Deprem Fobisi

Bizde bu 3 5 lik depremler halkı bu hale getiriyorsa japonlar hepten delirmiştir
Ah bu japonların birşeyleride normal olsa hepten üşütük millet
Beni deprem korkutmuyor ki ev yıkılıcak, kafama beton düşecek diye korkuyorum. Japonların yaptığı evde otursam deprem olurken kahve içerim herhalde.

Otururken kalkarken herhangi bir eşyadan çıt sesi gelince ya şu siseine ya avizeye bakar oldum 😔
Bir de İzmir’de 13 tane fay hattı varmış. Siz izmir de misiniz?
E-devlet’te afad fay hattının geçtiği yerleri göstermiş mahalle olarak bile girip aratabiliyorsunuz konumunuzu tehlikeli bölgede miyim diye. Ona bile baktım iyice sıyırdım yani

Bir de İzmir’de 13 tane fay hattı varmış. Siz izmir de misiniz?
E-devlet’e afad fay hattının geçtiği yerleri göstermiş mahalle olarak bile girip aratabiliyorsunuz konumunuzu tehlikeli bölgede miyim diye. Ona bile baktım iyice sıyırdım yani
Benim izlemedgim uzman kalmadı yakın zamanda 5 üzeri beklenmiyor ama hepsi tüm fayalrin aktif olduğunu söylüyor

Ben e devletten girdim ama tam bulamadım o dediğiniz şeyi yada beceremedim sanırım

Manisa il sınırları içindeyim ama İzmir ilçeler de çok yakın :KK43:

Deprem Türkiye nin gerçeği cok denk geldim ama 5 aylik evliyim bilmedigim bir sehire gelin geldim ve Manisa da deprem oldu şükür ölen yıkılan ev yok ama birkac gun sonra Elazig depremi ve enkazlar olunca aslinda herkes korkmaya basladi. Hic durmayan artcilar , surekli deprem olacak veya olmayacak diyen profesörler bunlar korkutuyor artik

Benim izlemedgim uzman kalmadı yakın zamanda 5 üzeri beklenmiyor ama hepsi tüm fayalrin aktif olduğunu söylüyor

Ben e devletten girdim ama tam bulamadım o dediğiniz şeyi yada beceremedim sanırım

Manisa il sınırları içindeyim ama İzmir ilçeler de çok yakın :KK43:
Google’a ‘fay hattı e devlet’ yazın en üstte çıkacaktır. Siteye girince direk kimliğinizi doğrulatıp uygulamaya yönlendiriyor.

Google’a ‘fay hattı e devlet’ yazın en üstte çıkacaktır. Siteye girince direk kimliğinizi doğrulatıp uygulamaya yönlendiriyor.
Bun uyaptim ama bilgileri girerken hata etim sanırım adres bilgilerinde gözüken ekran küçücük ya

Bir de işin kötü yanı ben deprem olmasa da sürekli oluyormuş gibi hissediyorum. Kendi kendime sallanıyorum. Kafayı üşüttüm artık. :KK17:
Al benden de aynısı... istanbuldayım tuzla tarafı, sanki yatak başlığı sallanıyor sürekli. Tam gözüm dalıyor, nefes nefese uyanıyorum. Sinirlerim harap oldu. Dolabım ful ayna, kendi tarafıma değil eşimin tarafına yaşam üçgeni kurmalı diye geçiyor sürekli aklımdan. Allah sakınsın

Al benden de aynısı... istanbuldayım tuzla tarafı, sanki yatak başlığı sallanıyor sürekli. Tam gözüm dalıyor, nefes nefese uyanıyorum. Sinirlerim harap oldu. Dolabım ful ayna, kendi tarafıma değil eşimin tarafına yaşam üçgeni kurmalı diye geçiyor sürekli aklımdan. Allah sakınsın
Ablam İstanbul’da yaşıyor. Deprem olacak uyarısından sonra bir de ya İstanbul’da olursa korkusu sardı içimi. Allah korusun. Evde yaşam üçgeni kuracak yerleri ben de araştırdım. Psikolojimiz bozuldu tüm halk olarak

C1900BC5-FFBA-4E18-AD57-E4B7702F3A47.png

bir de oturduğum sitede bazı binalar ben içinde otururken inşaa edildi, depremde arabamın üzerine hangi bina yıkılmaz her akşam onu hesap edip parkediyorum. Bagajda çadırdan 1 hafta kimseye muhtaç kalmadan yiyecek yiyeceğe yorgana uyku tulumuna yedek kıyafete kadar her şey var. Kocamı da delirttim bu konuda, uzaktan çeken telsizler aldık, işyerindeyken olursa diye. Bir öncekinde 5.6 da çekmeyince telefonlar napacağımızı bilememiştik. Şimdi bir frekansımız ve çekmezse o anki kargaşada diye deprem toplanma planımız var.
psikolojim yerlerde, yine uyuyamadığım bir gece.

X