Depremden sonra ADANA' da EV bulamıyorum :(

nikitanikita3

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2011
196
148
Merhaba Arkadaşlar,
Depreme Adana'da yakalanmış bir aileyiz. Binamızın her yeri çatlak, oturulacak gibi değil. 6 Şubat saat 04.14 de evden cıktım bır daha da girmedim. Karşımdakı bina, sağımdaki, solumdaki hep yıkıldı. Psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Korkularım hayatımın hiç bir döneminde bu kadar büyük olmadı. Kirada oturduğum ev 10. kattaydı ve biz deprem bittikten sonra bile 2 dakika binanın sallanarak yerine oturmasını bekledik. Korkunçtu, binadan gelen sesler, çatırtılar korkunçtu. Çığlık sesleri korkunçtu. Sonradan öğrendim ki o çığlık sesleri yıkılan ve içinde nerdeyse kimsenin sağ çıkmadığı apartmanlardan gelmiş. Ben hiç iyi değilim arkadaşlar. Şu an oturduğum eve, ev sahibim geri dönmek istiyor (çünkü evi ağır hasarlı ve yıkılacak). birkaç ay içinde evi boşaltmamızı istiyor. Ev yok arkadaşlar koskoca şehirde ev yok ! Biz şu an eşimin bir akrabasında kalıyoruz mustakil bır evde, sağ olsun bizi idare ediyor. Siz aileme yazmak istedim, ben hasarsız bir ev bulamıyorum. Paramızla bile bir ev bulamıyoruz, kafayı yemek üzereyim. Eşimin de benim de işimiz burda. Eşyalarım herşey evde kaldı. Belki bir kişinin tanıdığı birine ulaşırım Adana 'da. Bana yardımcı olacak birini bulabilirim.

Çocuk var mı. Yoksa bence karavan alın krediyle falan. Eşyalarınızı da depoya bir yere kaldırın. Yada şehir dışında ailenizin evi varsa oraya. Biraz uçuk bir fikir gibi görünüyor ama deprem korkunuz için bir süre bence böyle yaşanabilir. 1-2 yıl. Hem şu kira durumları da rayına oturmuş olur. Umarım yani. Toplu konutlar yapıldıkça konut sıkıntısı çözülür inşallah

Bence konteyner en mantıklısı içinde WC ve duş kabini ve küçük mutfak tezgahlı 80 bine yapılıyor.guvenli bölgeye koyup orda yaşanabilir istediğiniz pişirip temiz duş almak kucuksede içinde bir kanepeye uzaak bence en güvenli ve en rahatı havalarda ısınıyor cami kapısı açılır temiz hava düz ayak oh mis

O zamana kadarda biseler yerine oturmaya başlar ve beklenen depremlerde güven içinde olursunuz.paraniz pulunuz varsa bankaya yatırın.kiyafetlerinizi alın valizle girin içine küçük ainele huzurla oturun

Bence konteyner en mantıklısı içinde WC ve duş kabini ve küçük mutfak tezgahlı 80 bine yapılıyor.guvenli bölgeye koyup orda yaşanabilir istediğiniz pişirip temiz duş almak kucuksede içinde bir kanepeye uzaak bence en güvenli ve en rahatı havalarda ısınıyor cami kapısı açılır temiz hava düz ayak oh mis
hiç yaşadınız mı
yaşamasi konforlu bir şey değil , sağlam bir nedeni olmayan yaşayamaz

Ben deprem bölgesinden uzak bir büyükşehirdeyim. Açıkçası buralarda da pek kiralık ev yok, olanlar da aşırı pahalı.
Çevremde kiralık ev arayan bir sürü insan var. Ancak bir tane ilan görmüyorum bulunduğum semtte.
Buralar öyleyse, oralar daha sıkıntılıdır eminim.
Ev sorunu son bir yıldır belirgin yaşanıyor.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

hiç yaşadınız mı
yaşamasi konforlu bir şey değil , sağlam bir nedeni olmayan yaşayamaz

Yaşamadım sadece başkalarına muhtaç olmaktan bence bin kat iyi

Sadece onu yaptırmak ile iş bitiyor mu ?
Çok bilgi sahibi değilim ama onu yerleştirmek için de bir arsaya ihtiyaç yok mu ?
Arsa ücretleri de az değil.

Merhaba Arkadaşlar,
Depreme Adana'da yakalanmış bir aileyiz. Binamızın her yeri çatlak, oturulacak gibi değil. 6 Şubat saat 04.14 de evden cıktım bır daha da girmedim. Karşımdakı bina, sağımdaki, solumdaki hep yıkıldı. Psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Korkularım hayatımın hiç bir döneminde bu kadar büyük olmadı. Kirada oturduğum ev 10. kattaydı ve biz deprem bittikten sonra bile 2 dakika binanın sallanarak yerine oturmasını bekledik. Korkunçtu, binadan gelen sesler, çatırtılar korkunçtu. Çığlık sesleri korkunçtu. Sonradan öğrendim ki o çığlık sesleri yıkılan ve içinde nerdeyse kimsenin sağ çıkmadığı apartmanlardan gelmiş. Ben hiç iyi değilim arkadaşlar. Şu an oturduğum eve, ev sahibim geri dönmek istiyor (çünkü evi ağır hasarlı ve yıkılacak). birkaç ay içinde evi boşaltmamızı istiyor. Ev yok arkadaşlar koskoca şehirde ev yok ! Biz şu an eşimin bir akrabasında kalıyoruz mustakil bır evde, sağ olsun bizi idare ediyor. Siz aileme yazmak istedim, ben hasarsız bir ev bulamıyorum. Paramızla bile bir ev bulamıyoruz, kafayı yemek üzereyim. Eşimin de benim de işimiz burda. Eşyalarım herşey evde kaldı. Belki bir kişinin tanıdığı birine ulaşırım Adana 'da. Bana yardımcı olacak birini bulabilirim.
Sanırım Seyhan ya da Çukurova taraflarındasınız. Yüreğir tarafına, Başkent hastanesi civarlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba Arkadaşlar,
Çok geçmiş olsun.Konteyner ve çadırlarda kalma imkanınız nasıl ? veyada adana dışına neden gitmediniz?

Toplu bir cevap yazayım, ev sahibi olmadığımız için bize bir yer gösterme arsa gosterme yok. Ev sahıbım depremzede olarak gorunuyor, evi ağır hasarlı olduğu için. Konteynırı biz de dusunduk ama üstüne koyacak bir arsamız yok. Arsalar zaten su an evden daha pahalı. Bana kalsa bir daha aprtmanda yasamam konteynır iyi bir seçenek olabılırdı…. Burası tamamen fırsatçıların şehri oldu, Yüreğirde gece kondu fiyatları bile 1 milyondan başlıyor. Sanırım depremden önce 400 bin civarıydı. Konteyner ve karavan fiyatlarına da zam geldi onlarda 2,3 kat arttı. Diyorum ya ona da razıyız ama benn buraya konteyner yerlestırcem gıbı bir hak tanımıyorlar, O konteyner arsalarına da evlerı yıkılanları yerlestırıyorlar. Bizim gibi ev sahibinin evine geleceği sebebiyle cıkmak ısteyenlere yok. Benim gibi yuzlerce kişinvar burda. Şehir değiştirmeyı dusunduk ama eşimin kadrosu kemik kadro degısmıyor. Yoksa bir dakıka durmam herhangi bir köye yerleşir şehirden uzaklaşırdım.

X