Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Kataloglar a bakarım mesela bu ay x markette yağ indirimde çarşıya indiğimde ordan yağ alırım bitmemiş olsa bile

Y markette çay indirimde onu da diğer marketten alırım

Katalogları takip etmek çok kolay indirim günleri olan marketler var ordan bakın çok zor değil böyle alışveriş yaparak eminim en az aylık market alışverişinde 50 TL kar a geçersiniz

50 TL için canımı yoramam diye de olabilir tabi ama değer bence :))
Az önce bir arkadaşın tavsiyesiyle bir uygulama indirdim,oradan maliyetli ürünlerin indirimlerini takip edecegim.Kâr 50 değil bence kat kat fazlası. Ben şuana kadar çok dikkatsizmisim,bir finish 'le aydınlanma yasadim:KK70:

Biz arabaya binip market market gezeriz eşimle.aradigim her markada her markette bulunmuyo organik ve kaliteli marka takintimda var b matketinden aldiklarimda var o yüzden haftasonu arabayla önce b ye sonra a ya sonra m ye pazara derken 3 saatimiz akisveriste geciyor her hafta.cok yorucu.hem her marka ayni yerde olmuyor hem fiyat farklari derken 3 saat gidiyor.rulo havlu tuvalet kagidi ozon yogurt süt b den alirim etler m den sebzeler yumurtalar pazardan bez a dan.offf off çile

Her şeyi farklı marketten alıyorum ben de. Bir ara fiyatları not ederdim. Filanca ürün bu markette şu kadar, öbürinde bu kadar vs diye. Gerekirse yine yaparım. Fiyat farkı 1 lira bile olsa bunlar birike birike birike dünyanın parası oluyor. Kârlı alışverişten yanayım.

Az önce bir arkadaşın tavsiyesiyle bir uygulama indirdim,oradan maliyetli ürünlerin indirimlerini takip edecegim.Kâr 50 değil bence kat kat fazlası. Ben şuana kadar çok dikkatsizmisim,bir finish 'le aydınlanma yasadim:KK70:
Eşim der ki mesela çay indirime girdi mesela en az 2-3 TL indirim e giriyor ne gerek var diyor ama ben aylık bı ürün almıyorum ki eve gereksiz göreyim en az 10 şey alsam öyle 2 liradan 20 lira kar yapar

Temizlik ürünlerinde ve deterjanlar da bu bazen daha fazla indirim demek :))

Hep takip ederim

Hatta biz doğum günlerinde çocuklara Challenge yapma ya başladık

Her abur cubur dan bı tane almam gerekiyor bunun için

Ben en az 30-40 tane abur cubur seker ekmek ve tavuk aldım şeker 2 kg kardan iki tane

Kasiyere ödemeyi yaptım 54 TL

Kız bana fişi fişi vermeden bı daha kontrol etti abla o kadar çok şey aldın nasıl bu kadar az tuttu dedi :KK70:

Ben fiyatlara çok dikkat ederim dedim güldüm :KK70:

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Ben takip etmem artik ezberimde ne nerede ne kadara cok iyi bilirim ve 4markete falan karisik giderim uygun ama marka alirim ..

Valla ben gross marketlerden alıyordum. Geçen baktım, normal marketlerle aynı fiyat olmuş grosslar da. Tee oralara kadar gitmeme gerek kalmadı desem yeri, kendi evime yakın marketlerden alırım aynı şey. O zaman niye adı gross bunların anlamadım marketlerle aynı fiyatı çekeceklerse. Saçmalık.

Kahvaltılık ürünler a... markette daha ucuz ve çeşitli. Temizlik ürünlerini marketlerin kendi üretimini alıyordum ama artık almıyorum. Baya kimyasal farkı var çnkü. En basit yağ çözücünün ucuz olanı öksürtüyor ama cif marka olanı etkilemiyor.

Yani sadece ucuza bakmakla da olmuyor.

Arada bir haftalık broşürlere göz atarım. Eğer indirimde işe yarar bişey varsa alırım.
Yani eşimle alışverişe gittiğimizde mesela yağ çözücü,tablet,banyo spreyi vs gibi ürünleri almam. Çnkü bunlar indirimde denk gelince daha iyi oluyor.

Meyve ve sebzeyi topluca bi yerden alıyoruz. Haftanın bir günü hal fiyatına satan bi yerel market var. O güne denk getirdigim zaman en az 20 tl fark oluyo sebze meyvede. Hem taze hem ucuz hem düzenli oluyor.

Zaman sorunum varsa hooop hepsini bi yerden alır çıkarım :) zamanım bolsa da kendimce bi düzene oturtup indirimlerden alırım.

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Oturdugum semtte market sayisi cok oldugu icin indirimleri elbette takip ederim bazisin da telefona gelir indirim bazisinda sitelerden bakarim genellikle bim den aliriz yada buyuk boy bakliyat alacaksak toptanci falan deterjani buyuk boy aliyoruz,eti kasaptan aliriz ayni mahallede kasaplar arasi bile fark oluyor ki iki kasapta taninmis güvenilir yerler birisin de kiymanin kilosu 48 se digerin de 45 lira mesela,pazarda bile ayni domatesi 1.250 satan da var 1 500 satanda var,uygun yerleri bulmak gercekten onemli,ciddi anlam da kar elde ediliyor.

Ben tek tek ürün fiyatlarını aklımda tutamam. Sadece bazı zincir marketlerin daha pahalı olduğunu bilip kapısından girmiyorum. Adı lazım değil C....r

Ben de 1-2-3 tl fiyat farkını çok takmam. O an hangi markette ne lazımsa alır çıkarım.
Neyseki evime B.. A.. Ş.. marketleri yakın da bazı şeyleri daha uyguna alıyorum. :KK48:

Şimdi telefondaki aktüel uygulamalar da çok işe yarıyor..

M ile başlayan market gerçekten çok pahalı , keza c ile başlayan da öyle. Oralardan toplu alışveriş yapmam. Sebze ve meyve için pazara giderim. Onun dışında isim vereceğim ama çoğu şeyi bim den alırım. Gayet maliyetli

Az once rossmandan indirimde 22 tl lik agiz suyunu 13 e aldim diye sevinerekten eve donerken a101 e ugrayip dis macunu hediyeli agiz bakim suyunu 9 tl ye gordukten sonra bu konuya denk gelmek :KK70:
Sonra da neden iki yakam biraraya gelmiyor diyorum :cool:
Bu arada marka model ayni colgate nane ferahligi :mad:

Aylık toplu alış veriş yapıyorum yerel bir marketten ancak bazı kalemleri farklı yerlerden alıyorum. 110 tablet F.... bulaşık makinası tableti internet üzerinde maksimum 41 lira kargosu da yok. Aynı şekilde deterjanlarda çok uygun oluyor. Tuvalet kağıdı ve kağıt havluyu C... un kendi markası olandan alıyorum fiyatı deli gibi fark ediyor:) Bakliyat, çay, şeker depolamıyorum böcekleniyor çünkü, 1 er kilo alıp bittikçe tamamlıyorum. Alış veriş yaptığım marketin indirimlerini takip ederim kapalı pakette yerli bakliyat almaya özen gösteririm. Yoğurdumu kendim yapıyorum, yazdan domates konservesi yaptığım için salça tüketimim çok çok az, reçelimi de kendim yapıyorum. Şarküteri nadir alırım sağlık açısından. Her hafta semt pazarına çıkarım, hem taze hem daha uygun oluyor fiyatlar. Ama yine de mutfak büyük bir masraf kalemi, fiyatlar çok yüksek, Allah herkesin yardımcısı olsun.

Az once rossmandan indirimde 22 tl lik agiz suyunu 13 e aldim diye sevinerekten eve donerken a101 e ugrayip dis macunu hediyeli agiz bakim suyunu 9 tl ye gordukten sonra bu konuya denk gelmek :KK70:
Sonra da neden iki yakam biraraya gelmiyor diyorum :cool:
Bu arada marka model ayni colgate nane ferahligi :mad:

Fişini atmadıysanız iade etseydiniz ben öyle yapıyorum bazen. :) Aaa evde varmış aynısı ben de almış bulunmuşum falan diyerek. Bazen para iadesi yapıyorlar.

Çayı ş ile başlayan marketten belli alışveriş üstüne indirimli şeklinde alırım. Marketlerdeki indirimleri çok takip edemiyorum ama gittiğim marketlerde eğer deterjan şeker yağ gibi şeylerde promosyon varsa eve stok olarak alıyorum. Finishi genelde A101 de hep indirimli olarak buluyorum en son fiyatı kaçtı unuttum çok almıştım çünkü.

Esimim sodeksodundan alisveris yaptigimiz (her ay 400 lira) ve evimizin yakininda sodekso gecen baska market olmadigi icin mecbur makroya gidiyoruz. Pahali bir market aslinda ama arabamiz olmadigindan baska sansimiz yok. Taksiyle 15 lira tutuyor yol. Otobusle gidip taksiyle donuyoruz. Tanrım! Tasarruf yapayacak kadar fakirim :KK43:

Ekstra ihtiyaclarimi şok tan aliyorum. Bildigim markalar da oluyor, fiyatlari da makul.

X