluyor. Ben yıllardır internetten sipariş veririm buüürünleri. Çok güzel indirimler oluyor. Hepsiburada, n11, gittigidiyoru filan takip ediyorum. Mesela çamaşır deterjanımı ariel sıvı alırım, 4lü 33yıkama. 6-7ayda bir sipariş veriyorum, toplu alınca böyle marketlerin yarı fiyatına geliyor neredeyse. Bulaşık deterjanımı da fairy platinum kapsül alırım. En büyük paketleri, hatta iki paketleri filan tercih ederim. Yine marketlere kıyasla yarı fiyatına geliyor indirim dönemlerinde ve elde yıkama sıvı deterjanı da hediyesi olur her seferinde...

Tuvalet kağıdı, ıslak mendiller, yumuşatıcı vs hepsini yine internetten alıyorum. Çok vakit harcamama da gerek kalmıyor, oturduğum yerden 5dakikada takip edebiliyorum çünkü market market gezmiyorum.

Biri daha yazmış ya, 24tlye almak varken ben de kazıklandım iste. Benim eşim benden daha beter keşke tersim olsaydı.
Peki nasıl yapıyor? Bir yere kayıt olmuş bildirim mi geliyor ya da sitelerine girip broşür mu indiriyor?
app te veya google playde var . Butun marketlerın kampanya broşürleri . Tarih aralığı var . Aklında tutuyor sanırım . Sürekli kontrool eder telefonundan .
Dün 2 adet carte d'or dondurma almış . Neden dedım fazla fazla alııyosun . 2. alımda ındırım vardı dıyo .
Mutlaka ındır . Migros içinde sanal marketı falan dolaş . bazen orda da kampanya oluyor.

Marketler arasında kampanyalı ürünlerde çok fark edebiliyor. Kampanyaları takip etmek lazım, kapıya konan market broşürlerini atmayip incelemek gerekiyor. Telefonumda aplikasyon var bir cok mağaza ve marketin kampanya ve indirimlerini de oradan takip edebiliyorum.

bebek bezi deterjan yag bu tarz seyleri genelde takip etmeye calisirim ama salcaya makarnaya bulgura bakmam acikcasi tek marketten alisveris yaparim orada indirimdeyse alirim firmalar donusumlu olarak genelde her markete donem donem ayni indirimi uygularlar cunku marketlerde sirf bu isi takip eden bir departman var nerdeyse ve a markette boyle bir kampanyaniz var bende faydalanmak isterim derler dagitici firmaya oyuzden farkli farkli marketleri gezmem pek ama bazen internetten bakarim ozellikle bebek bezine

app te veya google playde var . Butun marketlerın kampanya broşürleri . Tarih aralığı var . Aklında tutuyor sanırım . Sürekli kontrool eder telefonundan .
Dün 2 adet carte d'or dondurma almış . Neden dedım fazla fazla alııyosun . 2. alımda ındırım vardı dıyo .
Mutlaka ındır . Migros içinde sanal marketı falan dolaş . bazen orda da kampanya oluyor.
Indirdim birini:) Market brosurlerinin tek uygulamada olacagi hiç aklıma gelmemişti valla.

Merhaba. Evlenmeden önce kasiyerlik,satış temsilciliği yapan biri olarak fiyat farkının sebebinin,genellikle ürünü fazla alan marketlere çok daha uygun verdiklerini,bu sebepten az alan marketlerin daha pahalıya alıp,daha yüksek fiyatlı sattığını söyleyebilirim. Deterjan ve bebek bezi gibi ürünleri marketten almaktansa Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan bir sitesine de bakarak almanızı önerebilirim.Malum He. Bu. sitesi. Tam isim veremiyorum.
Bir de deterjanın,yağın bitmesini beklemeyin. Uygun bulunca alın. Stoklayın. Son olarak da özellikle gıda ürünleri alırken en sondan alın. Öndekilerin tarihi yakın olur. Yeni tarihliler her daim arkaya konur.

Market isimlerini neden öyle yaptınız? Migros ile Çağdaş mı?

Ekonomi topiklerine gelin anacım, orda konuşuyoruz böyle şeyleri.

Biz toptan marketten alıyoruz alacaklarımızı
Toptan market nedir,bizim toptan mi?
Ya belki yasaktır diye yazmak istemedim, Çetinkaya ve Mopaş

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Kataloglar a bakarım mesela bu ay x markette yağ indirimde çarşıya indiğimde ordan yağ alırım bitmemiş olsa bile

Y markette çay indirimde onu da diğer marketten alırım

Katalogları takip etmek çok kolay indirim günleri olan marketler var ordan bakın çok zor değil böyle alışveriş yaparak eminim en az aylık market alışverişinde 50 TL kar a geçersiniz

50 TL için canımı yoramam diye de olabilir tabi ama değer bence :))

X