Depresyona Karşı Kedi Besleyin

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
:tesellisikologların,depresyon hastalarına kedi beslemelerini önerdiklerini biliyor muydunuz?Hatta bazı psikologlar, muayenehanelerinde özellikle kedi bulunduruyorlar,hastalar için.Ben de deniyorum, ne zaman keyifsiz olsam stResli olsam, üzgün olsam, kedi bebişlerime dokunur, onların guruldamalarını hissederim.Gerçekten işe yarıyor,tavsiye ederim.:teselli::teselli:Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Son düzenleme:
İçtenlikle katılıyorum..Dışardan eve geldiğimde,stresliysem kedimin beni kapıda karşılaması,Konuşurken kuyruğunu sallaması ve onun varlığı değil depresyona tüm sorunlarıma iyi geliyor..Aslında mentropollerde insanların doğadan uzak yaşaması bir nebze olsun onların varlığı ile aşılıyor...Ayrıca uykusuzluk problemi çekenlerde mutlaka kedi beslesinler,öyle güzel uyuyorlarki uykusuzluk problemi felan kalmıyor..

evet canım keşke herkes hayvanların sunduğu sevgiyi hissedebilse.o zaman kimsede stres kalmaz vallahaa.s.a.s.a.s.a.s.

Kesinlikle katılıyorum, kendimi en kötü hissettiğim anlarda bile kedimin varlığı içimi huzurla dolduruyor. Hem öyle şeker şeyleri görüp de gülümsemeyen var mı?

var canım hatta kimse evime gelmiyo yada bebeklerimi bir yere kapatmamı söylüyolar.malesef hayvanların ne tatlı olduğunu göremeyen sevgimizede anlam veremeyenler çoğunlukta.anneler çocuklarına hayvan sevgisi aşılamalı.ne dersiniz?a.s.a.s.a.s.a.s.

canım öyle insanlar okadar çok ki benim de evde 24 saat salık bir muhabbet kuşum var fıstığım. bir misafir kapatın "şunu" dediği zaman asla kapatamıyorum alıyorum odama geliyorum.Keza kedim veyahut köpeğimde olsaydı şuanda gene bir odaya kapatamazdım.Sanırım evimize gelmemeleri tercihim olurdu bir hayvanın ceza verir gibi odaya kapanmasına razı olabilecek hayvanın ağlamasına kulak asmayan bir insan zaten evime gelse ne olur gelmese ne olur.

Benim k.valide "bizi istemiyorsun istesen kedileri atarsın evden "diyordu.Kimse kusura bakmasın.Ölümden niye kurtarıp eve getiriyorum, tekrar ölüme vereceksem.Yada evde bir yere kapatıp, ağlatmak içinmi sokaktan topluyorum.Geçen gün temizlik için birini tutacaktım,"kedi olan eve gitmiyorum" dedi.Tuhaf yani.Kedi getirdiğimi duyduğunda eşime "ne pis karın var" diyordu k.valide.Neyseki sadece eltimle paylaşıyor bu düşüncesini.:))bende takmıyorum artık.Ne derlerse desinler.Can kurtarmaktan vazgeçmeyeceğim.Bahçeliii eeeev.a.s.

Son düzenleme:
İşte bende buna anlam veremiyorum bir hayvan ufacık sevecen onun nesi pis olabilir evde bakılan bir hayvan hemde ve neden bakılmasın insanların bu düşünceleri çok üzücü maalesef.Bir gün hepsinin düşüncelerinin olumlu yönde değişmesi dileğiyle

çocukken başlıyor herşey.benim görücem korkar minnacık kuştan bile.onu anlayabiliyorum ama sevmeyenleri tiksinenelri anlayamıyorum.

çocukken başlıyor herşey.benim görücem korkar minnacık kuştan bile.onu anlayabiliyorum ama sevmeyenleri tiksinenelri anlayamıyorum.

Benimde korkanlara asla bir lafım yok olabilir korkabilir ama korkan biride hayvan sevgisine sahip olabilir.Dediğiniz gibi sevmeyenler tiksinmeye kadar varanları maalesef bende anlayamıyorum.:1no2:

Benimde korkanlara asla bir lafım yok olabilir korkabilir ama korkan biride hayvan sevgisine sahip olabilir.Dediğiniz gibi sevmeyenler tiksinmeye kadar varanları maalesef bende anlayamıyorum.:1no2:

dr.tedavisiyle korkan insanlar tedavi ediliyor ama türkiyede var mı bilmiyorum.bir belgeselde izlemiştim.hamam böceklerinden müthiş korkan bir kızcağızı öyle bir tedavi ettilerki eline bile almaya başladı.

dr.tedavisiyle korkan insanlar tedavi ediliyor ama türkiyede var mı bilmiyorum.bir belgeselde izlemiştim.hamam böceklerinden müthiş korkan bir kızcağızı öyle bir tedavi ettilerki eline bile almaya başladı.

Evet onu bende izledim ama ilk başlangıçta kızın çığlıklarından ben korkmuştuma.sTürkiye'de yapılır mı bilmem ama olsada bir kişinin bunun için gidip tedavi olacağını sanmam Türkiye'de

Evet onu bende izledim ama ilk başlangıçta kızın çığlıklarından ben korkmuştuma.sTürkiye'de yapılır mı bilmem ama olsada bir kişinin bunun için gidip tedavi olacağını sanmam Türkiye'de

oda doğru haklısın.ne gerek var diye düşünürler.:çok üzgünüm:

benimde kedim vardi gercekten evde evcil hayvan beslemek insana cok iyi geliyor.. Suanda bir köpegim var kücücük ve gercek onlara sarilmak o mutluluklarini görmek insanin kendisini mutlu ediyor, herksin evcil hayvan beslemesini tafsiye diyorum. Insan kendini yalnizda hissetmiyora.s

Ben biraz aykiri olucam bu sayfada ama eger stresli depresyonda falan olsam ve eve kazara kedi gelse daha beter olurum ben..Kendilerden korkuyorum ve tuylu oldugu için tiksinmek kelimesini kullanmiyim ama rahatsiz oluyorum..hayatta elleyemem hadi elledim 10 kere yikarim elimi...Hele evde dolasip oturacak koltuga bilmem nereye gectigi yerlerden bile tuy falan arar olurum artik...Herkes her hayvana dokunamayabilir demek istiyorum..O yuzden bence korkanlara cekinenlere biraz olsun anlayisli davranin..Kendimden biliyorum....Sonrasinda rahatsizlik duyacagima kedili ortamlara girmeme yada elllemem olur biter diye dusunuyorum...

(Eski rep vermeyin sadece birde karsi tarafin dusuncesi olsun istedim sayfada..Biraz olsun sizinde anlayabilmeniz için...Ben sizin sevginizi anliyorum cunki...) :)))))))))

istediğin kadar uzatabilirsin lafı arkadaşım.düşüncelerimizi yazılarımızla anlatıyoruz sonuçta.ben zevkle okurum:))arkadaşını benim yerime öper misin:)):1hug:

teşekkürler canım.tavsiyene uyacak birileri çıksada birkaç bebecik sokaktan kurtulsa.a.s.a.s.a.s.

niye verelim kii arkadaşım.rahat ol.kurduğun cümlede hakaret yok kavgada etmiyorsun.halini arzediyorsun.ama çok tatlılar bir kerecik seeeev:))a.s.a.s.

ayrıca burda karşı bir görüş göremedim hayvandan korkmak ayrı sevmemek ayrı.Sen korkuyorsun ama kötü davranmıyorsun değil mi o zaman sorun yokyerimsenibenBizim lafımın korkanlara değil sevmeyip hor görenlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…